28. kolo: Bačka – Partizan 0:4 (0:1)

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju Bačku sa 4:0 u meču 28. kola Superlige Srbije.

Dobrodošli!
KRAJ
88' Gooool
Nemanja Jović koristi sjajan centaršut Markovića.
84' Novi žuti karton
Oštar start Žakule nad Sumom.
Gol Lazara Markovića
77' Ogromna šansa za Bajbeka
Fantastično dodavanje Markovića za Bajbeka, koji je iz relativno izgledne situacije šutirao nedovoljno precizno.

Dobra intervencija Milojevića.
74' Trostruka promena Stanojevića
Zdjelar, Jović i Pavlović menjaju Šćekića, Jojića i Asana.
Gol Takume Asana
62' Gooool, pa promene
Nakon šuta Bajbeka i odbitka, Markoviću nije bilo teško da pogodi gol.

Svarups menja Eskića, odnosno Nedeljković kod Ašćerića kod domaćih.

Stanojević je izvadio iz igre Natha i ubacio Sumu.
62' Asano blizu gola
Jojić je proigrao Asana, koji je pokušao da lobuje "ukopanog" Milojevića, ali je zamalo bio neprecizan.
59' Goooool
Lepo je tekla akcija Partizana po levoj strani.

Marković do Jojića, ovaj do Asana, koji se sjajno snalazi i duplira vođstvo gostiju, 2:0.
57' Novi karton
Zaradio ga je Lazar Marković.
53' Marković pokušao
Gađao je drugi ugao Milojevića, ali je kapiten Bačke uhvatio loptu.
Ovako je Partizan poveo
48' Velika šansa
Bajbek je u uvodnim minuta drugog poluvremena imao priliku da duplira vođstvo.

Nakon dodavanja Marković, Bajbek je iz ne baš lake situacije šutirao pored gola.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli gosti.

U svlačionici je ostao povređeni Holender, kojeg je zamenio Bajbek.
POLUVREME
Holender je promašivao, zbog čega je Partizan vrlo lako mogao da bude kažnjen.

To se nije dogodilo na sreću gostiju.

Partizan je u finišu poveo preko Vujačića.
44' Goooool
Igor Vujačić nastavlja golgetersku seriju.

On je iskoristio odličan centaršut Asana i doneo vođstvo Partizanu.

Zbog neprimerene proslave gola, dobio je žuti karton.
42' Još jedan šut
Iz okreta sa dvadesetak metara je pokušao Žakula, ali se Popović istakao dobrom intervencijom.
41' Finiš prvog dela
Pokušaj domaćih, a onda i korner.
36' Razgovor sudije i Stanojevića
Ljut je trener Partizana na pojedine odluke glavnog sudije Đorđića.
32' Prvi udarac u okvir gola Partizana
Bio je spreman Popović.

Sreću je okušao Pantić iz daljine.

Starsport
27' Ponovo Holender
Ponovo je posle kornera lopta na drugu stativu stigla do Holendera, koji je levom nogom pokušao, ali su domaći "uleteli" u šut i sprečili pogodak.
25' Dobar šut Natha
Natho je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca.

Lopta je išla pod prečku, ali je Milojević izbacio u korner.
21' Prvi karton
Asano je fauliran u kontri.

"Požuteo" je Marko Stojanović.
20' Pritisak Partizana
Crno-beli pokušavaju da stignu do vođstva.

Drže loptu u nogama, ali ne uspevaju da probiju bedem domaćih.

Starsport
12' Nova velika šansa
Ponovo Holender.

Marković ga je proigrao, izašao je Holender sam na golmana Bačke, koji je bio uspešniji. Odlično je izašao i skratio ugao.
10' Stativa!
Lopta je stigla od Obradovića do Holendera, koji je šutirao desnom nogom i pogodio stativu.
9' Bačka zapretila
Parađina je mogao da se proslavi.

Šutirao je, ali je njegov udarac izblokiran.
2' Dobra situacija za Partizan
Vujačić je pokušao posle centaršuta Jojića iz kornera.
1' Utakmica je počela
Sa centra su krenuli domaći.
Stanojević o Bačkoj
Kada ekipe igraju protiv Partizana, igraju maksimanlo motivisano, bez obzira u kakvoj se situaciji nalaze. Naravno da je teže kad igrate protiv ekipe koja se bori za opstanak. Ne znamo kakvo æe biti vreme, teren... Videæemo kako æe protivnik biti motivisan, kako æemo mi izgledati. Uzlazimo makismalno fokusirani prema svakom detalju, sa respektom. U tom pravcu razmišljamo