Partizan – Mladost 4:1 (2:1)

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu Mladosti sa 4:1 (2:1) u meču 27. kola Linglong Superlige Srbije.

Marković 12', Asano 19', Sadik 62'p, Stevanović 70' – Odita 23'
  PAR   MLA
  4 : 1
KRAJ
89' Poslednja izmena
Lazar Selenić izlazi, umesto njega na terenu Filip Žunić.
87' Knežević brani
Sjajno je Lakčević proigrao Pavlovića, ali je njegov udarac zaustavio golman Knežević.
85' Stevanović "požuteo"
Bespotreni start Stevanovića i žuti karton za mladog fudbalera Partizana.

Starsport
78' Poslednja promena kod domaćih
Umesto Uroševića na terenu je Brežančić.
77' Nova prilika
Lakčević je umalo postigao gol, a šansu iz odbitka nije iskoristio ni Matić.
76' Umalo majstorija Matića
Matić je imao veliku šansu, ali se zaigrao i na kraju promašio.
Gol Stevanovića za 4:1
72' Promena, pa žuti karton
Na terenu kod domaćih je mladi Lakčević, dok je igrač gostiju Radović dobio opomenu.
70' Goool!
Partizan dolazi do 4:1.

Mladi Filip Stevanović je lepo prevario odbranu gostiju i sa ivice šesnaesterca pogodio ugao gola Kneževića.
Legenda crno-belih, Saša Ilić, uživo prati utakmicu 27. kola na stadionu Partizana.

B92/SS
Gol Sadika iz penala
66' Nove promene kod Partizana
Izlaze Sadik i Natho, na terenu su Lazar Pavlović i Bojan Matić.
62' Gol!
Partizan vodi 3:1.

Siguran sa bele tačke bio je Umar Sadik.
62' Penal!
Milošević faulirao Sadika.
60' Miletić očajno
Miletić je naleteo na odbitak i levom slabijom nogom sa ivice kaznenog prostora šutirao daleko pored gola.

Starsport
56' Nova promena kod gostiju
Umesto Eliomara na terenu je Đorđe Babić.

Podsetimo, po pet promena imaju pravo da naprave treneri.
53' Marković blizu gola
Stevanović je sjajno pronašao Markovića na drugoj stativi, ali je lopta nakon njegovog udarca pogodila samo spoljni deo mreže.

Starsport
52' Mirno
Za razliku od prvog, drugo poluvreme je počelo u nešto slabijem ritmu, bar kada je reč o prillikama za pogodak.
48' Zdjelar se žali na povredu
Veznjak crno-belih ipak može da nastavi meč.
46' Počelo II poluvreme
Promene
Kod Partizana: Umesto Asana na terenu je Stevanović

Kod Mladosti: Umesto Mićevića, ulazi Bogdan Milošević.
Poluvreme
43' "Bomba"
Mladost se u potpunosti probudila.

Nikola Radojević je uhvatio volej iz prve, ali je njegov jak udarac ponovo odbranio Stojković.

Starsport
39' Velika šansa za goste
Veliku šansu nakon dodavanja Odite nije iskoristio Nenad Perović.

Debitant je šutirao pravo u Stojkovića.
38' Mirniji period
Nakon uzbudljivih 20 i kusur minuta, tempo je malo pao u drugom delu I poluvremena.
33' Žuti karton
Zaradio ga je igrač gostiju Stojanović posle starta nad Nathom.
Prvi gol u sezoni za Oditu
Asanov pogodak
25' Asano umalo do nove asistencije
Japanac je probio po boku, stigao do gola gostiju.

Ipak, nesebičan potez Asana nije urodio plodom – odbrana Mladosti raščišćava situaciju.
23' Gooool!
Mladost uzvraća, 2:1.

Nakon kornera i centaršuta Selenića, Obiora Odita je bio brži od Uroševića i glavom uspeo da savlada Vladimira Stojkovića.
19' Gooooool!
Partizan vodi sa 2:0.

Bušnu odbranu Mladosti probio je Bibras Natho, koji je pronašao Asana.

Japanac je rutinski rešio situaciju, predriblao golmana gostiju i pogodio za dupliranje vođstva.
Pogodak Lazara Markovića
Asano asistent

Starsport
14' Nova šansa
Slobodan Urošević je poslao za nijansu jaču loptu Sadiku, koji nije uspeo da je na pravi način zahvati.
12' Gooool!
Partizan vodi, 1:0.

Odlično se Asano ubacio u prazan prostor, a zatim "štiklom" odlično prosledio loptu na drugu stativu.

Do lopte je za delić sekunde zakasnio Sadik, ali ne i Lazar Marković, kome nije bilo teško da donese prednost svojoj ekipi.
9' Treći pokušaj Partizana
Sjajno je Sadik petom proigrao Asana, koji je šutirao malo preko gola.
Razlog kašnjenja
Transparent sa južne tribine morao je da bude skinut kako bi utakmica počela.

3' Ponovo Marković
I ponovo pored tj. preko gola.

Bila je ovo mnogo opasnija šansa za crno-bele od prethodne.
2' Marković bezopasno
Pokušao je Marković na startu sa desne strane iskosa da uputi kvalitetan udarac, ali u tome nije uspeo.
1' Utakmica je počela