13. kolo: Radnik – Crvena zvezda 1:4 (0:2)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik u Surdulici sa 4:1 u 13. kolu Linglong Superlige Srbije.

Pavlov 56 – Gavrić 16, Ben 40, Kanga 53, Vukanović 63
  RAD   CZV
  1 : 4
KRAJ
88' Bližimo se kraju
Zvezda i dalje napada, Radnik polako ostaje bez snage, ali sve je ovde jasno odavno i pitanje je samo kojim rezultatom će Zvezda slaviti u Surdulici
81' Radnik ponovo preti
Domaćin je imao solidan napad, ali je završnica bila jako loša, ostaje 4:1
76' Prečka!
Posle kornera je Zvezda imala sjajnu priliku. Kanga je pronašao Gobeljića koji je ostao potpuno sam blizu druge stative, a on probao da lobuje i pogodio prečku. Ostaje 4:1
74' Ponovo opada tempo
Ne želi Zvezda da se zaleće, ima veliku prednost i trudiće se samo da mirno privede utakmicu kraju
69' Opet Vukanović
Poput Pavlova, Vukanović je testirao sreću glavom posle centaršuta Gajića s desnog boka, ali se nije na vreme namestio i propada ta prilika
67' Umalo drugi gol Radnika
Spasić i Makarić su kreirali ovu priliku, a Spasić nije uspeo da spusti ovu loptu kako je želeo i propala je izgledna prilika domaće ekipe. Ostaje 4:1 u korist Crvene zvezde.
63' Goooooooool
Gobeljić je pronašao Vukanovića, koji je maločas ušao u igru, a on nije imao težak zadatak i iz neposredne blizine loptu samo sproveo u mrežu za ubedljivih 4:1 u korist Crvene zvezde.
56' Gooooooooooool
Zvezda je ponovo traljavo reagovala iz zadnje linije i domaćin dobija korner, posle koga Evgenij Pavlov iz peterca šutira i pogađa za 3:1. Odgovorio je Radnik
53' Goooooool
Boaći je ponovo bio u ulozi asistenta, ali je sada pronašao Kangu koji u 53. minutu pogađa za velikih 3:0
52' Odgovara i Zvezda
Posle dva izuzetno opasna napada Radnika, crveno-beli su imali sjajnu priliku, Spiridonović je pronaša Gajića, ali je ovaj loše šutirao. Pre toga je Spasić dobro šutirao, Borjan se bacio na tu loptu, ali ona odlazi tik pored stative
49' Opasan napad Radnika
Domaćin je na pogon Makarića i Pavlova krenuo u ovaj kontra napad, duplim pasom su kreirali sjajnu šansu, ali je Makarićev šut bio vrlo neprecizan i rezultat se nije menjao.
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
43' Dobar šut Gavrića
Pokušao je iz velike udaljenosti, plasirao je loptu, ali je golman domaćeg tima loptu izbacio u korner.
40' Goooooooooool
Ben postiže gol! Zvezda vodi 2:0
37' Zvezda pritiska, ali ništa od promene rezultata
Spiridonović, Kanga i Gajić su najaktivniji, maločas su imali dobru akciju koja se nije najbolje završila. Zvezda i dalje ima posed lopte, i dalje napada, a Radnik s brani
31' Opasan je Radnik
Kanga je izgubio loptu u opasnoj zoni, ali je Pankov stigao Makarića i sjajno startovao pa mu loptu oduzeo u poslednjem momentu, ostaje 0:1 za Zvezdu koja dominira u Surdulici
28' Ponovo mirno
Nema mnogo dešavanja u ovim momentima na terenu, Zvezda i dalje pritiska, a Radnik preko Makarića iz kontri i polu kontri pokušava da unese malo živosti, ali sve je to kratkog daha. Zvezda dominira
21' Ponovo preti Radnik
Posle dužeg vremena videli smo kvalitetan napad Radnika. Centrirao je Đorđević, ali je predaleko bio Makarić.
16' Gooooooooool
Gavrić se jako lepo snašao u kaznenom prostoru i unutrašnjim delom stopala šutnuo ka golu Radnika, a lopta pogađa tzv. malu mrežu i crveno-beli lako dolaze do vođstva, 0:1
11' Zvezda napada, Radnik se brani
Stanje na terenu je manje-više očekivano, crveno-beli imaju inicijativu i konstantno napadaju, dok Radnik iz kontri traži svoju priliku
6' Radnik umalo poveo
Odličan udarac Lukića! On je levom nogom tukao sa nekih dvadeset metara i odlična je to prilika za domaće bila, a lopta odlazi malo preko prečke
3' Dobar šut Kange
Zvezda jako agresivno igra, visok presing se isplatio i Radnik ne može da se prilagodi. Sada je Kanga odlično šutirao, a lopta prolazi tik pored desne stative.
1' Počela je utakmica
Zvezda ima prvi napad koji je Ben jako loše završio izuzetno nepreciznim šutem
Utakmica počinje minutom ćutanja
U čast nedavno preminulog Amfilohija
Stanković odmara glavne igrače
Falčineli, Ivanić i Katai nalaze se na klupi, jer je trener Zvezde odlučio da ih malo odmori posle sjajnog performansa protiv Libereca.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Zvezda u dobrom raspoloženju
Nedavno su crveno-beli sa pet golova "počistili" Liberec i sada gostuju Radniku u Surdulici. Razlika u domaćem šampionatu je velika, ali Zvezda juri novi šampionski naslov.