Čukarički – Crvena zvezda 1:2

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički na gostovanju sa 2:1 u poslednjem meču jesenjeg dela Superlige.

Stojanović 28 -- Ben 24p, Boaći 30
  ČUK   CZV
  1 : 2

StarSport
Kraj! Zvezda odnela pobedu sa "Brda"
Mirno je bilo na kraju. Zvezda je zasluženo došla do pobede kojom je overila prvo mesto na kraju jesenjeg dela šampionata Srbije. Strelci su bili Ben i Boaći, koji bez problema mogu da podele epitet igrača utakmice. Čukariki ne treba da očajava s obzirom da iza sebe ima odličnu polusezonu.
93' Boaći u ofsajdu za kraj
Ričmond Boaći nije došao do nove prilike jer se našao u ofsajdu.
Tri minuta nadoknade
89' Borjan siguran
Borjan je bio testiran na samom kraju. Kapiten Čuke Docić šutirao je sa 20ak metara, ali je golman Zvezde bio siguran.
83' Odlična prilika za Boaćija
Zvezdin napadač se pravo niotkuda našao u prilici, ali je bio neprecizan. Tražio je korner, ali ga nije dobio.
Po jedna promena na obe strane
Vladan Milojević je napravio drugu promenu – Goran Čaušić je zamenio Ebisilija, dok je na drugoj strani mesto na terenu Đorđević ustupio Vidosavljeviću.
81' Korner za Zvezdu na ulasku u poslednjih deset minuta
79' Izmena u Čukaričkom
Slobodan Tedić je na terenu od 79. minuta, jer je zamenio strelca jedinog gola za domaćina Luku Stojanovića.
75' Borjan u raspravi sa navijačima zbog grudvanja
Navijači na stadionu Čukaričkog opet su krenuli da grudvama gađaju sve na terenu.
69' Ebisiliov šut završio nedaleko od gola
Ebisilio se našao u solidnoj poziciji, ali nije bio adekvatno okrenut golu. Šutirao je iz okreta, međutim nije bilo opasnosti po Stevanovića.
Da li ste saglasni?
66' Crveno-beli kontrolišu ritam i čuvaju prednost
62' Zvezda sve opasnija sa igračem više, Čuka odoleva
Ređaju se napadi Zvezde, ali crveno-beli ne uspevaju da stvore konkretnu šansu. Uglavnom dođu do ivice kaznenog i onda ostanu bez ideje. Čukarički dobro odoleva, s obzirom da ima igrača manje.
Crveni za Čuku i promašaj Bena:
57' Ovusu ne može sam
Ovusu je vukao loptu maltene od svog kaznenog sve do protivničkog i niko nije mogao da ga zaustavi. Nažalost po njega, kada se zaustavio video je samo protivničke fudbalere oko sebe, pa je kasnije i izgubio loptu.

StarSport
50' Stevanović odbranio penal Benu!
Golman Čukaričkog nije dopustio Benu da bude i po drugi put precizan iz penala. Pročitao je Zvezdinog napadača, bacio se na vreme i odbranio mu šut. Zvezda i dalje vodi, ali samo sa 2:1.
48' Penal za Zvezdu i crveni za Čukarički!
Boaći je fantastično proigrao Ebisilija, kojeg je pri udarcu na gol protivnika oborio Kopitović. On je već imao žuti karton, tako da je ovim drugim dobio i crveni. Čuka je sada sa desetoricom na terenu.
Izmena u Zvezdi, Krstičić napustio teren
Nenad Krstičić iz nekog razloga nije mogao da nastavi utakmicu, pa ga je zamenio Dušan Jovančić.
Počelo je drugo poluvreme!
Evo i gola Boaćija
Poluvreme: Zvezda se bolje snalazi na snegu i vodi protiv Čukaričkog
U prvih 45 minuta svom videli dosta zanimljivosti, uprkos teškim uslovima. Zvezda je povela golom Bena, posle penala nad Boaćijem. Čuka je ubrzo izjednačila preko Stojanovića, ali je samo par minuta kasnije Boaći bio i strelac. Od tog trenutka nije viđeno puno šansi i obe ekipe su otišle u svlačionice kako bi se zagrejale na minusu na Banovom brdu.
42' Zvezda pokušava da iskoristi sneg
Zvezdaši pokušavju da iskoriste neravan teren prouzrokovan snegom igrajući presing na zadnoj liniji Čukaričkog. To im ne uspeva, jer domaćin uspeva da iznese loptu sa svoje polovine.
Izjednačujući gol Stojanovića
38' Bez većih prilika u završnici poluvremena
Smenjuju se ekipe u posedu, ali ne stvaraju veće prilike.
Penal i prvi gol Zvezde
Momenat kod penala

Starsport
30' GOL! Boaći! – Zvezda opet vodi
Dobra timska akcija Zvezde. Lopta je na kraju došla do Ričmonda Boaćija, u maltene identičnom napadu kao kod prvog pogotka, to jest penala. Boaći je šutirao kroz noge Stevanovića i doneo novu prednost crveno-belima.
30' Ovusu umalo doneo preokret
Ovusu je solo-prodorom došao do šesnaesterca Zvezde, te šutirao, ali nedovoljno dobro da savlada Borjana. Čukarički dominira u ovim trenucima.
28' Stojanović izjednačio!
Luka Stojanović bio je najobazriviji u napadu Čukaričkog. On je mirno posmatrao napad svoje ekipe, našao se na pravom mestu i smestio loptu pored Milana Borjana. Čuka je izjednaila četiri minuta posle pogotka Bena.
Zvezda vodi, Ben siguran sa bele tačke!
Ben je namestio loptu na jedanaest metara, mirno sačekao da golman ode u jednu, a zatim loptu poslao u drugu stranu. Zvezda vodi sa 1:0 protiv Čukaričkog.
23' Penal za Zvezdu!
Boaći je istrčao ispred Puškarića, nakon što se okliznuo Docić. Defanzivac Čuke je faulirao Boaćija i sudija je pokazao na belu tačku.
19' Simić propustio fantastičnu šansu
Krstičić je odlično uposlio mladog Veljka Simića, koji po snegovitom kaznenom prostoru nije najbolje šutirao. Lak posao za Stevanovića.
16' Simić izborio drugi korner za Zvezdu

13' Boaći u ofsajdu
Boaći je dobio solidan pas u šesnaestercu protivnika, međutim em što je loše zahvatio loptu, em je bio u ofsajdu.
"Delije" grudvale sudije i igrače
Kao što su to nedavno radili navijači Partizana, pristalice Zvezde su grudvama gađale koga su stigle na terenu. Fudbaler crveno-belih Marko Gobeljić je zatim prišao da ih zamoli da prestanu.
9' Degenek imao prazan gol pred sobom
Posle dosta konfuzije u kaznenom prostoru Čuke i lošeg izletanja Stevanovića Degenek je imao prazan gol pred sobom, ali nekoliko odbrambenih fudbalera domaćina. Šut mu je izblokiran, a u narednom napadu Boaći je bio blizu gola.
Uslovi nisu dobri, ali su mnogo bolji nego u petak
Uslovi na Banovom brdu nisu idealni, daleko od toga. Lopta često odskače od nabacanog snega na nekim delovima terena, ali je svakako dosta lakše igrati nego što je to bilo u petak, na meču Partizana i Mačve.
3' Prvi udarac na meču delo je Ebisilija
Ebisilio se namestio na levu nogu, uspeo da iskontroliše loptu po snežnom terenu, i uputio udarac ka golu Čukaričkog. Ipak, Stevanović je dobro odbranio njegov šut.
1' Utakmica je počela