Kup: Mladost – Crvena zvezda 0:0 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde su se plasirali u finale Kupa Srbije pošto je u revanš meču polufinala protiv Mladosti u Lučanima bilo 0:0.

MLD   CZV
  0 : 0
90+3' - Kraj, Zvezda je u finalu Kupa Srbije!
90+2' - Opet Borjan!
Milošević je snažno šutirao, ali je ponovo Borjan bio na visini zadatka.
90+1' - Borjan spasao Zvezdu!
Bojić je iz peterca šutirao, ali je golman Zvezde fantastično reagovao.
84' - Odita umalo iznenadio Borjana

83' - Vulić menja Marina
82' - Tri šanse za Zvezdu u jednom napadu!
Najpre je Gobeljić promašio loptu na petercu, Marin je zatim pogodio stativu, a Stojković je šutirao pored stative.
81' - Pavlović menja Tumbasevića
80' - Opsada gola Zvezde
Najmanje tri prilike za gol su imali fudbaleri Mladosti, zbog čega je veoma besan na svoje defanzivce bio Borjan.
78' - Pavkov kao centralni bek
Mladost je iznudila slobodan udarac, Jovanović je centrirao, a u šesnaestercu svoje ekipe je reagovao Pavkov.
76' - Zvezda se brani, Gobeljić menja Bena
71' - Pavkov proverio koncentraciju Rosića
70' - Vukanović menja Ivanića
70' - Treća šansa za Oditu!
Nova velika prilika za bivšeg fudbalera Partizana, ponovo je ostao usamljen u kaznenom prostoru Zvezde, ali je Milunović blokirao njegov pokušaj.
69' - Promašaj Odite!
Napadač Mladosti je ostao praktično 1 na 1 sa Borjanom, šutirao je iz šesnaesterca, ali je poslao loptu pored desne stative gola Zvezde.
68' - Marin pokušao da lobuje Rosića

65' - Stativa Odite!
Sjajan napad je izvela Mladost, Borjan je pokušao da zatvori rupu nastalu ispadanjem odbrambene linije Zvezde, praktično prazan gol je ostao Oditi, ali je on zakucao loptu u stativu.

Lopta mu se vratila, ali veteran nije uspeo da se konsoliduje posle pada i veoma loše je šutirao.
62' - Konfuzija u petercu Mladosti!
Šut Pavkova je najpre odbranio Rosić, Šatara se okliznuo preko lopte, potom i glavom sa zemlje uspeo da je skloni sa noge Ivanića, Ben je uspeo da je vrati Pavkovu, on je pronašao Ivanića, ali je vezista Zvezde loše reagovao glavom.
60' - Ivanićev prodor, nikoga u šesnaestercu
56' - Šutevi Ivanića i Radivojevića
Dve odlične šanse na obe strane za svega tridesetak sekundi, najpre je Ivanić zagrejao rukavice Rosiću, a potom je i Radivojević oprobao šut, posle kontranapada koji je poveo Odita.
55' - Žuti karton za Oditu
Kontranapad Zvezde je zaustavio Odita faulom nad Benom, što je Piper sankcionisao javnom opomenom.
54' - Ofanziva Zvezde
Gosti su imali nekoliko prilika da stvore priliku za gol, ali nijedna od njih nije izrodila ozbiljniju opasnost po Rosića.
51' - Žuti karton i za Jovanovića
50' - Zvezda okleva, Mladost opasnija
Fudbaleri Zvezde kao da ne žele svom snagom da napadnu protivnika, u nekoliko navrata su gubili lopte, posle čega su sledili napadi Mladosti.

Ipak, bez promene rezultata.
Promena u Mladosti - na terenu je Obiora Odita
U poluvremenu je u svlačionici domaćih ostao Milan Bojović.
45+1' Kraj poluvremena!
45' - Šut Marina, šansa za Pavkova!
Marin je ponovo pokušao iz daljine, na Rosićev odbitak je naleteo Pavkov, ali su defanzivci Mladosti uspeli da izblokiraju njegov pokušaj.
42' - Šut Jovičića!
Jovanović je izgubio loptu na centru terena, ona je posle nekoliko razmenjenih pasova stigla na nogu Jovičiću koji ju je potkopao, ali je Rosić imao vremena da reaguje i otkloni opasnost.
40' - Velika šansa za Bojića!
Ponovo je Mladost kreirala akciju preko desnog krila, ubacivanje je Tumbasević prebacio do Bojića, ali ofanzivac Mladosti nije uspeo da šutne u okvir gola sa nekih šest, sedam metara.
38' - Dva pokušaja Lekovića
Levi bek Mladosti je u dva navrata mogao da uposli svoje ofanzivne igrače, ali su oba puta odlično reagovali defanzivci gostiju.
33' - Pavkov komplikovao, Radivojević šutirao
Dugo je Jovančić čekao da se otvori Ben za pravovremeni pas, lopta je ipak stigla do Pavkova, ali se napadač Zvezde spetljao.

Već u narednom napadu Mladosti Radivojević je uputio šut, ali je lopta otišla daleko preko gola.
26' - I Zvezda preti sa boka
Rodić je stigao nadomak kaznenog prostora Mladosti, ali nije uspeo da ugrozi Rosića, niti da iznudi korner.
22' - Nova reakcija Borjana posle centaršuta
Ovoga puta je Bojić pokušao da pronađe Bojovića, ali je golman Zvezde bio najbliži lopti.
21' - Žuti karton i za Babića
Sudija Piper je sankcionisao i prekršaj defanzivca Zvezde.
18' - Šansa za Mladost!
Odličan napad su izveli domaći, od Bojića preko Andrića, lopta je stigla u šesnaesterac, ali su Tumbasević i Bojović zasmetali jedan drugome, pa niko od njih nije uspeo da zahvati loptu na pravi način.
15' - Tumbasević "požuteo"
Prvi oštriji start domaćih je kažnjen žutim kartonom, iskusni Tumbasević je faulirao Stojkovića i dobio javnu opomenu.
Mnogo prostora za Jovičića
Defanzivni vezni fudbaler Zvezde je u prvih 15 minuta bio najaktivniji u organizaciji napada gostiju, imao je nekoliko dobrih prodora, ali ne i "završni pas".
14' - Šut Rodića
Levi bek Zvezde se ubacio u centralni deo terena, saigrači su ga uposlili, ali je on veoma loše šutirao, pa je Rosić mirno pokupio loptu.
13' - Šansa za Bojovića!
Jovanović je ponovo bio aktivan na levom boku, lepo je pronašao centaršutem Bojovića, ali napadač Mladosti nije uspeo glavom dobro da reaguje i promašio je čitav gol iz izgledne situacije.
11' Prodor Andrića, Borjan opet siguran
Pokušavaju domaći preko bokova, ovoga puta je aktivan na desnoj strani bio Andrić, centrirao u šesnaesterac, ali tu nije bilo nikoga od njegovih saigrača.
7' Šutevi Ivanića i Stojkovića
Posle kornera je Ivanić oprobao šut, a već u sledećem napadu je Rosića pokušao da ugrozi Stojković.
5' - Bomba Marina
Ponovo je Zvezda smireno gradila napad, lopta je stigla do Marina na oko dvadesetak metara od gola Mladosti, najbolji igrač šampiona Srbije je sjajno šutirao, ali je Rosić fenomenalno reagovao i izbacio loptu u korner.
4' - Jovanović uleteo u šesnaesterac Zvezde
Krilni napadač Mladosti je stigao do lopte pored leve aut linije, krenuo je ka šesnaestercu, uspeo da se probije, ali je Borjan sigurno prihvatio pas upućen na peterac.
3' - Zvezda u Gvardiolinom stilu
Gosti u uvodnom delu meča gotovo da nisu dozvolili protivniku ni da dodirne loptu.
Pravdu deli sudija Petar Piper
Sastavi:
Mladost: Rosić – Andrić, Leković, Milošević, Šatara – Pejović, Tumbasević, Bojić, Radivojević, Jovanović – Bojović.

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov.
Dobrodošli!
Fudbaleri Zvezde imaju veliku prednost uoči revanš meča u Lučanima pošto su u Beogradu slavili sa 4:1.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.