Kraj: Čukarički – Partizan 1:1

Fudbaleri Partizana opet su razočarali navijače, remizirali su treći put u nizu, peti u poslednjih šest kola. Posle Crvene zvezde, Radničkog, Spartaka i Napretka, crno-beli nisu uspeli da pobede ni Čukarički – 1:1.

Mudrinski 82 – Enake 4
  ČUK   PAR
  1 : 1
Kraj!
Partizan je opet poveo i opet ostao bez pobede.

94' Treća odbrana Stojkovića
Nova prilika za Čukarički, ali opet Stojković "uleće" i uzima loptu ispred Mudrinskog.
90+3 Gomeš u ofsajdu
Zicer za Gomeša, brani Stevanović, ali je napadač Partizana ionako bio u ofsajdu.
Kraj!
Peti remi Partizana u poslednjih šest kola!
90+2 Oba tima žele pobedu
Nalet Čukaričkog po desnoj strani, ali promašaj, s druge strane Ivanović ulazi u kazneni prostor domaćina, ali ga zaustavljaju dvojica defanzivaca.

Još 4 minuta igre
90' Promašaj Nikolića
Konačno dobra akcija crno-belih, Nikolić šutira sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola, pa Partizan ostaje bez pogotka.
89' Opet Stojković
Nova gol šansa za Čukarički, Bogosavac dobija duel sa Ivanovićem posle ubacivanja lopte na levu stranu kaznenog, snažan šut bivšeg igrača Partizana, ali opet Stojković brani.
88' Stojković spasava Partizan!
Fenomenalna šansa za Čukarički, zaboravili su crno-beli u svom kaznenom na Vidosavljevića koji natrčava na odbitak i šutira snažno sa desetak metara, ali sjajno brani Stojković i ko zna koji put ove sezone spasava Partizan.
84' Mirković izmenama spas u izmenama
Samo jednom je manjao trener Partizana dok nije primio gol, sada dve promene u dva minuta, Enakea menja napadač Nikolić, a zadnjeg veznog Zdjelara ofanzivni Ivanović.
82' GOOOOOOL!
Čukarički izjednačio!

Već viđeno na utakmicama Partizana ove jeseni. Opet su crno-beli primili gol iz prve prave šanse rivala. Opet nakon prodora po desnoj strani. Rezervista Ognjen Mudrinski je sjajno reagovao na centaršut i plasirao loptu između Stojkovića i desne stative.
Crno-beli opet strepe za pobedu

77' Rumun izuzetno motivisan
Sjajan šut Enakea iz slobodnog udarca, prozujala je lopta iznad gola Čukaričkog.
75' Lak posao za Stojkovića
Najbolji strelac Čukaričkog Stojanović uspeva da se izbori za šut sa ivice kaznenog prostora, ali lak posao za Stojkovića.
73' Prva izmena u Partizanu
Mirković osvežava vezni red, iskusni Smiljanić menja Pantića koji još uvek nije spreman za 90 minuta.

72' Dobar blok
Obećavajuća akcija Partizana posle prodora Jankovića, proigrava Gomeša ispred kaznenog prostora, ali je njegov šut izblokiran u korner koji nije doneo ništa crno-belima.
66' Preko gola
Dobar centaršut Uroševića, Gomeš šutira glavom, ali preko gola.
65' Opasnost za Stojkovića
Mudrinski je odmah razmrdao napad Čukaričkog, kreira šansu saigrače, ali Stojković hvata loptu na gol liniji.
62' Čukarički kreće u ofanzivu
Domaćin će u nastavku biti još agresivniji u napadu, u igru je ušao Ognjen Mudrinski.
Pola sata do kraja
Da li ćemo videti još golova?
56' Prečka, opet!
Opet je Čukarički imao dosta sreće. Ponovo se zatresla prečka domaćeg tima, Enake je centrirao, Gomeš dobro šutirao glavom, ali pogađa okvir gola.

52' Inicijativa Čukaričkog
Čukarički diktira ritam meča na Brdu, traži domaćin izjednačenje, ali za sada Stojković nije morao da interveniše.
48' Opet sa distance
Novi pokušaj Čukaričkog sa distance, ovaj put je šutirao Bogosavac, ali je i on neprecizan.
Počelo je drugo poluvreme
39' Žuti zbog prigovora
Nikolić pokazuje autoritet, daje žuti karton Pantiću zbog žustrog prigovora.
"Uprava, napolje" i podrška "grobara" za Mirkovića
Navijači Partizana opet pokazuju čelnicima kluba šta misle o njihovom radu.

S druge strane, "grobari" su transparentom izrazili podršku treneru Mirkoviću i njegovom pomoćniku Gordanu Petriću.

Poluvreme
Solidan fudbal na Brdu, Partizan vodi 1:0, a crno-beli su pogodili i prečku.

41' Bojić sa distance
Domaćin ne uspeva da priđe dovoljno blizu golu Partizana, stoga Bojić opet pokušava sa distance, dobar šut, ali ipak preko gola.
"Uprava, napolje!"
32' Sudija naljutio crno-bele
Zakarić je gurnuo loptu pored Stevanovića, ali ga ovaj hvata rukama. Međutim, sudija Nikolić odmahuje rukom i lopta za Čukarički. Crno-beli nisu zadovoljni ovom odlukom.
30' Čukarički bezopasan
Imaju fudbaleri Čukaričkog često loptu u svom posedu, ali ne uspevaju da konkretno zaprete golu Partizana i ugroze Stojkovića.
26' Stevanović oprezan
Pokušaj Pantića sa distance, ali nije iznenadio Stevanovića.
19' Kanonada crno-belih
Još jedna prilika za Partizan, Zakarić proigrava Rikarda, ovaj u kaznenom pronalazi Jankovića, ali njegov šut brani Stevanović.
Posle promašaja obično usledi...
...kazna. Ali Čukarički nije uspeo da "ispoštuje" tradiciju. Dobar šut Bojića sa oko 18 metara, ali Miletić blokom usporava loptu koju lako hvata Stojković.

16' Zamalo 2:0
Veliku šansu je posle kornera imao Enake, ali Rumun iz sjajne pozicije šalje loptu za malo pored gola. Bio je vrlo blizu drugog pogotka na meču.
16' Prečka!
Sjajan šut Marka Jankovića, gađao je golmanov ugao, ali je na njegovu žalost golman Stevanović zakačio loptu taman dovoljno da ona pogodi prečku.
15' Dobra pozicija za Partizan
Faul Docica na ivici kaznenog prostora, opasna situacija za Čukarički.
10' Gol "otvorio" meč
Nakon monotinih uvodnih minuta, gol Partizana je "otvorio" meč na Banovom brdu, oba tima su znatno konkretnija u završnici, ali Partizan je opasniji od Čukaričkog.
4' GOOOOOL!
Partizan vodi 1:0!

Mnoge je iznenadio potez Zorana Mirkovića sa Gabrijelom Enakeom na desnoj strani veznog reda, a Rumun je odmah opravdao poverenje. Nakon ne baš najboljeg dodavanja Gomeša na desnu stranu, Enake je sjajnim darcem levom nogom poslao dijagonalu u mrežu.
Počela je utakmica
Dobre vesti za crno-bele
U tim se posle višenedeljnog odsustva zbog povrede vratio iskusni Zoran Tošić, ali utakmicu počinje na klupi za rezervne igrače.
Batine inovacije
Trener Partizana malo je eksperimentisao sa prvom postavom, pa je mesto desnog veznog igrača zauzeo Rumun Gabrijel Enake, koji je do sada uglavnom igrao u odbrani u timu iz Humske.
Sastavi
Čukarički: N. Stevanović - M. Stevanović, Puškarić, Šapić, Bogosavac - Docić, Đorđević - Stojanović, Kajević, Bojić - Tedić. Klupa: Mićović, Mudrinski, Zorić, Vidosavljević, Kiso, Aleksić, Šapić.
Trener: Simo Krunić

Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević – Zdjelar, Pantić - Enake, Janković, Zakarić – Rikardo. Klupa: Kljajić, N. G. Miletić, Smiljanić, Kosović, Tošić, Ivanović, Nikolić.
Trener: Zoran Mirković.
Dobrodošli u LIVE BLOG B92!
Fudbaleri Partizana gostuju Čukaričkom na Banovom brdu, u derbiju 14. kola Superlige Srbije.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.