21. kolo: Radnički Niš – Crvena zvezda 0:1 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički 1:0 (1:0) u Nišu u derbiju 21. kola Linglong Superlige Srbije.

Ivanić 26
  RAD   CZV
  0 : 1
KRAJ
Crvena zvezda je pobedila u Nišu Radnički 1:0 golom Mirka Ivanića.
Produžetak tri minuta
Sam finiš
Nekoliko minuta do kraja regularnog dela.

Radnički pokušava dugim loptama da ugrozi Zvezdu, ali bezuspešno.
84' Radnički pretio
Marković je bio u gužvi pred golom Zvezde, ali ga je Degenek osujetio u dobroj šansi.

Samo korner za Nišlije.
Falko debituje!
Igraće poslednjih osam minuta najveće pojačanje Zvezde ove zime.

Falko je zamenio PAvkova, a istovremeno je ušao Rodić umesto Bena.
Ulazimo u poslednjih 10 minuta
Bez većih uzbuđenja u ovim trenucima.

72' Đuričković – slabo
Nameštao se dugo, namestio sebi dobru poziciju, ali očajno šutirao sa 16 metara.
70' Ravnopravna borba
U ovom periodu, nekoliko opasnih napada sa obe strane.

Ipak, bez promene rezultata i konkretnog udarca...

Nišlije mnogo bolje u nastavku, Zvezda opreznija.
Pogodak Ivanića
61' Odlična prilika za Radnički
Kovačević je pobegao odbrani Zvezde, levom nogom šutirao, ali je Borjan bio dobro postavljen.

Da je malo bolje zahvatio loptu vrlo verovatno bi bio gol...
59' Period bolje igre Radničkog
Nišlije se "probudile" u drugom poluvremenu.

Sada domaćin ima inicijativu i juri izjednačenje, ali se Zvezda odbranila u nekoliko situacija.
56' Prečka!
Umalo da Aksentijević iznenadi Borjana.

Hteo je da centrira, ali mu je lopta "prešla preko noge" i dobila visok luk, Borjan je ostao "zakopan"...

I lopta je pogodila prečku.

50' Zvezda pritiska i u nastavku
Traži tim Dejana Stankovića da se osigura.

Ivanić je bio u novoj šansi, ali su defanzivci Radničkog otklonili opasnost.
Izmene u oba tima
Kod Radničkog dvostruka izmena – na terenu su Marković i Ristić, a izašli su Mitrović i Đuričin.

Kod Zvezde Vukanović je zamenio Gavrića.
Počelo je drugih 45 minuta
Opis prvog dela
Potpuna dominacija Crvene zvezde na užasno teškom terenu.

Na osnovu svega viđenog Radnički može da bude zadovoljan što je primio samo jedan gol.

Tačnije, za to mogu da zahvale samo golmanu Borivoju Ristiću, koji je odbranio bar tri zicera crveno-belih iz Beograda.

Mirko Ivanić je napravio razliku, baš posle jedine greške Ristića, i uradio ono što nisu Pavkov, Ben i Gavrić.

Od Radničkog praktično nismo videli ništa...
Kraj poluvremena
46' Kanga preti iz daljine
Ali slabo, posebno za Ristića.
Igraće se još dva minuta
Pet minuta do kraja prvog dela
Usporio se tempo...

Zvezda je posle vođstva imala još jedan nalet, ali je posle toga "utihnula".

Sa druge strane, Radnički za sada nema kreaciju i potpuno je bezopasan.
33' Đuričković je pokušao
Ima dobar udarac Zvezdin đak, a bivši član Partizana, što je sada delimično demonstrirao.

Pokušao je iz slobodnog udarca, ali zamalo pored gola.
29' Novi promašeni ziceri Zvezde
Nižu se prilike pred golom Raničkog...

Prvo je Gavrić izašao pred Ristića, koji je odbranio zicer mladom krilu crveno-belih, a onda je i Pavkov promašio još jedan.

Sve u istom minutu u dve akcije.
26' Gol – vodi Zvezda!
Strelac je Mirko Ivanić.

Posle čak sedmog kornera Ristić je "zaplivao" posle jednog duela, a Ivanić ostao usamljen na drugoj stativu i pogodio prazan gol glavom.

Zvezda je rezultirala veliku inicijativu.
Fenomenalni Ristić!
Već treća velika odbrana za nepunih 25 minuta.

Sada je Milan Gajić bio u naletu, ali je sjajno odbranio.

Opet korner za Zvezdu.
16' Novi promašaj Bena
Nastavlja se pritisak na gol domaćina.

I opet je Ben bio u sjajnoj prilici, ali je šutirao preko gola...
14' Pavkov – Ristić brani
Nova dobra prilika za Zvezdu.

Posle dobre akcije Pavkov je izašao pred Ristića, ali je golman NIšlija opet izašao kao pobednik.

Dobro je zatvorio ugao Zvezdinom napadaču i ponovo samo korner za crveno-bele.

U ovim trenucima veliki pritisak prvaka Srbije.
10' Ben! Kakav promašaj...
Kanga je glavom proigrao Bena, imao je napadač Zvezde 1 na 1 situaciju sa golmanom, ali nije pogodio. Korner za Zvezdu
9' Zvezda preti preko Erakovića
Slobodan udarac je bio na negde polovini terena, išao je centaršut Sanoga, pa je Eraković tukao glavom, ali neprecizno. Zvezda ima inicijativu, napada, ali rezultat se ne menja.
5' Gajić za Pavkova... ništa
Ukrao je Gajić loptu ispred kaznenog prostora sa desne strane, potom poslao odličan centaršut i tamo pronašao Pavkova, ali je Zvezda dobila samo korner
3' Agresivna Zvezda
Odličan početak utakmice za Crvenu zvezdu, imali su odličnu priliku već u trećem minutu utakmice, ali gola nije bilo... Ostaje 0:0
1' Počela je utakmica