Proleter – Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Proleter sa 2:0 u Novom Sadu u utakmici 15. kola Superlige Srbije.

Andrejević 9ag, Ben 56
  PRO   CZV
  0 : 2
90+5 KRAJ, Zvezda pobeđuje
Bez mnogo problema su crveno-beli priveli meč kraju kada je postalo jasno da će upisati novu pobedu. Zvezda sada ima 43 boda i ostaje ubedljivo prva, a Proleter je peti sa 23 boda.
87' Zvezda spušta loptu, solidan šut Pavkova
Zvezda pokušava da obori tempo igre jer je pred pobedom, ali je Milan Pavkov solidno šutirao kada se našao u prilici da iz okreta sa 16 metara ugrozi Vesića još jednom.
81' Isključen Radojičićev pomoćnik
Neko iz stručnog štaba Proletera je isključen zbog protesta posle poništenog gola za domaću ekipu.
79' Goooooool! Ne! Čović je u ofsajdu!
Korner je izveo Čolović, glavom je ciljao Čović, ali se čini da je lopta na putu do mreže gola Popovića zakačila Vujakliju što je bilo razlog za poništavanje gola domaćih. Vujaklija je u trenutku gola bio neposredno isrped golmana gostujućeg tima.
78' Popović na oprezu

StarSport
75' Opet prekid, opet pretnja
Ovog puta su igrači Proletera faulirali Popovića, ali se još jednom pokazalo da je ovo glavno oružje tima iz Slane Bare.
70' Šćepanović pogodio prečku!
Centrirao je Tanasin, lopta je na drugoj stativi stigla do Šćepanovića, koji kao da je nije očekivao. Uspeo je da je prihvati i šutira, ali visoko, pa je ona okrznula prečku gola Popovića.

StarSport
66' Sudar Savića i Vesića, Vujadin na zemlji
Sudario se štoper Zvezde sa golmanom Proletera posle kornera i izvukao deblji kraj jer je zasvršio na zemlji. Međutim, brzo se pridigao, a u međuvremenu je na gol domaćina šutirao i Branko Jovičić.
61' Mićić promašuje
Sa ivice 16 metara je gađao Mićić, lopta je otišla iznad prečke ali je prilika bila solidna za Proleter.
60' Mnogo duela, faulova i prekida

StarSport
56' GOOOOOOOL! Ben daje gol, Zvezda vodi 2:0!
Dobra kombinacija igrača Zvezde, ušao je u kazneni prostor Stojković i tek što se namestio da šutira, video da Ben dotrčava pa je prepustio loptu igraču sa Komorskih Ostrva koji sa šest, sedam metara daje drugi gol Zvezde.
55' Najbolja prilika za Proleter, Zvezda je imala sreće!
Vujaklija je dobro prošao po desnom krilu i centrirao do Čovića koji je pored Stojkovića skočio i glavom šutirao na gol Zvezde. Lopta je malo otišla preko prečke a Zvezda je imala sreće.
53' Prva šansa i za Proleter u nastavku
Iz prekida je probao Čović, ali udarac iz slobodnog udarca nije bio dobar kao Čolovićev iz 45. minuta.
50' Šut Stojkovića, odbrana Vesića!
Stojković se dobro ubacio posle ubačene lopte Krstičića i šutirao iz prve. Vesić je odbranio, pomogla mu je i stativa i Zvezda je dobila korner.
46' Počelo je drugo poluvreme!
Ebisilio "out", Čaušić "in" na startu drugog poluvremena u timu Zvezde.
45+2' Kraj prvog poluvremena – Zvezda vodi na "Karađorđu"
45' Odličan slobodnjak Čolovića
Najbliži izjednačenju Proleter je bio u 45. minutu, kada je Čolović izveo slobodan udarac sa desne strane. Gađao je preko zida i bio zamalo neprecizan.
39' Proleter pokušava da zapreti
Čolić je izveo korner, ali nedovoljno visok bio je njegov saigrač na drugoj stativi.
Kakav-takav snimak Zvezdinog gola
36' Umalo šansa za Proleter
Konačno su domaći crveno-beli probili po boku, to je učinio Tanasin i centrirao ka Vujakliji u peterac. Ipak, golman Zvezde Popović je bio budan i uhvatio tu loptu.
32' Neuspela kombinacija Zvezde
Momci u plavim dresovima želeli su da odigraju kombinaciju iz prekida, ali to nije bilo moguće i Krstičić je pogrešio.

Starsportphoto
Trenutak kada Andrejević postiže autogol

25' Veoma loš meč na "Karađorđu"
Razlog je jednostavan – teren je u užasnom stanju. Ekipe ne uspevaju da povežu smislene akcije i Zvezda nema problema da čuva stečenu prednost.
21' Domaćin pokušava iz prekida
Proleter je dobio faul na solidnoj poziciji, ali je šut Mićića sa nekih 25 metara završio u živom zidu.
15' Prvi pokušaj Proletera
Ne uspevaju domaći da dođu do poseda na početku meča, sada je odbrana lako zaustavila napadača Vujakliju.
9' Goooool – Zvezda vodi posle autogola!
"Crveno-beli" stigli su do prednosti bez šanse, najviše zahvaljujući lošoj reakciji Andrejevića koji je postigao autogol. Ebesilio je prihvatio loptu na desnom boku i oslobio se čuvara, ubacio po zemlji u peterac, odakle defanzivac domaćih pogađa svoju mrežu u nameri da je ispuca – 0:1!
7' Mnogo prekida na početku meča
Uvodni minuti susreta protekli su u seckanju igre, fudbaleri za sada ne uspevaju da uhvate ritam na katastrovalnoj podlozi.
2' Umalo šansa za Zvezdu
Teren na stadionu u Novom Sadu je veoma loš, pa je to prouzrokovalo da odbrana domaćina napravi grešku. Ipak, reagovao je golman ispred Bena i sprečio šansu.
1' Počela utakmica na "Karađorđu"

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.