Mačva - Crvena zvezda 0:3

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu u Šapcu 3:0 u utakmici 25. kola Linglong Superlige Srbije.

Ben 19, 33, Babić 37
  MAČ   CZV
  0 : 3
Kraj utakmice
Laka pobeda Zvezde u Šapcu 3:0
88' Prva prilika za Mačvu na meču
Eto kako su danas odigrali Šapčani...

Rezervista Zukanović je imao prazan gol posle izleta Borjana, ali je šutirao pored gola.
Još 10 minuta do kraja utakmice
Utakmica je "ubijena".

Crvena zvezda drži loptu, Mačva se već predala i samo se čeka da sudija Čolović svira kraj.
75' Kraći prekid
Zbog performansa navijača Zvezde, odnosno velike bakljade, utakmica je bilo kratko prekinuta
65' Period mirne igre
Ništa se nije specijalno dešavalo kod oba gola.

Uglavnom se igra na sredini terena, kao da oba tima jedva čekaju kraj utakmice.
59' Na terenu je Branko Jovičić
Posle duge pauze zbog povrede na terenu je Jovičić.

Zamenio je Nikolića nešto više od pola sata do kraja.
57' Mačva "potonula"
Igra se samo pred golom Mačve, vidlljivo je da je "fenjeraš" potpuno klonuo duhom zbog velikog zaostatka.

Zvezda diktira tempo i ima incijativu..
50' Pavkov ponovo pokušao
Nova prilika za Pavkova i opet ju je propustio.

Ben je centrirao, a centarfor Zvezde glavom prebacio gol Mačve.
Počelo je drugo poluvreme
Pogledajte drugi gol Bena i još Babićev
Završeno je prvo poluvreme
Imao je Ben još jednu priliku iskosa, ali je pored gola poslao loptu...
37' Zvezda na velikih 3:0
Ponovo gol glavom, sada je pogodio Srđan Babić.

Posle prekida i centaršuta sa leve strane, Babić je iz peterca savladao Živkovića.
Prvi od dva gola Bena
33' Ben ponovo strelac!
Po strani je loptu dobio Tomane, lepo se namestio i levom nogom lepo asistirao Benu, kome nije bilo teško da pogodi glavom iz peterca.

"Zaspali" su štoperi Mačve...
29' Opomenut i Pavkov
Igrao je rukom visoki napadač Zvezde, a potom posle sudijskog znaka šutirao sa skoro pola terena i tako zaradio žuti karton.
26' Prvi žuti karton na utakmici
Oštro je startovao levi bek Mačve Tošić na Petroviću i zaradio opomenu od sudije Čolovića
19' Goooool - Ben
Ben je majstorski izveo "slobodnjak" za vođstvo Zvezde 1:0.

Šutirao je u golmanov ugao, iznenadio Živkovića koji je krenuo da ga "čita" u pogrešnu stranu, a lopta je završila u rašljama suprontnog smera od njega.
18' Slobodan udarac na ivici kaznenog
Fauliran je Pavkov i biće to lepa prilika za Bena.
14' Ponovo Tomane
Ima veliku želju Portugalac da igra, nakon što je izašao iz povrede.

Probao je iskosa, golman Živković je loše cenio i imalo primio gol praktično iz "mrtvog" ugla
11' Mačva bez "bloka"
Uprkos tome što su poslednji na tabeli i igraju sa liderom prvenstva, fudbaleri Mačve ne žele da se brane sve vreme, iako ih je Zvezda pritisla.

Bilo je nekoliko opasnih prodora po gol crveno-belih, ali je Borjan skoncentrisan.
5' Velika prilika za Pavkova, pa Tomane
Otvoreno se igra na obe strane, Mačva je imala dobar prodor po desnom boku, ali je Borjan bio siguran.

Već u sledećem napadu Pavkov je bio u idealnoj situaciji posle centaršuta Gobeljića, ali je sporo reagovao i izblokiran je.

U nastavku iz kornera Tomane je glavom probao, ali pored gola...
4' Zvezda preti
Bio je Ben u povoljnoj poziciji, praktično sam ispred golmana, ali je u poslednjem trenutku izblokiran
Počela je utakmica
Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde
Očekivanja pomoćnog trenera Zvezde Nenada Milijaša
Bivši kapiten crveno-belih ne očekuje lak posao, iako je rival "fenjeraš".

"Posle derbija i nerešenog rezultata kod kuće, gostujemo Mačvi, gde do sada nismo lako dolazili do pobede. Sigurni smo da neće biti laka ni ova utakmica. Mačva jeste trenutno na poslednjoj poziciji, ali sigurno da i oni imaju neke svoje ciljeve koje će pokušati da ostvare jer se bore za opstanak", rekao je Milijaš u najavi utakmice.
Zanimljiva izjava trenera Mačve Dragana Aničića o tenku i golim rukama
"Crvena zvezda je dobar spoj mladosti i iskustva, trenutno je najjača u Srbiji. Ima onaj tenk ispred stadiona i u nekom figurativnom smislu oni su kao klub tenk za nas, a mi smo realno goloruki. Retko se dešava da goloruk može da savlada onog ko je u tenku, ali se dešava. Treba strpljenja, pameti i da prevazidjemo naše objektivne mogućnosti u ovom trenutku, da damo iznad maksimuma. Već smo pokazivali u prošlosti da možemo da iznenadimo i Crvenu zvezdu i Partizan. Trebaće nam i mnogo srece. Mi moramo da se borimo za svaki bod, gol, aut, ali vidi se veliki pomak i nadam se da ćemo i u subotu pokazati da rastemo iz meča u meč", objasnio je Aničić šanse njegovog tima.
Zvezda sa dvojicom napadača
U odnosu na derbi trener Dejan Stanković napravio je nekoliko promena, kako u formaciji, tako i u imenima.

Povređenog Rodića u starnoj postavi menja Pankov, koji će štopera uz Babića koji menja Milunovića, dok je Degenek na levoj strani.

Umesto veziste Jovančića šansu je dobio oporavljeni Tomane u napadu i igraće zajedno sa Pavkovim, koji je u najboljih 11 zbog povrede Boaćija.