1. kolo: Napredak – Partizan 1:3 (1:0)

Fudbaleri Partizana savladali su posle preokreta Napredak u Kruševcu sa 3:1, u prvom kolu Superlige Srbije.

Kočić 45+2 – Marković 46, Natho 86p, Čolić 90+5
  NAP   PAR
  1 : 3
KRAJ
95' Goool!
Partizan osigurao pobedu 3:1.

Strelac je Nikola Čolić.
90+' Pet minuta nadoknade
Odluka četvrtog sudije naišla je na neodobravanje domaćih.

Oni smatraju da je nadoknada trebala da bude veća.
90' Crveni za člana stručnog štaba domaćih

Starsport
86' Gool!
Partizan iz penala preokreće na 2:1.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Bibras Natho.
85' Penal za Partizan!
Zbog povlačenja Ostojića, sudija Grujić je dosudio penal za goste.
85' Natho zapretio
Posle slobodnog udarca Natha, Jordanov još jednom dobro interveniše i izbacuje u korner loptu.
83' Šansa za pobedu
Veliku priliku propustio je Mrkić, ali je šutirao preko gola Popovića.
81' Nova promena kod gostiju
Na terenu je Đorđe Ivanović, koji je zamenio Takumu Asana.

Starsport
78' Poslednja izmena kod Napretka
Umesto Milovanovića na terenu je Živanović.
77' Ostojićev pokušaj
Sa velike distance je pokušao Bojan Ostojić, ali je Aleksa Jordanov još jednom dobro intervenisao.

Odlična predstava debitanta na golu "čarapana" za sada.
72' Prilika za Partizan
Nova intervencija mladog Jordanova.

Lopta je nekako stigla do Asana, koji je iz neposredne blizine šutirao iz poluvoleja, ali je golman domaćih još jednom bio siguran.
68' Nove varnice
Milovanovićev oštar prekršaj nad Sadikom, a onda i "koškanje" dvojice igrača.

Od svega samo žuti karton za štopera domaćih.

Starsport
66' Partizan tražio penal
Tražili su iz tabora crno-belih penal, ali je sudija odmahnuo rukom.

Čini se da elemenata za najstrožu kaznu nije bilo.
64' Ponovo su potrebni lekari
Sudar dvojice igrača Napretka posle kornera i nova intervencija lekarske ekipe.
61' Prva reakcija Jordanova
Šutirao je Urošević, ali prilično traljavo, tako da je Jordanov uspešno i lako intervenisao.
Kočićev gol
58' Novi kartoni
Mrkić i Urošević su dobili javnu opomenu zbog međusobnog sukoba.

Starsport
55' Marković out, Čolić in
Na terenu je mladi Nikola Čolić.
55' Žuti za simuliranje
Milan Spremo pokušao je da iznudi penal za svoju ekipu.

Sudija Grujić je ocenio da je ovo bio pokušaj simuliranja i zbog toga mu pokazuje žuti karton.
52' Ni Marković ne može da nastavi
Ušao je, postigao gol, sudario se sa golmanom i sada će morati da izađe sa terena.
48' Teška povreda golmana Napretka
Prilikom intervencije kod pogotka Partizana, golman domaćih Mladen Živković se povredio i kolima hitne pomoći je iznet sa terena.

Umesto njega među stativama je Aleksa Jordanov.

Starsport
46' Goooool!
Partizan izjednačuje na 1:1.

Veoma brzo crno-beli uspevaju da stignu do pogotka.

Asistent je Bibras Natho, a strelac Lazar Marković, kome je za gol bilo potrebno manje od jednog minuta igre.
46' Počelo II poluvreme
Prva promena Sava Miloševića
U svlačionici je ostao Filip Stevanović, a na terenu je Lazar Marković.
POLUVREME
Napredak posle prvih 45 minuta vodi protiv Partizana sa 1:0.

Strelac Srđan Kočić.
47' Goooool!
Vodi Napredak, 1:0.

Slučajno je lopta stigla do Srđana Kočića na ivici kaznenog prostora.

Lepo ju je prihvatio, namestio se i pogodio dalji ugao gola Aleksandra Popovića.
45'+ Dva minuta nadoknade
45' Velika prilika za Napredak
Srđan Kočić je propustio najbolju priliku do sada, ali nije uspeo da lobuje Popovića.

Ostaje 0:0.
43' Asano izblokiran
Asano je iskosa šutirao, ali je lopta posle bloka Sprema došla do golmana Živkovića.
39' Abubakar ušao u priliku
Abubakar Oumaru nije uspeo da postigne gol protiv bivše ekipe.

Pravovremena reakcija Vitasa i Popovića.
34' Bez gol-prilika za sada
Nijedna od ekipa nije za ovih 34 minuta igre uspela da stvori stopostotnu šansu.
29' Stevanovićev pokušaj iz slobodnjaka
Iz velike daljine je šutirao mladi Filip Stevanović, ali je lopta završila pravo u rukama Mladena Živkovića.
23' Sjajna ideja Sadika
Dobro je Nigerijac pronašao Sejdubu Sumu, ali je omaleni igrač glavom prebacio loptu preko prečke.
18' Ozbiljna kontra domaćih
Sjajno je istrčao Dušan Stević, pobegao Stevanoviću, međutim, Popović je odlično postavljen.

Samo korner za Napredak.
16' Odlična reakcija mladog golmana Partizana
Dobro je reagovao Popović, koji je pravovremeno istrčao i otklonio opasnost za svoj gol.
14' Pokušaj Zdjelara
Sa više od 20 metara pokušaoi je Saša Zdjelar, ali je lopta otišla preko gola.
13' Opasno
Nisu uspeli fudbaleri domaćih da upute konkretan udarac ka golu Popovića.

Lopta je proletela kroz šesnaesterac, da bi na kraju završila u gol-autu.
8' Prvi korner za crno-bele
Nemanja Miletić je centrirao u kazneni prostor domaćih, ali od svega samo korner.
5' Prva poluprilika
Dobar pokušaj Napretka sa boka, ali je Vitas glavom izbacio loptu u korner.
3' Žuti odmah
Oštar start Nikole Lekovića nad Sadikom.

Sudija Grujić mu pokazuje žuti karton.
1' Utakmica je počela