Kup: Napredak – Partizan 0:4 (0:2)

Fudbaleri Partizana pobedili su Napredak 4:0 u Kruševcu i plasirali se u polufinale Kupa Srbije.

Zakarić 3, Pantić 45+2, Valijente 66, Rikardo 72
  NAP   PAR
  0 0:2 4

Kraj!
Partizan je u polufinalu Kupa! Crno-beli su pobedili Napredak 4:0 u Kruševcu
84' Novi veliki promašaj
Crno-beli propuštaju novi zicer, Miletić je poslao sjajan centaršut sa leve strane, Rikardo šutira glavom na drugoj stativi, ali preko gola.
76' Izmene na obe strane
Napredak menja napadača, umesto Ilića ulazi Rušević. S druge strane, Lazetić povlači nosioce igre svog tima, umesto Pantića ulazi Smiljanić, dok Zakarića menj Đerlek.
Gol Rikarda Gomeša za 4:0
"Uprava, napolje"
Navijači Partizana se ne obaziru na ubedljivo vođstvo svog tima, posle svakog gola i dalje uzvikuju "Uprava, napolje!"
72' GOOOOOL!
Partizan vodi 4:0!

Fantastičan pâs Pantića u prazan prostor, iza leđa Ostojića, Rikardo Gomeš je to ispratio i rutinski realizovao situaciju jedan na jedan sa nemoćnim golmanom Napretka.
Gol Marka Valijentea za 3:0
68' Promašaj Zakarića za TV špice
Goran Zakarić uspeo je da promaši nemoguće.Nakon kiksa golmana Petrovića, Rikardo je šutirao sa ivice kaznenog. Petrović brani ali se lopta odbija do Zakarića koji je bio sam na 7-8 metara, ali je on uspeo da je prebaci preko gola.
66' GOOOOOL!
Partizan vodi 3:0!

Nakon centaršuta iz slobognog udarca sa levog boka, na desnoj strani kaznenog je glavom odigrao Šćekić ka golu, gde se na pravom mestu našao Mark Valejente i iz drugog pokušaja glavom savladao Petrovića.
64' Poništen gol Napretka
Fudbaleri i navijači Napretka su se obrušili na sudije zbog poništenog gola. Nije bilo igrača Napretka u trenutku šuta njihovog saigrača sa ivice kaznenog prostora, ona pogađa Zakarića i dolazi do drugog domaćeg fudbalera koji je bio najbliži Stojkoviću, koga uspeva da savlada, ali je linijski sudija podigao zastavicu.

60' Rikardo upropastio zicer
Zakarić je sjajno proigrao Rikardo dodavanjem u prazan prostor, ali je napadač Partizana umesto da šutira odlučio da asistira Tošiću, što je iskoristio golman Napretka i presekao proigravanje kroz kazneni.
57' Partizan diktira ritam
Nema mnogo konkretnih akcija u nastavku meča, Partizan kontroliše loptu i "troši" vreme kombinovanjem na sredini terena.
46' Dvostruka izmena u ekipi Napretka
Isključeni trener Napretka Kosanović je naložio dve izmene na poluvremenu. Umesto Ivanovića i Aksentijevića na terenu su Eskić i Stevanović.
50' Prekid zbog navijača
Kratak prekid meča u Kruševcu, navijači su zasuli teren papirnim trakama pa je Široki obustavio igru dok se one ne uklone sa igrališta.
Trener Napretka isključen na poluvremenu
Glavni sudija Zoran Široki je tokom poluvremena pokazao crveni karton treneru Napretka Miloradu Kosanoviću, koji je protestovao zbog nekih sudijskih odluka.
Šta "Grobari" misle o odlasku Mirkovića

Gol Danila Pantića iz slobodnog udarca za 2:0

45+7' GOOOOOL!
Partizan vodi 2:0!

Fantastičan udarac Danila Pantića iz slobodnog udarca, poslao je loptu preko živog zida u gornji levi ugao Napretkovog gola.
45+1' Slobodan udarac za Partizan u opasnoj zoni
Neoprezan start Bahe nad Rikardom ispred kaznenog prostora, slobodan udarac za Partizan iz sjajne pozicije.
21' Centaršutevi
Oba tima su se fokusirala na napade po bokovima i centaršuteve u kazneni prostor, ali za sada štoperi obe ekipe odlično reaguju.
Pogodak Gorana Zakarića za 1:0
29' Prepirka Lazetića i Nikolića
Nervozni su članovi Partizana, a to ne mogu da kontrolišu ni na terenu. Trener Lazetić i krilni napadač Nikolić su imali verbalnu raspravu, pa je naslednik Zorana Mirkovića rešio da ga izvede iz igre.
32' Lazetić zamenio asistenta zbog nediscipline
Privremeni trener Partizana je uprkos asistenciji zamenio Nemanju Nikolića. Zbog nediscipline.
31' GOOOOOL!
Partizan vodi 1:0!

Nikolić je dobio loptu u kaznenom, uspeo je da je zadrži u naletu nekoliko igrača Napretka i da na vreme pronađe na levoj strani Gorana Zakarića koji dribla golmana i trese mrežu Napretka.
13' Preti i domaćin
Centaršut Alivodića sa 30 metara iz slobodnog udarca, gužva u petercu, ali odbrana Partizana otklanja opasnost.
11' Pritisak Partizana
Dva solidna napada crno-belih, ali golman Napretka Petrović brani udarce Pantića i Valijentea iz kaznenog prostora.
7' Udarac Obradovića, lopta napušta stadion
5' Gol šansa Partizana, ostaje 0:0
Nakon dobrog centaršuta Pantića iz slobodnog udarca, jedan fudbaler Partizana je glavom tukao ka golu Napretka, ali nedovoljno za postizanje pogotka
2' Opasan napad Napretka, Endiaje neprecizan
Sjajan prodor Aksentijeviæa po desnom boku, dobar centaršut i Endiaje je na kraju bio neprecizan
1' Počela je utakmica