Radnik Surdulica – Crvena zvezda 0:5 (0:3)

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su ubedljivi pobedu na gostovanju Radniku u Surdulici, 5:0, u meču 13. kola Linglong Superlige Srbije.

Pavkov 6p, Vukanović 12, Ben 38', 58p, Garsija 65
  RDS   CZV
  0 : 5
90' Kraj meča, laka pobeda Crvene zvezde
Meč u Surdulici je završen, gotovo bez produžetka. Crvena zvezde je bez većih problema stigla do trijumfa, 5:0. Najbolji način da se poraz u Londonu od Totenhema potisne u drugi plan.
86' Neće gol ni Makarića
Mogao je Makarić da uradi nešto više, došao je izglednu poziciju za šut, poikušao je sa desetak metara, ali je šutirao visoko preko gola Crvene zvezde.
74' Stojanović kasni
Nema neizvesnosti u Surdulici. Rezultatski je sve odavno rešeno, pitanje je samo da li će Radnik uspeti da makar smanji prednost gostiju. Stojanović je posle prekida sa desne strane utrčao na drugu stativu, malo je nedostajalo da stigne na tu loptu i ugrozi gol crveno-belih.
69' Menja i Milojević
I trener Crvene zvezde Vladan Milojević menja igrače. Garsija je završio posao, samo koji minut pošto se upisao u strelce zamenjen je, šansu je dobio Nikola Krstović.
67' Izmene u Radniku
Od 59. minuta u timu Radnika na terenu je Pejčić, zamenio je Bojića, a od 67. minuta umesto Filipa Stanisavljevića u igri je Uroš Damnjanović.
65' Garsija konačno pogodio
Nova odlična akcija gostiju. Ben je sjajno proigrao Matea Garsiju koji je usput predriblao i golmana Kostića i matirao ga udarcem gotovo iz mrtvog ugla - 0:5.
65' Gooooool! Garsija, 0:5
58' Ben rutinski sa 11 metara
Posle centaršuta u peterac sa desne strane, lopta je u ruku pogodila Žarka Markovića, sudija Đorđić je još jednom pokazao na 11 metara.

El fardu Ben je preuzeo odgovornost i rutinski loptu poslao u levi donji ugao gola Radnika - 0:4.
Gooooool! Ben - 0:4
56' Penal za Crvenu zvezdu!
54' Garsija propušta novu šansu
Mogao je Garsija da postigne i četvrti gol za goste. Milan Pavkov je odlično centrirao sa leve strane na drugu stativu, tamo je natrčao Garsija, ali slabo je šutoirao levom nogom, lopta je otišao kraj gola.
Treć gol Crvene zvezde
46' Počelo je drugo poluvreme
Počeo je drugi deo susreta, sa centra su krenuli fudbaleri Radnika.
Izmena u timu Crvene zvezde
Vladan Milojević je rešio da u poluvremenu izvuši izmenu. Umesto Dušana Jovančića na sredini će u drugom poluvremenu igrati Njegoš Petrović.
45' Kraj poluvremena, gosti ubedljivo vode
Sudija Miloš Đorđić je odsvirao kraj prvog poluvremena. Utisak, greške domaćina i lako vođstvo šampiona. Igrači Radnika će u nastavku morati da igraju znatno bolje ako žele da promene rezultat.

Zanimljivo je da su sva tri udarca crveno-belih u okvir gola pretvoreni u golove. Efikasnost.
38' Kardinalna greška Kostića
Radnik nastavlja sa poklon-golovima! Golman Surduličana Ivan Kortić obrukao se, bio je neodlučan u predaji lopte, prosto je dodao loptu Benu koji ga je zaobišao i rutinski zatresao mrežu - 0:3.

To je peti gol El Fardua Bena u ovoj sezoni.
Gooooooool! Ben, 0:3!
33' Dobar pokušaj Garsije
Mateo Garsija je došao u izglednu poziciju za šut, uputio je udarac iskosa sa desne strane, ali je lopta za malo završila kraj leve stative gola Surduličana.
31' Izmena u Radniku
Umesto Vladana Pavlovića na terenu je u timu Radnika Predrag Đorđević.
27' Siguran Popović
Udarac glavom Markovića završio je u naručju Popovića.
Evo oba gola Zvezde, uz faul za penal:
25' Jalov pokušaj Georgijeva
Georgiev je imao bolje opcije od šuta, ali se na isti odlučio. Lopta je otišla daleko od gola.
23' Radnik napada
Oslobodio se Radnik malo pritiska Zvezde sa početka utakmice, pa sve češće i češće i napada, ali bez pravih prilika.
16' Popović spasao gol
Bojić je odlično izveo slobodan udarac, Bojić se bacio i sjajnom intervencijom sprečio pogodak za domaći tim.
15' Žuti karton za Pankova
Slobodan udarac za Radnik sa 20 metara iskosa sa desne strane. Radovan Pankov je zaradio žuti karton.
Gol, Vukanović!
Aleksa Vukanović je prošao pored Pavlovića kao da ispred njega nije bilo nikog. Kapiten Radnika kao da je razmišljao o nečemu nevezanom za utakmicu, pa je Vukanović lako došao do lopte i savladao golmana domaćina. Od 12. minuta - 2:0 za Zvezdu!
9' Sjajna prilika za Radnik otišla u nepovrat
Pogrešio je Kanjas i otvorio kontru Radniku, ali je Bojić katastrofalno odreagovao, pa šuta ka golu nije ni bilo.
Gol, Pavkov!
Siguran je bio Pavkov sa bele tačke, kako je to obično i slučaj. Zvezda njegovim pogotkom vodi već od 6. minuta utakmice u Surdulici.
5' Penal za Zvezdu!
Velika greška domaćina! Odlično je trčao Ben, a katastrofalno odreagovali Kostić i Pavlović, golman i defanzivac Radnika, pa je Ben srušen u kaznenom prostoru. Penal za crveno-bele, opravdano, ali posle nebulozno loše reakcije igrača iz Surdulice.
Milojević promešao karte
Vladan Milojević je odlučio da odmori značajan broj igrača iz utakmice sa Totenhemom. Milan Borjan nije ni putovao, baš kao i Radživ van la Para, dok su na klupi za rezervne igrače Marko Marin i Milunović. Tu su još i Vasiljević, Petrović, Simić i Krstović.

Kod domaćina na klupi su bili Vujanac, Jokić, Damnjanović, Đorđević, Pejčić, Tomić i Pavlov.
4' Pavkov zamalo zakasnio
Odlična lopta Bena do Gajića, koji je centrirao ka Pavkovu, ali centarfor Zvezde bio je za dlaku "kratak".