5. kolo: Partizan – Metalac 3:1 (1:1)

Fudbaleri Partizana upisali su trijumf nad Metalcem rezultatom 3:1 (1:1) u zaostalom meču 5. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
U zaostaloj utakmici 5. kola Linglong Superlige Srbije Partizan od 17.00 dočekuje Metalac na stadionu u Humskoj.
Kraj utakmice!
Partizan je pobegao Zvezdi na osam bodova razlike, uz utakmicu više, i sa te strane je njegova pobeda veoma značajna.
Igraće se još tri minuta nadoknade u Humskoj.
82' Privodi rutinski Partizan kraju ovu utakmicu
Kontroliše sredinu terena i ne dozvoljava gostima da se približe golu Popovića.
73' Živković promašuje veliku šansu
Na drugoj stativi je dočekao loptu, imao prazan ugao da je smesti u mrežu, ali je odlučio da raspali po njoj punom nogom i da je pošalje visoko preko gola.
68' GOOOOOOL!
Partizan stiže do trećeg gola, ali će ovo VAR proveravati.

Bibars Natho je strelac, a asistent Miloš Jojić koji jedini nije bio u ofsajdu prilikom ispucavanja Aleksandra Popovića iz sopstvenog kaznenog prostora.

Ubacio je Jojić iz drugog plana, te su on i Natho bili u situaciji dvojica na golmana, što su lako rešili pogotkom za 3:1.
66' Partizan želi da dođe do trećeg gola
Kako mu se ne bi ponovila situacija iz prvog poluvremena.
60' Opsada gola Metalca od strane domaćih
Centaršut sa leve strane, najpre pokušaj Marka Živkovića, pa udarac Rikarda Gomeša koji je odbranio Maslarević.

U nastavku je i Jojić tukao sa velike udaljenosti, a čuvar mreže gostiju ponovo reagovao.
50' Penal
Neverovatna greška golmana Metalca!

Mladi Maslarević je oklevao, nije najjasnije šta je želeo sa loptom u nogama, ali mu je Rikardo oduzeo i dosuđen je čist penal.

Neće biti potrebe da se ovo proverava u VAR sobi.
52' GOOOOOL!
Bibars Natho koristi penal i dovodi Partizan u novo vođstvo.
Ofanzivniji Partizan
Najveća promena u timu Partizana biće selidba Danila Pantića na krilnu poziciju gde je bio Menig, a Natho će dejstovati iza Rikarda Gomeša.
Trostruka izmena Partizana na početku drugog poluvremena
U igri su Bibars Natho, Marko Živković i Slobodan Urošević.

U svlačionici su ostali Kvinsi Menig, Aleksandar Miljković i Ivan Obradović.
44' Danilo Pantić pokušava sa distance
Levom nogom, ali pored leve stative.
Kraj prvog poluvremena!
Besan kao ris je otišao Aleksandar Stanojević ka tunelu i svlačionici.

Partizan će morati mnogo da se pomuči da bi trijumfovao.
42' Ponovo Jojić za Miljkovića
Novi udarac glavom, ovog puta je desni bek Partizana bio najbliži, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.
38' Rikardo Gomeš se žali na povredu
Muči ga zglob i već nekoliko minuta se lošije kreće po terenu.

U 38. minutu je na centaršut Meniga glavom poslao loptu preko prečke.
35' Kao da Partizan nije očekivao ovakav otpor Metalca
Gosti su u Humsku došli da dominiraju kroz posed i pritiskaju lidera na tabeli i za to su nagrađeni izjednačujućim pogotkom.

Partizan će morati mnogo više da se preznoji da bi došao do pobede.
29' GOOOOOOL!
Izjednačio je Metalac, apsolutno zasluženo.

Saničaninu se piše propust, a strelac za 1:1 je Filip Stuparević.
22' Odličan prodor Meniga
Sjajnom fintom tela je prošao pored Bačkulje, centrirao na peterac, a tamo se nije snašao Gomeš i lopta je završila u gol-autu.
20' Partizan nije nadmoćan kao što je inače slučaj u Humskoj
Iako su pretposlednji na tabeli, gosti pokazuju da znaju da igraju fudbal.
15' Metalac želi kontrolu i posed
Trude se gosti da oni diktiraju tempo utakmice i za sada imaju loptu u nogama.
9' Prečka za Metalac!
Okvir gola pogađa Filip Stuparević.

Puno sreće je imao Partizan.

Aleksandar Stanojević je vrlo ljut na svoje igrače.
7' GOOOOOOL!
Prva prava prilika i Partizan vod.

Miloš Jojić je sjajno izbacio Rikarda Gomeša u situaciju jedan na jedan, on je dugo vukao loptu, oklevao i prvi pokušaj mu je izblokiran.

Ali, vratila mu se lopta pravo na nogu i on ju je zakucao u mrežu.
5' Bez uzbuđenja na startu meča
Metalac dobro parira crno-belima koji ne uspevaju da uspostave kontrolu poseda.
Počela je utakmica!
Prijatnih 15 stepeni u Beogradu obećavaju nam dobru utakmicu u Humskoj.
2' Prva šansa na utakmici
Aleksandar Miljković je pokušao glavom, ali je poslao loptu preko gola.