Fudbaleri Partizan pobedili su Radnik sa 2:0 u 16. kolu Superlige Srbije.

KRAJ!
Zaslužena pobeda Partizana u 16. kolu Superlige Srbije.
Još tri minuta igraće se u Humskoj
GOOOOOL! Ivanović postiže gol za potvrdu pobede!
89' Đorđe Ivanović šalje loptu u malu mrežu i postiže pogodak za 2:0. Klupa Partizana sada može da bude mirna.
Klupa Partizana strepi
85' Iako crno-beli vode i imaju posed lopte, klupa Partizana će strepeti još nekoliko minuta ukoliko Partizan ne postigne gol. Rezultat 1:0 ne garantuje stručnom štabu mirnu završnicu.
Da li ste saglasni?
Solidan pokušaj Pantelića
82' Fudbaler Radnika pokušao je iz slobodnog udarca da savlada Stojkovića, ali je lopta otišla pre prečke.
Nova izmena u Partizanu
80' Rikarda Gomeša zamenio je Đorđe Ivanović.
Prilika za prilikom
75' U ovim trenucima ređaju se prilike za Partizan, samo crno-beli ne uspevaju nijednu da pretvore u gol. Nisu to stopostotne šanse, ali su opet iz veoma dobrih pozicija. Do kraja je ostalo nešto više od 15 minuta.

Dobar dribling, ali loš šut Rikarda
72' Sjajnom fintom napadač Partizan izbacio je čuvara, međutim onda je loše šutirao i lopta je otišla preko gola.
Pao ritam meča, Partizan zasluženo vodi
69' U ovim trenucima pao je ritam meča. Crno-beli vode i sigurno će do kraja pokušati da postignu još neki gol.
Stevanović sa gol linije sprečava novi gol Partizana
63' Odlično je Gomeš šutirao glavom, lopta je zakačila Pantelića i krenula ka golu. Ali, Stevanović je sa gol linije reagovao i sprečio drugi gol Partizana. Treća odlična šansa za Partizan u drugom poluvremenu.
Dobar šut Jankovića, Vasiljević siguran
62' Nije loše šutirao Marko Janković, međutim lopta mu je bila na desnoj nozi i čini se da je upustio šut ka golu najbolje što je mogao. Golman Vasiljević lako je odbranio njegov šut.
Radnik pokušava iz prekida
59' Gosti iz Surdulice pokušavaju iz prekida, međutim prošlo je sat vremena igre i još nisu imali neku dobru šansu.
Promašaj sezone Nikolića
Gol Gomeša
Fudbaleri Partizana slave gol Rikarda iz 42. minuta

Kakva odbrana Vasiljevića, Gomeš propustio veliku šansu
53' Jaki napadi Partizana, ali bez golova. Nikolić je odlično spustio loptu Rikardu, koji je izašao jedan na jedan ispred Vasiljevića, koji mu je odlično intervencijom odbranio šut.
Solidan šut Jankovića iz slobodnjaka
51' Nije loše ciljao Janković, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca ipak završio dosta pored leve stative.
Nikolić promašio sa tri metra od gola...
48' Veliku šansu propustio je Nikolić. U Humskoj smo možda videli najveći promašaj ove sezone jer je napadač Partizana sa neka tri metra promašio prazan gol.

Janković mu je poslao loptu, a on je loše zahvatio loptu i šutirao van okvira.
Izmena u Radniku
46' Dragana Žarkovića zamenio je Vlada Pavlović.
Počelo je drugo poluvreme!
46' Napad na startu drugog poluvremena imaju igrači Radnika.
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta igre Partizan zasluženo vodi. Jedini gol postigao je Rikardo Gomeš u 42. minutu.
GOOOL! Rikardo Gomeš je strelac!
42' Nikolić je odlično proigrao Jankovića, koji je poslao loptu u prostor ka Gomešu. Napadač Partitzana prevario je golmana i potom poslao loptu u mrežu. Ovo je njegov peti pogodak u Superligi.
Pozdrav trenera
Milan Milanović i Zoran Mirković.

Radnik se dobro drži
38' Gosti iz Surdulice do sada igraju veoma dobar meč, što govori podatak da su crno-beli imali samo jedan šut u okvir gola.
Partizan pritiska u završnici poluvremena
34' Crno-beli ubrzavaju ritam. Sve više pritiskaju gol Radnika i videćemo da li će moći i do gola u prvih 45 minuta.
Već izmena u Partizanu
31' Danila Pantića zamenio je Nebojša Kosović. Verovatno se radi o povredi jer je Pantić odmah otišao u svlačionicu.
Rikardo propustio stopostotnu priliku!
30' Sjajna je ovo bila prilika za Partizan! Pantić je poslao loptu ka Nikoliću, koji je proigrao Gomeša. Napadač Partizan se odlično okrenuo i oslobodio odbrambenog igrača, međutim Vasiljević je odlično odbranio šut Rikarda.
Odlična šansa za Radnik
26' Sjajno je po levoj strani prošao Zlatanović, potom je poslao loptu ka Nikoliću, koji je bio daleko od lopte, koja je prošla kroz srce kaznenog prostora. Na sreću Partizana tamo nije bio nijedan fudbaler Radnika.
Gomeš slabo zahvatio loptu glavom
23' Nije ovo bila loša šansa za crno-bele. Imali su dosta igrača u napadu, ali je centaršut bio previše spor, a i Gomeš je slabo zahvatio loptu glavom.
Scena s početka meča, Humska je prilično prazna

Žarković izblokirao šut Pantića
19' Pantić je veoma jako šutirao i pogodio je u nezgodno mesto Zarkovića, kojem se oko 60 sekundi ukazivala pomoć. Mogla je ovo da bude dobra šanse da Žarković nije blokirao šut veznog igrača crno-belih.
Dobar šut Nikolića
16' Nemanja Nikolić pokušao je šutem sa nekih 20-tak metera. Napadač Partizana šutirao je iz okreta i lopta je otišla malo preko prečke. Prvi šut crno-belih na ovom meču.
Loš centaršut Đerleka
13' Loše je centrirao Đerlek iz kornera, a Mladenović je na prvoj stativi otklonio opasnost.
Radnik se odlično brani
12' Fudbaleri Radnika brane se veoma organizovano i crno-beli nisu uspeli da upute šut ka golu za nešto više od deset minuta.
Pantić poslao jak pâs ka Gomešu
7' Nisu crno-beli bili u lošoj poziciji, ali je Pantić poslao nešto jaču loptu ka Gomešu, koji na kraju nije uspeo na pravi način centrira loptu.
Radnik se brani sa devet igrača
6' Taktika ekipe iz Surdulice veoma je jasno. Brane se sa gotovo svim igračima, a jedini istureni Zlatanović.
Crno-beli napadaju po desnom boku
4' Očekivano Partizanu je tokom cele sezone jača desna strana i na početku meča pokušavaju po toj strani da dođu do prilike.
Utakmica je počela!
1' Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Partizana! Crno-beli imaju inicijativu i očekivano će se Radnik biti u podređenom položaju.
"Sve osim pobede bila bi katastrofa"
"Očekujem organizovan odbrambeni blok koji ćemo imati poteškoće da probijemo. Moramo da budemo maksimalno koncentrisani, da tako uđemo u utakmicu, jer nama nijedan drugi rezultat ne odgovara. Svaki rezultat osim pobede bi bio katastrofalan za nas", rekao je trener Partizana pred meč sa Radnikom.
Jedini poraz od Radnika
Crno-beli imaće veliki motiv jer su u dosadašnjem delu takmičenja doživeli samo jedan poraz i on je upravo došao protiv Radnika u avgustu ove godine.