Partizan – Rad 3:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana u petom kolu Linglong Superlige Srbije pobedili su ekipu Rada sa 3:0 (1:0).

Ožegović 25, Stevanović 65', 89'
  PAR   RAD
  3 : 0
KRAJ! Partizan je pobedio sa 3:0
Nova pobeda crno-belih do koje su došli lako. Odlični su bili Ožegović i posebno mladi Filip Stevanović koji je postigao dva gola u drugom poluvremenu. Tako su se crno-beli iskupili za remi u Kruševcu. Pobeda će im mnogo značiti pred susret sa Moldeom.
89' Stevanović ponovo strelac
Novi nalet Partizana, Lopta je na desetak metara od gola došla do Stevanovića, nije mu bilo teško da postigne gol za 3:0!
Gooooool! 3:0 za Partizan
85' Partizan mirno privodi posao kraju
Rezultatski, sve je jasno. Partizan kontroliše utakmicu, ima loptu u posedu, Rad je bez prilike. Punih 85 minuta nisu uspeli da upute nijedan šut u okvir gola domaćina.

75' Ponovo Pavlović u šansi
Golman Rada Dušan Marković stigao je da reaguje u poslednji čas. Ožegović je lucidno proigrao Pavlovića, našao se mladi igrač Partizana na pet metara od gola, ali je Marković stigao pre, nogama je izbio loptu i sprečio pogodak.
73' Šansa i za Pavlovića
Mogao je i Lazar Pavlović svega nekoliko minuta pošto je ušao u igru, da se proslavi. Lakčević ga je odlično proigrao, šutirao je Pavlović sa 13 metara, po sredini gola, ali je pogodio nekog od igrača Rada i lopta se odbila u polje.
68' Milošević menja, promene i u timu Rada
U roku od svega nekoliko minuta, Savo Milošević je izvršio dve izmene. Lutovca je zamenio Nikola Lakčević, a Sejdubu Sumu Lazar Pavlović.

Menjao je i trener "građevinara", Kovalenko je ušao umesto Riznića, a Živković je zamenio Tričkovića.
65' Majstorija Stevanovića!
Kakva solo akcija mladog igrača Partizana Filipa Stevanovića! Uzeo je loptu na dvadesetak metara od gola, krenuo u dribling, nanizao je gotovo kompletnu odbranu gostujuće ekipe i onda preciznim udarcem poslao loptu u mrežu Rada - 2:0!
65' Goooooool! 2:0 za Partizan
61' Ožegović uzdrmao prečku
Nova velika prilika za crno-bele. Usledila je brza akcija po desnoj strani, Suma je sjajno "zavrnuo", Ožegović je šutirao glavom sa sedm metara, pogodio je prečku! Pokušao je u nastavku akcije i Stevanović, lopta je opet došla do Ožegovića koji je šutirao u desni donji ugao, mora je golman Marković hitro da reaguje i spreči pogodak.
60' Žuti za Vujačića
Igor Vujačić je u skoku faulirao Kasalicu, sudija Miloš Đorđić je procenio da je to uradio na nepropisan način, pokazan mu je žuti karton.
53' Lep pokušaj mladog Stevanovića
Minijatura Filipa Stevanovića, krenuo je 16-godišnji igrač Partizana u akciju, predriblao je dvojicu igrača, uputio šut sa ivice kaznenog prostora, ali za melo preko prečke!
51' Gužva pred golom Rada
Novi korner za crno-bele, Rajko Brežančić je centrirao sa desne strane, stvorila se gužva pred golom gostiju, malo je nedostajalo da je neko od napadača Partizana zahvati i pošalje u mrežu. U nastavku akcije, pokušao je ponovo Ožegović sa 18 metara, ali je golman Rada bio siguran.
48' Šut Zdjelara
Posle izvedenog indirekta, na odbijenu loptu je natrčao Zdjelar, šutirao je, ali je Marković odbranio.
46' Žuti karton za golmana Rada
Dugo je golman Rada Marković držao loptu u svom posedu, sudija je pokazao da je indirekt. Čuvar mreže "građevinara" je dobio žuti karton.
Počelo je drugo poluvreme
Počelo je drugo poluvreme utakmice u Humskoj. Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana. Nema izmena, na terenu su timovi koji su počeli utakmicu.
45' POLUVREME U HUMSKOJ
Partizan je bolji rival na terenu, što se vidi i na semaforu. Od 25. minuta crno-beli vode u Humskoj.
42' Solidan pokušaj Ožegovića
Dobar potez Brežančića i centaršut za Ožegovića koji pokušava glavom, ali Marković brani.
37' Opasna kontra Partizana
Opasna kontra Partizana, Lutovac je ponovo dobro centrirao za Ožegovića koji je sam bio ispred golamana, ali nije uspeo da zatrese mrežu.
33' Partizan kontroliše ritam meča
Crno-beli su postigli gol i sada im je dosta olakšan posao.
25' Goooool – Partizan vodi!
Odličan je bio centaršut, lopta je išla ka Ožegoviću, koji je nadvisio štopera Rada i glavom poslao loptu iza leđa Markovića, 1:0.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
21' Solidan šut Šćekića
Vezni fudbaler Partizana pokušao je iz daljine, ali je njegov šut izblokiran.
18' Dobra intervencija Markovića
Brezančić je centrirao, lopta je išla ka Ožegoviću, međutim Marković je uhvatio loptu.
15' Pavlović odlično reagovao
Mogla je ovo da bude stopostotna šansa za Rad, ali je Pavlović sjano uklizao i izbacio loptu u korne.r
9' Ožegović ušao u kazneni, odbrana Rada dobro reagovala
5' Partizan pritiska na startu
Crno-beli imaju inicijativu na početku i pokušavaju da ugroze gol Markovića.
1' Počela je utakmica