32. kolo: Crvena zvezda – Radnik 2:1 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik 2:1 (0:1) na stadionu "Rajko Mitić" u 32. kolu Linglong Superlige Srbije.

Sanogo 54, Ivanić 86 – Milovanović 35
  CZV   RAD
  2 : 1
Ivanićev gol
KRAJ!
Pobeda Crvene zvezde nad Radnikom 2:1 u "ludoj" utakmici.
Igraće se još tri minuta
Toliko je sudija produžio.
86' Preokret – 2:1!
Mirko Ivanić!

Iskupio se za promašeni penal u samom finišu.

Odlično je kombinovao sa Veljkom Nikolićem, razmenili su dva dupla pasa, pre nego što je najbolji igrač Zvezde ove sezone matirao sjajnog Ranđelovića.

2:1!
Veliki pritisak Zvezde
Promašaji kao na traci.

Ivanić, Pavkov, Vukanović...

Ostalo je još sedam minuta do kraja regularnog dela.
72' Ranđelović opet brani penal!
Posle Filipa Falka "pročitao" je i Mirka Ivanića.

Čekao ga je do poslednjeg trenutka, bacio se u svoju desnu stranu i odbranio udarac.
Drugi penal za Zvezdu!
Jokić je išao na rezervistu Bakajoka, koji je pao i to je novi penal za Zvezdu.
67' I Radnik preti
Nekoliko opasnih kontri su imali Surduličani, koji su se danas pokazali u odličnom svetlu.

Makarić je pokušao, a potom i Stamenković sa distance, ali je Borjan oba puta bio siguran.
Gol Sanoga
61' Fantastični golman Radnika!
Iz minuta u minut Zvezdini igrači imaju zicere.

Pavkov je lepo spustio loptu Ivaniću, bio je ispred Ranđelovića, ali je golman Radnika ponovo izašao kao pobednik.
60' Pavkov se obrukao!
Sa samo par metara prebacio je gol potpuno neometan.

Golman Ranđelović je pao na travu posle stative, a napadač Zvezde šutirao među oblake.

I to iz ofsajd pozicije.

Starsport
59' Ivanić pored gola
Nižu se šanse crveno-belih.

Sada je pokušao Ivanić sa leve strane istom nogom, ali pored gola.
58' Umalo preokret!
Pavkov je promašio zicer posle odlične servirane lopte Rodića.

Pokušao je da "bocne", ali pored gola je šutirao...
54' Gol – 1:1!
Zvezda je izjednačila golom Sekua Sanoga.

Vezista iz Obale Slonovače je najviše skočio posle kornera i glavom doneo 1:1.

I to uz pomoć jednog od defanzivaca Radnika, kojeg je zakačila lopta na putu ka golu.
Ovako je Radnik poveo
52' Falčineli mogao da izjednači
Ivanić je centrirao, a Zvezdin još jedan Italijan glavom gađao pravo u Ranđelovića.

Pritisak Zvezde od početka drugog dela.
Trostruka izmena u Zvezdi
Na terenu su Vukanović, Milunović i Pavkov, a izašli su Falko, Gavrić i Pankov.

Trio crveno-belih koji je podbacio u prvom poluvremenu.
Počelo je drugo poluvreme

Starsport
Poluvreme!
Radnik iznenađujuće vodi protiv Crvene zvezde 1:0!

I to najviše zahvaljujući rezervnom golmanu Stefanu Ranđeloviću, koji je odbranio penal Falku, kao i nekoliko prilika Zvezde.

Šansu je dobio umesto povređenog Kostića, usled duela sa Sanogom i to baš u trenutku kada je blistao.

Razliku na semaforu je napravio Uroš Milovanović golom posle velike greške Pankova i loše povratne lopte Borjanu.

Odličnih 45 minuta na stadionu "Rajko Miitć".
48' Ranđelović sjajan!
Gavrić je glavom tukao, ali se ponovo istakao rezervni golman Radnika!
47' Falkove makazice
Atraktivno je pokušao Italije, sam sebi spremio šansu, ali mu je još jednom odbranio Ranđelović.
44' Zvezda sa loptom, Radnik preti iz kontri
Domaćin pokušava da pritisne Radnik, ali nema pravu ideju i kreaciju.

Sa druge strane, Radnik preti iz kontri preko Bogdanovskog, ali je bivši đak Partizana bio slab u završnici...
41' Sanogov pokušaj
Probao je iz velike daljine, ali preko gola.
Falkov penal

Starsport
35' Vodi Radnik!
Stigla je kazna crveno-bele za šanse i propušteni penal.

Radovan Pankov je dao kratku loptu Borjanu i tako izbacio Milovanovića pred gol, koji je prediblao golmana Zvezde i pogodio mrežu.

Radnik je šokirao Zvezdu na "Marakani" – 0:1!
25' Ranđelović brani Falku penal!
Golman koji je pre samo nekoliko minuta zamenio Kostića, odbranio je udarac Falku sa 11 metara.

Pročitao ga je i bacio se u svoju levu stranu.

Ostaje 0:0.
24' Penal za Zvezdu
Lopta je u ruku udarila Stojanovića posle udarca Gobeljića.
20' Utakmica je nastavljena posle pauze
17' Kostić mora van terena
Zbog povrede i zameniće ga Stefan Ranđelović.

Sve zbog sudara sa Sanogom...

Do sada je Kostić bio najbolji akter meča.
12' Sjajni Kostić!
Nova odbrana golmana Radnika.

Ispred njega je bio Željko Gavrić, ali je čuvar mreže Surduličana sprečio vođstvo Zvezde.
7' Ivanić još jednom
Šutirao je sa distance, ali je golman Kostić odbranio.

Ubrzo se Kostić povredio posle udara Sanoga i neizvesno je hoće li moći da nastavi.

Sanogo je "požuteo".
3' Velika prilika za Zvezdu!
Ivanić je imao zicer, ali je slabije šutirao, pa je kapiten Radnika Uroš Stojanović izbacio loptu sa gol linije...

U nastavku akcije Rodić je izblokiran u velikoj gužvi pred golom Surduličana.