13. kolo: Partizan – Mačva 2:0 (0:0)

Fudbaleri Partizana savladali su u Humskoj ekipu Mačve sa 2:0 u okviru 13. kola Superlige Srbije.

Natho 47p, Marković 71
  FKP   MAČ
  2 : 0
KRAJ
90+ Tri minuta nadoknade
84' I Urošević pokušao
Marković je šutirao i tom prilikom umalo uposlio Uroševića.

Ipak, lopta je bila prejaka da bi levi bek domaćih "petom" skrenuo u mrežu.
82' Izmena
Aleksandar Šćekić menja Filipa Holendera.
80' Ortis "opalio"
Šutirao je napadač gostiju, lopta je zakačila Markovića i završila preko prečke.
Marković duplirao vođstvo

Starsport
75' Gordić veoma dobar
Sada je zaustavio šut Natha.
71' Goooool!
Partizan vodi sa 2:0.

Istrčao je Lazar Marković, povukao loptu nakon dodavanja Filipa Holendera u prazan prostor i matirao Gordića.
69' Nova izmena
Lutovac menja Stevanovića.
67' Mačva umalo do gola
Kiks defanzivaca Partizana umalo je kaznila Mačva.

Lopta je otišla malo pored gola.
Natho neumoljiv

Starsport
65' Marković pokušao
Bio je u prodoru Lazar Marković, ali je njegov udarac zaustavio Gordić.
64' Dobra prilika za Mačvu
Knežević je imao šansu da glavom postigne gol, ali ju je zakačio ramenom i šansa je otišla u nepovrat.
62' Akcija Partizana
Aleksandar Miljković je imao šansu da šutira, ali se odlučio da uposli saigrača.

Šansa domaćih je propala...
57' Vujačić loše zahvatio loptu
Štoper Partizana je imao lepu priliku da glavom zakuca loptu u gol, ali ju je loše zahvatio.
54' Druga izmena kod Partizana
Umesto Ivana Obradovića na terenu je Slobodan Urošević.

Starsport
50' Mačva zapretila
Prvi pokušaj gostiju u drugom poluvremenu.

Šutirao je posle kontre Zukanović, ali pravo u Stevanovića.
47' Goool!
Vodi Partizan, 1:0.

Natho šalje loptu u jednu, a golmana Gordića u drugu stranu...
46' Penal posle 30-ak sekundi!
Za Partizan.

Asano je pogodio u ruku fudbalera Mačve.
46' Počelo drugo poluvreme
Izmena u Partizanu – Lazar Marković ulazi umesto Lazara Pavlovića.
POLUVREME
Partizan – Mačva 0:0
45' Poslednja šansa za Partizan
Holender je iznudio korner.

Starsport
38' Mačva tražila penal
Vujačić je startovao, ali je sudija Mitić "odmahnuo" rukom.
36' Velika šansa za Partizan
Sa više od 20 metara šutirao je zadnji vezni Partizana, ali je lopta na putu do gola kačila defanzivca Mačve i to je korner.

Nakon njega, Vujačić je pokušao, ali je lopta otišla pored gola.
30' Gužva pred golom Mačve
Posle kornera je Vujačić prebacio loptu glavom, da bi Svetozar Marković, u želji da postigne gol, faulirao golmana Mačve.

Starsport
Holender u akciji

Starsport
24' Novi izlet Mačve
Dobar, najozbiljniji napad Mačve do sada.

Ipak, gosti nisu uspeli da udarcem zaprete Stevanoviću.
21' Natho iz slobodnjaka
Pokušao je iz slobodnog udarca Izraelac, ali je Miloš Gordić oprezan.
19' Šansa za Partizan
10' Partizan ponovo kroz sredinu
Filip Holender je šutirao iz okreta, da bi u nastavku akcije Asano "uhvaćen" u ofsajdu...
5' Mačva zapretila
Malo je falilo Stefanu Tripkoviću da zakači loptu glavom.

Nije uspeo u tome i to je gol-aut.
3' Nova šansa za Partizan
Dobar start za domaće.

Ovoga puta pokušao je Asano, ali je bio zamalo neprecizan.
2' Stativa!
Holender je lepo "zalomio" rivala, a potom šutirao.

Ipak, od svega samo stativa.
1' Utakmica je počela!
Utakmica će kasniti nekoliko minuta
Minut ćutanja za mitropolita Amfilohija.
Bejbek se povredio
Francuski napadač je zaradio povredu tri minuta pre kraja treninga u petak uveče.

Zbog toga ga nema u startnoj postavi za duel protiv Mačve.