Spartak – Crvena zvezda 2:3 (1:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak iz Subotice 3:2, u petom kolu Linglong Superlige Srbije.

(Radivojević 17 - Mihajlović 16)
Spartak Subotica – Crvena zvezda 2:3 (1:1)
(Tufegdžić 6, Dunđerski 79- Vulić 37, Simić 49, Tomane 85)

Kraj meča!
90' Još tri minuta igraće se u Subotici
87' Žander je odlično reagovao
Sa gol linije levi bek crveno-belih izbija loptu.
85' Gooool – prvenac Tomanea u dresu Zvezde!
Gajić je odlično centrirao, a Tomane je glavom savladao Ostojića – 2:3.

Ovo je prvi gol u dresu Zvezde za portugalskog napadača.
81' Velika šansa za Tomanea
Samo dva minuta posle gola, Tomane se našao u dobroj šansi. Portugalac je šutirao pored gola.
79' Goooool – Dunđerski savladao Borjana za 2:2
Dunđerski je uputio udarac iz velike daljine, a Borjan je bio loše postavljen i nije uspeo da odbrani ovaj šut – 2:2..

Ponovo je nerešeno na Gradskom stadionu u Subotici.
76' Velika šansa za Tufegdžića
Lopta je na kraju očešala stativu. Gojko Tufegdžić našao se u sjajnoj šansi, uputio je dobar udarac, ali je zamalo bio neprecizan.
75' Petrovića menja Ivanić
Mirko Ivanić odigraće poslednjih petneastak minuta utakmice u Subotici. Petrović se požalio na povredu.

Starspor
67' Borjan spasao Zvezdu
Tekijaški je fenomenalno šutirao glavom, lopta je išla pod prečku, a Borjan je odlično reagovao i sprečio novo izjednačenje.
65' Sudar Petrovića i Jocića
Gore je prošao igrač Spartaka kojem se ukazuje pomoć.
60' Velika prilika za Šormaza, Pankov sjajno reagovao
Štoper Zvezde odlično se postavio i sprečio Šormaza da ugrozi gol šampiona Srbije.
59' Gajić odlično uklizao
Desni bek Crvene zvezde dobro je reagovao i sprečio potencijalno dobru šansu za domaći sastav.
54' Zvezda sada lakše diše
Crveno-beli su poveli i kontrolišu ritam meča. Sada mnogo lakše dišu, pošto imaju prednost na semaforu.
49' Goooool – strelac Veljko Simić!
Preokret Zvezde u Subotici.

Tomane je odlično prošao po desnoj strani i još bolje je ostavio loptu za Simića, koji je uz malo sreće savladao Ostojića.
46' Počelo je drugo poluvreme
45' Kraj prvog poluvremena!
Nerešeno je na poluvremenu u Subotici. Solidan fudbal gledali smo na Gradskom stadionu.
43' Igrači Spartaka tražili penal, sudija odmahnuo glavom
Ponovo je Tufegdžić bio u šansi, domaći fudbaleri tražili su penal, međutim sudija je odmahnuo glavom. Na usporenom snimku čini se da je lopta pogodila u ruku Gajića.
37' Goooool – ponovo Vulić! Zvezda izjednačila
Lep pogodak Vulića za izjednačenje u Subotici!

Ovo je drugi gol zaredom veznog igrača Zvezde, što znači da se ozbiljno nameće Milojeviću.
33' Crveno-beli pokušavaju do gola
Za sada Spartak odlično odoleva napadima Zvezde. Za to je najzaslužniji golman Spartaka.
26' Simić promašio stopostotnu šansu!
Kakva je ovo šansa bila, ali je Simić očajno šutirao. Ostojić je sjajno reagovao i uhvatio živu loptu.
21' Pritisak crveno-belih
Za sada jalovi napadi Zvezde. Šampion Srbije steže obruč oko kaznenog, videćemo da li će uspeti i da uradi nešto konkretnije.
15' Zvezda pokušava da dođe do izjednačenja
Dobar centaršut Vulića, glavom je šutirao Milunović, ali je golman Spartaka odbranio.
6' Gooool – Spartak vodi protiv Zvezde
Tufegdćić je sjajno "zalomio" i udarcem po zemlji savladao Borjana1:0. Golman Zvezde nije imao nikakvu šansu i domaći tim vodi od starta.
5' Solidan šut Milunovića
Štoper Zvezde pokušao je glavom posle kornera, ali je njegov udarac završio malo pored leve stative.
4' Zvezda pritiska odmah na startu
Šampioni Srbije žele odmah do gola u Subotici. Imali su sjajnu šansu u prvom minutu, ali se Jevtović nije dobro snašao. Pritisak je potom nastavlje.
1' Počela je utakmica, odmah šansa za Zvezdu
Jevtović se našao u veoma dobroj šansi, ali je šutirao levom nogom u golmana Spartaka.
Zvezda mislima u Švajcarskoj
Aktuelne šampione Srbije u sredu očekuje važan meč u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Crveno-beli gostuju Jang Bojsu u prvom meču plej-ofa. Revanš se igra na stadionu "Rajko Mitić".