Napredak – Crvena zvezda 0:3 (0:2)

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su i osmi trijumf pošto su u Kruševcu savladali ekipu Napretka rezultatom 3:0.

Gobeljić 16, Simić 20, Jevtović 88
  NAP   CZV
  0 : 3
90+2' Kraj utakmice – Zvezda je lako slavila u Kruševcu
88' Gooool – majstorija Jevtovića za 3:0!
Još jedan lep pogodak viđen je na stadionu "Mladost" u Kruševcu. Posle kontranapada i faula nad Benom ispred kaznenog prostora, Jevtović je izveo slobodan udarac. Gađao je golmanov ugao i sjajno pogodio za 0:3!
86' Borjan opet nesiguran, šansa za Napredak
Ponovo čuvar mreže Zvezde nije dobro reagovao, u šansi se zbog toga našao Jović, ali je odbrana nekako izbacila loptu u korner.
85' Reaguje i Kosanovićev asistent
Eskić je završio za danas, a Filip Jović će pokušati da unese više energije u finišu.
83' Ebesilio napušta teren
Umesto njega poslednjih 10 minuta odigraće Nemanja Milić.
81' Vukanović uništio strašnu priliku
Odlično su domaći kombinovali po desnoj strani i na tom delu terenu je Vukanović ostao sam. Imao je veliku šansu, ali niti je šutirao niti centrirao i Borjan je uhvatio loptu.
79' Prečka spasla Zvezdu u Kruševcu!
Imali su mnogo sreće gosti jer se videlo da je Napredak krenuo nešto ofanzivnije. Skraćeni korner izveo je Vulić, odlično je Eskić skočio i zahvatio loptu glavom, ali nije imao sreće jer je ona završila na prečki.
76' Prvu izmenu vrši i Vladan Milojević
Milan Jevtović menja strelca gola Simića.
72' Dobra kontra Zvezde, ali i ofsajd
Odličan kontranapad povukli su gosti, brzo su odigrali Simić, Ebesilio i Ben, koji je oštro centrirao sa desne strane. Na drugoj strani bio je Jovičić, ali se našao u nedozvoljenoj poziciji.
63' Ebesilio pokušava sa distance
Vezista "crveno-belih" sam se izborio sa prostor, šutirao sa dvadesetak metara, pravo u čuvara mreže Napretka.
61' Stojković iz auta, Pavkov uputio udarac
Kapiten Zvezde je centrirao iz auta, a najviši u skoku na petercu je bio Milan Pavkov. Ipak, njegov pokušaj glavom je bio preslab i golman Petrović je uhvatio loptu.
58' Prva izmena u redovima Napretka
Đuro Zec je završio utakmicu, a na terenu je Enver Alivodić.
55' Umalo prilika za Zvezdu
Pavkov je lepo prebacio odbranu i proigrao Veljka Simića, ali je loptu udario malo jače i njegov saigrač je izgubio korak.
51' Sreća na strani Zvezde, Vulić zamalo pored gola
Vulić je izveo slobodan udarac, gađao golmanov ugao, ali je lopta prošla malo pored desne stative.
50' Žuti karton za Borjana, domaći tražili crveni
Loše je reagovao Degenek na jednu dubinsku loptu, pa je istrčalog Borjana pogodila lopta u ruku van kaznenog prostora. On je dobio žuti karton jer nije imao nameru da igra rukom, dok su u domaćem taboru bili besni što mu sudija nije pokazao crveni.
46' Počelo drugo poluvreme u Kruševcu
45' Kraj prvog poluvremena – Zvezda ima sigurnu prednost
43' Sada je Pavkov "iskulirao" Jovančića
Ponovo je vezista "crveno-belih" čekao loptu na desnoj strani u dobroj poziciji, ali je nije dobio. Sada je Pavkov želeo da završi akciju i bio je neprecizan.
39' Nervozni Veškovac rizikuje crveni
Igrač Napretka je veoma nervozan, pokušao je da se unese u lice sudiji, pa je dobro prošao što nije dobio drugi žuti karton.
34' Prvi žuti karton na utakmici
Dobija ga Dušan Veškovac koji prekida polukontru.
32' Simić želi i drugi gol
Brzonogi univerzalac Zvezde šutirao je neprecizno sa distance, iako je imao slobodnog Jovančića na desnoj strani.
30' Vukanović zaustavljen u naletu
Napadač domaće ekipe krenuo je ka kaznenom rivala, predriblao jednog čuvara, ali ga je odbrana Zvezde zaustavila u naletu.
24' Napredak u šoku posle primljenih golova
Ne uspeva ekipa Milorada Kosanovića da poveže akcije kao sa početka utakmice i još se oporavlja od brzo primljenih pogodaka.
20' Goooool – Zvezda ekspresno duplirala vođstvo!
Ono što Pavkov nije uspeo pre nekoliko trenutaka, jeste Veljko Simić koji je postigao drugi pogodak u šampionatu. Odlično ga je na levoj strani izbacio Ben, a on rutinski pogodio suprotni ugao i duplirao prednost svog tima.
18' Ofsajd Pavkova koji nije bio
Umalo da Zvezda dođe do drugog gola, ali je Pavkovu sviran ofsajd koji nije postojao posle dodavanja Bena.
16' Gooool – projektil Gobeljića za 0:1!
Kakav pogodak je postigao Marko Gobeljić! Kratko je izveden prekid, a on je sa skoro 30 metara šutirao iz prve i poslao pravi projektil koji je završio u gornjem desnom uglu – 0:1
11' Zvezda pokušava iz slobodnjaka
Ebesilio i Ben su kombinovali, napadač Komorskih ostrva je šutirao, ali je izblokiran.
8' Prvi udarac na utakmici
Korner sa desne strane za Kruševljanje, Vulić je bio najviši u skoku, ali nije pogodio okvir gola.
2' Napredak krenuo ofanzivno
Domaćin je odmah kreirao solidnu akciju po desnom boku, loptu je pokušao da oštro ubaci Ndiaje, ali je Zvezdina odbrana reagovala i sprečila opasnost.
1' Počela utakmica u Kruševcu