9. kolo: Partizan – Bačka 2:1 (0:0)

Fudbaleri Partizana su sa 2:1 pobedili OFK Bačku u 9. kolu Linglong Superlige Srbije.

Sadik 50, Tomović 60ag – Đorđević 78
  PAR   BAČ
  2 : 1
KRAJ
Pobeda Partizana u 9. kolu. Bačka je slomljena sa 2:1
90+1 Bačka traži penal
Lopta je pogodila Vitasa u grudi, ali su gosti mislili da je u ruku i tražili su jedanaesterac, ali sudija nije tako mislio. Ponovo Bačka ima nekoliko opasnih napada, ali ponovo to nije dovoljno da se ugrozi gol Partizana
88' Odbranio se Partizan
Imali su gosti prekid u opasnoj zoni, ali su se izabranici Aleksandra Stanojevića uspešno odbranili
84 – Opet preti Bačka
Gosti su krenuli da napadaju sve češće, sada je njihov napad krenuo po desnom boku i odbrana crno-belih morala je da se dobro potrudi da otkloni opasnost
80' Sadik propušta dve velike prilike
Prvo je Umar Sadik pogodio prečku, a potom je stvorena i nova šansa, pa je Milojević odlično reagovao i odbranio Sadikov šut. Ništa od trećeg gola Partizana
78' Goooooooool
Prelep gol Krste Đorđevića, prava golčina. Uspeo je da zalomi defanzivca Partizana i da pošalje projektil iza leđa Popovića za 2:1.
70' Partizan neuporedivo bolji
Potpuno drugačiju sliku na terenu vidimo u nastavku, očigledno je Aleksandar Stanojević uspeo da motiviše svoje izabranike koji su postigli dva gola i konstnatno napadaju, ali dosta konkretnije nego u prvom poluvremenu
64' Vitas spasio Partizan
Uroš Vitas je u poslednjem momentu uspeo da izblokira Stojanovića koji je snažno šutirao iz kaznenog prostora. Gol Partizan ostaje sačuvan
60' Goooooooooool
Tomović je pokušao glavom da loptu izbaci u korner, ali je poslao pravo u mrežu. Partizan sada ima sigurnih i velikih 2:0.
57' Spetljao se Sadik
Neverovatno šta je uradio Umar Sadik... Izašao je sam pred golmana Milojevića, mogao da šutne više puta, ali je driblao i potom izgubio loptu, pa je propala velika šansa za Partizan
56' Odbrana Partizana greši, umalo izjednačenje
Slaviša Stojanović je umalo kaznio grešku Vitasa koji je promašio loptu. Šutirao je Stojanović snažno iz okreta, ali lopta odlazi visoko preko prečke

50' Goooooooooool
Sasvim je dovoljno prostora imao Sejduba Suma na levom boku da može neometano da istrči, potom je usledio odličan centaršut za Umara Sadika koji matira Aleksu Milojevića i crno-beli stižu do prednosti od 1:0
47' Lutovac propušta šansu
Zastavica je ostala dole, Lutovac je pobegao odbrambenim igračima Bačke, ali je sve to bilo uzalud pošto Partizan nije došao do gola
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
44' Nathov šut, ništa
Pokušao je Bibras Natho iz slobodnog udarca da ugrozi gol Bačke, ali je bio neprecizan i rezultat se nije menjao
41' Marković kasni, korner za Partizan
Malo je nedostajalo da crno-beli dođu do stopostotne prilike, ali je lopta koja se nezgodno odbila iznenadila Lazara Markovića koji nije stigao da reaguje i Partizan dobija korner iz kog se ništa nije dogodilo
35' Kakva šansa za Bačku
Imali gosti ponovo kontra napad, koji je išao po levom boku.Luka Ratković je izašao sam pred Aleksandra Popovića, pokušao da ga prebaci ali nije uspeo i Banjak je potom otklonio opasnost.
31' Miran tempo utakmice
Nema golova, nema publike
27' Oslobodila se Bačka
Partizan uglavnom drži loptu u posedu, ali sada su gosti uspeli da se oslobode pritiska i uputili sjajan šut sa dvadesetak metara, što je nateralo Popovića da se pomuči, ali je uspeo da odbrani gol crno-belih
20' Preti i Bačka
Stojanović je prvi igrač Bačke koji je ozbiljnije zapretio Partizanu, ali i to nije bilo previše opasno
19' Suma šutira preko gola
Došao je Sejduba Suma do pozicije za šut na gol, ali je bio prejak taj njegov udarac i nije zabrinuo golmana Milojevića
16' Razigran Marković
Lazar Marković deluje vrlo raspoloženo, ponovo je odlično šutirao ka golu Bačke, ali je Milojević prstima odbio loptu u korner posle kog crno-beli nisu uradili mnogo.
14' Suma probao glavom
Novi pokušaj Partizana sa desnog boka, potom je usledio centaršut koji je Suma pokušao glavom da sprovede u gol, ali nije to bilo previše opasno.
8' Kakva šansa za Partizan
Denis Stojković je imao priliku da rano dovede Partizan do vođstva, ali je iz neposredne blizine promašio gol Bačke. Ostaje 0:0
7' Sadik i Suma traže penal
Prvo je Sadik pao u kaznenom prostoru, ali to nije bilo sporno, potom je pokušao da proigra jednog od saigrača kada je lopta pogodila defanzivca gostiju u ruku, ali sudija kaže da nije bilo elemenata za penal
5' Marković preti, brani Milojević
Dobar šut Lazara Markovića, sa desnog boka, probao je snažno ka golu Bačke, ali je Aleksa Milojević bez većih problema odbranio taj pokušaj fudbalera Partizana.
1' Vitas pravi faul u opasnoj zoni
Uroš Vitas je "poklonio" slobodan udarac Bačkoj na nekih 17 metara od gola Partizana, ali se gosti nisu proslavili
1' Počela je utakmica