Crvena zvezda pobedila Proleter 1:0 (0:0) u Novom Sadu u 5. kolu Superlige.

PRO   CZV
  0 : 1
Kraj utakmice!
Igraće se još tri minuta
85' Ima li Proleter snage?
Zvezda je usporila ritam, a Proleter deluje kao da nema snage da napadne.

Domaćin nema puno vremena za izjednačenje.
76' Goooool!
Zvezda je povela!

Strelac je Mohamed El Fardu Ben iz slobodnog udarca.

Majstorijski je izveo "slobodnjak" napadač Zvezde i "otvorio" Proleter za vođstvo 1:0.
76' Slobodan udarac
Pao je Tomane na ivici kaznenog prostora.

Lepa prilika za Zvezdu iz slobodnog udarca.
72' Nikolić zamalo
Opet je probao iz daljine talentovani vezista, ali je lopta prošla zamalo pored stative.
65' Totalan pritisak Zvezde
Lopta sve vreme kruži oko kaznenog prostora domaćina, mnogo žešće nego ranije.

Na terenu je i Željko Gavrić umesto Spiridonovića.
60' Najbolja prilika na utakmici!
Veljko Nikolić je sjajno asistirao Srđanu Spiridonoviću, koji se oslobio čuvara i imao zicer.

Ipak, golman Petrić je intervenisao.

Morao je bolje da šutira Spiridonović.

Srdjan Stevanovic/Starsport
54' Gobeljić – brani Petrić
Kanga je izveo korner, Gobeljić udario loptu glavom, ali ne dovoljno jako.

Ostaje 0:0.
51' Ben preko gola
Gobeljić je po ulasku odmah uneo energiju.

Prošao je po strani, dodao Benu, ali je napadač sa Komora loše šutirao iz solidne pozicije.

Prebacio je gol daleko iznad.
50' Veliki pritisak Zvezde
Odmah po nastavku Zvezda je još jači pritisak stavila na odbranu Proletera.

Pokušali su Gajić i Tomane, ali su defanzivci domaćina po ko zna koji put bili na nivou.
Počelo je drugo poluvreme
Stanković ljut – trostruka izmena u Zvezdi
Na terenu su Kanga, Tomane i Gobeljić, a izašli su Ivanić, Katai i Rodić

Loše prvo poluvreme
Šta reći o prvom delu utakmice u kojem nije bilo konkretne prilike.

Oba tima su po tri puta šutnula ka golu, Zvezda nijednom u okvir, a Proleter dva puta.

Činjenica je da je Zvezda imala mnogo veći posed lopte (69 - 31 odsto), ali nismo videli ništa što bi moglo da se okarakteriše kao "hajlajt" prvog dela.

Vredi istaći i da je odbrana Proletera, na čelu sa Brazilcem Leandrom, dobro delovala...

Nadamo se da će drugih 45 minuta biti mnogo bolje.
Završeno je poluvreme
Igraće se još dva minuta
40' Leandro sjajan
Po levoj strani nekoliko napada su imali crveno-beli.

Dobro sarađuju Rodić i Katai, ali Leadro sve kupi u svom kaznenom prostoru.
Branko Žigić

35' Preti Proleter
Bacanović je šutirao posle driblinga, ali je bio u padu i nije to baš bilo jako.

Borjan je lako uhvatio loptu.
Spor tempo
Posle više od pola sata nismo videli konkretnu priliku.

Činjenica je da Zvezda drži više loptu u nogama i igra se na polovini domaćina, ali odbrana Proletera odoleva svim napadima.

Novosađani vrebaju iz kontri i to preko brzog Živojinovića.
31' Proleter tražio penal
Posle jednog centaršuta sa desne strane domaćin je zahtevao najstrožu kaznu.

Katai je loptu udario glavom, a onda ga je lopta pogodila u ruku.

Prema novim pravilima nije penal ako lopta dodirne drugi deo tela posle ruke...
Gajić je probao
Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je izblokiran.

Zvezda ima inicijativu, ali se domaćin dobro brani.
27' Pritisak Zvezde
Još jedan korner za crveno-bele.

Loše je centrirao Katai.
25' Pauza za osveženje
Mali odmor.
Ivanić u šansi

24' U živi zid
Pokušao je Katai.
23' Slobodan udarac u opasnoj zoni
Janković je srušio Ivanića na 20-ak metara od gola.
21' Pokušava Proleter
Živojinović preti po levoj strani, ali nema završnog pasa.
15' Zamalo autogol Proletera
Ivanić je u prostor dobio dobar pas od Kataija, ubacio loptu u peterac, a tamo je bio postavljen Leandro.

Brazilac je pomalo nespretno intervenisao i umalo pogodio sopstvenu mrežu.

Usledio je samo korner za crveno-bele.
12' Nikolić probao iz daljine
Imala je Zvezda dobru šansu da zapreti iz prekida sa strane, ali je odbrana Proletera bila na visini zadatka.

Jedan odbitak sa oko 20 metara je prihvatio Veljko Nikolić i šutirao daleko iznad gola.

Spor ritam u uvodu meča.
6' Jovanović – Borjan brani
Prva šansa za Proleter!

Bivši vezista Partizana snažno je šutirao iz slobodnog udarca i hteo da iznenadi Borjana u bliži ugao.

Ipak, kapiten crveno-belih je bio oprezan i intervenisao.
Zvezda u novim dresovima (rezervna garnitura)

2' Udarac Ivanića
Probao je iz daljine, sa više od 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.
Počela je utakmica!
Boka u Novom Sadu
Dok su igrači izlazili na teren sa razglasa je puštena čuvena navijačka pesma Boke juniors "Dale Boka".

Zanimljiva scena...
Rodić na zagrevanju

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
Proleter imao poruku i za naš sajt :)
Nenad Milijaš, pomoćni trener Crvene zvezde
""Gostovanje između dva evropska duela je uvek teško. Proleter je odigrao nekoliko dobrih i čvrstih utakmica, pogotovo kod kuće. Nijedan meč nije lak, uvek imamo posebnu pripremu za protivnika i svesni smo da je svaki bod bitan na putu do osvajanja titule. Trudimo se da igrače fokusiramo na to da razmišljaju o Proleteru, iako je donekle i normalno da razmišljaju o evropskim utakmicama. Verujem da ćemo doći do cilja", rekao je Milijaš na konferenciji za medije.

Pomoćnik Dejana Stankovića osvrnuo se i na to da gotovo sve ekipe iz prvenstva brane protiv Crvene zvezde.

"Radimo na treninzima i kako da probijemo bunker. Većina utakmica nam je takva da igramo protiv ekipa koje stoje nazad i čekaju kontre. Opet, kad god napadamo, moramo da razmišljamo o odbrani. Mislim da pojedinačni kvalitet tu najviše dolazi do izražaja i rešava utakmice. Imamo igrača sposobne za to. Uvek je lakše kad se postigne prvi gol i na vreme otvori utakmica".
Branko Žigić, trener Proletera
"Obe ekipe ulaze bez poraza, Zvezda sa ambicijama da odbrani titulu, a mi da zadržimo niz. Znamo da će biti teško, ali hrabri smo i očekujemo dobru utakmicu. Najbolje smo startovali otkad smo u Superligi, mogli smo još neki bod više, ali ne treba biti proklet i moramo da budemo zadovoljni. Na pravom smo putu, nadam se da će rezultati ovo pratiti", rekao je Žigić.
Stanković bez popusta za startere
Trener Zvezde odlučio je da ne čuva tim za duel sa Tiranom četiri dana kasnije.

Tu su dva bonusa Veljko Nikolić i Njegoš Petrović, a na klupi su ostali Seku Sanogo i Gelor Kanga.

Takođe, u odnosu na Evropu u startnoj postavi su Milan Gajić i Radovan Pankov ispred Marka Gobeljića i Nemanje Milunovića.
Poznati su sastavi!
Proleter: Petrić, Janković, Leandro, Andrejević, Kovačević, Jovanović, Bacanović, Knežević, Pejić, Živojinović, Mirosavljev.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić, Petrović, Spiridonović, Nikolić, Ivanić, Katai, Ben.