Četvrtfinale EP: Srbija – Ukrajina 3-2

Odbojkaši Srbije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pobedom nad Ukrajinom posle dramatičnih pet setova.

Iskusni Marko Ivović neće dozvoliti opuštanje
* "Ako im se dopusti, Ukrajina može da napravi čudo"
Gotovo je, Srbija je u polufinalu!
Mnogo muke, generalno loša igra, ali polufinale za "orlove" je tu! Sledi Francuska.
Dva poena Ukrajine, tajm-aut Kovač
Ne želi ništa da prepusti slučaju naš selektor, iako ima još pet meč lopti - 14:9.
Greši Iereščenko, 7 meč lopti!
14:7!
Blok zaključao posao
Trojni blok Srbije bio je savršen, estetski i rezultatski - 12:5.
Dobra procena Majstorovića
Naš libero je dobro procenio loptu, sagnuo se i pustio je da ode u aut - 11:5.
Lisinac!
Fenomenalan blok Lisinca, konačno je zaustavljen Iereščenko - 10:4!
Budno oko ukrajinskog selektora
Bilo je 9:3, ali su Ukrajinci dobro videli, zatražili čelend i "ukrali" poen - 8:4.
Zadržana lopta, greši Iereščenko!
Menjaju se strane, "orlovi" imaju sve u svojim rukama - 8:3!
Poen za poen
Prolazi Iereščenko, ali onda greši iz servisa - 7:3.
Atanasijević maltene nokautirao protivnika
Toliko je bio silan smeč Atanasijevića da je jedan od Ukrajinaca završio na parketu - 6:2.
Kovačevićev šou!
Ponovo prolazi Kovačević, ponovo samo on zna kako! Tajm-aut Ukrajinaca - 5:1!
To je to!
"Bomba" Petrića na servisu, koji beleži polu-as, a onda poen prikucava Kovačević - 4:1!
Bravo Uroše!
Ponovo iz teške pozicije prolazi Kovačević - 3:1.
Dobar početak Srbije, dobar odgovor Ukrajine
Bitno je odbro otvoriti peti set, a upravo to "orlovi" rade. Dobijaju prvi poen, ali Peković ne stiže napad Ukrajine - 1:1.

EPA-EFE/OLIVIER HOSLET
Idemo u peti set!
Niko nije očekivao pet setova u ovom meču, ali šta je tu je. Srbija je odigrala katastrofalno u četvrtom i Ukrajinci su zasluženo došli do 2-2. Najubedljivije do sada, 19:25.
Nema odbrane, šest set lopti za Ukrajinu
Iereščenko prolazi opet - 18:24.
Ukrajina pred osvajanjem petog seta
Atanasijevića zaustavlja dvojni blok... Još malo pa peti set - 17:22.
Tri kontre, ti izgubljena poena
Sada se sapleo Jovović, loše dodao Atanasijeviću, a on pogrešio - 16:20.
Opet greška
Ponovo kontra, ponovo greška... Ovoga puta Atanasijević ispucava aut - 15:19.
Šteta...
Imala je Srbija priliku da se dodatno približi, ali je Petrić izbacio loptu daleko u aut - 14:18.
Prolazi Petrić, ali igra se poen za poen, što odgovara Ukrajincima - 13:17.
Ide blok, nije gotovo
Odličan blok Atanasijevića. Ukrajinci imaju veliku prednost, ali nije gotovo - 12:16.
Greška za greškom
Greši i Atanasijević, Ukrajinci su se dodatno odlepili - 10:15.
Ništa ne funkcioniše
Sve je zakazalo u igri Srbije - 10:14.
Greši glavni sudija
Linijski je pokazao dobru loptu posle napada Ukrajinaca, glavni aut. Bila je dobra - 9:12.
Ukrajinci u seriji
Loš prijem Srbije, a loši i napadi. Ukrajinci igraju hrabro, i dalje napadaju iz svih pozicija i to im se isplaćuje - 8:11.
Atanasijević!
Posle dobrog servisa Atanasijevića je nagradio Jovović dobrom loptom, a naš korektor poentira - 8:7!
Mnogo sreće za Ukrajinu
Imala je Srbija šansu za poen na servisu, ali su Ukrajinci imali dosta sreće na mreži - 5:6.
Dobar početak obe ekipe
Dobar početak i sa jedne, i sa druge strane - 3:3.

To je to, 2-1 za Srbiju!
Uroš Kovačević je iskoristio dobar prijem, raspalio po bloku i prošao za kraj trećeg seta - 25:22!
Blok sačekao Atanasijevića
Ostaju još dve set lotpe - 24:22.
Četiri set lopte!
Ipak, ostaju još tri, greši Kovačević - 24:21.
Bravo, Uroše!
Kakav potez našeg primača! Ponovo u svom stilu, Kovačević prolazi dvojni blok - 23:20!
Greše Ukrajinci!
Problemi na prijemu i greška iz napada. Imamo sve u našim rukama - 22:20!
Interesantan potez Kovača
Izbacio je Jovovića i ubacio Luburića, igrajući bez tehničara... Nije pomoglo, prošao je Iereščenko - 21:20.
Ponovo Atanasijević
Opet nije bila laka pozicija, ali naš korektor je upisao novi poen - 21:19.
Ide kontra!
Odlična odbrana naših igrača i još bolji napad Petrića - 20:18!
Ne da "Bata" prednost
Ukrajina je mogla do prvog vođstva u trećem setu, ali im to nije dopustio Atanasijević, iz teške pozicije - 19:18.
Izjednačenje
Nova bomba iz servisa, Petrić nije uspeo da se odbrani - 17:17.
Tu su Ukrajinci, neće nigde sami
Odlični servisi sredinom trećeg seta, kao što je bio slučaj i u prethodnom. Vraćaju se u set Ukrajinci - 17:16. Tajm-aut Kovač.
As Ukrajinaca...
Ovo je bilo izuzetno jako - 16:14.
I dalje nema leka za Iereščenka
Ponovo prolazi igrač Ukrajine - 16:13.
Blok Podraščanina!
Dobro je! Imala je Ukrajina kontru za seriju od 3:0, ali se isprečio kapiten - 15:11!
Atomska odbojka u drugom polufinalu, Francuska osvojila prvi set i vodi u drugom
Neće biti lako
Iako Srbija ima prednost, Ukrajinci i dalje ne deluju kao da su "potonuli". Ne bi trebalo očekivati lak posao do kraja seta - 13:8.
Ukrajinci uzvraćaju udarac
Iereščenko posle dugo vremena osvaja poen. Beleži dva asa zaredom - 9:7.
Okončana serija "orlova"
Kovačević fenomenalno poentira, ali onda i greši. Istom merom uzvraćaju Ukrajinci - 9:4.
"Orlovi" su nezaustavljivi!
To je ta igra koja se čekala sve do sada. Lisinac dominira, Ukrajina traži tajm-aut - 7:3!
Evo serije!
Sjajno se snalazi Atanasijević protiv dobro postavljenog trojnog bloka - 5:3.
Šteta, prestup Atanasijevića
Moglo je da bude 4:2, ali je ipak 3:3 jer je Atanasijević prestupio prilikom napada.
Ukrajinci su bili na par koraka od 2-0

Počeo treći set, poen za poen
Sigurno na obe strane - 2:2.
Srbija osvaja drugi set!
Imala je Ukrajina kontru, imala je Srbija nekoliko napada. Sjajno se branio Majstorović, a onda je Kovačević prošao kako samo on ume - 25:23!
Ostaje još jedna, tajm-aut Kovača
Petrić je pogrešio - 24:23.
Dve set lopte!
Odličan servis Petrića i "prljavo" dizanje tehničara Ukrajine - 24:22!
Greši Atanasijević
Bilo je vreme za grešku, ponovo je nerešeno - 22:22.
Potpuni proekret!
Ušla je voda u uši Ukrajinaca! Imali su dobru poziciju za napad nakon što je Atanasijevića omela mreža pri servisu, ali su pogrešili - 22:21!
Šta radi Atanasijević!
Kakvi servisi "Bate" Atanasijevića! Novi tajm-aut Ukrajinaca, serija 4:0 na krilima našeg korektora - 21:21!
AS!
Atanasijević! Novi as - 20:21.
Prolazi "Bata" dvaput zaredom
Atanasijević prolazi, dobro servira i opet prolazi. Ima šest poena u osvom setu, ima nade - 19:21.
Prelaz Jovovića, Ukrajina pred osvajanjem drugog seta
Atanasijević nije pazio - 17:21.
Nemanja...
Petrić je imao čistu situaciju, ali je posla loptu u aut - 17:20.
Ima nade za II set
Dobar servis Lisinca pomerio je prijem protivnika, pa dobrog napada nije bilo. Lopta je otišla u aut, ali je Srećno zatim zakucao servis u mrežu - 17:19.
Dosta sreće za Ukrajince, ali su je zaslužili
Dva asa u nizu za našeg protivnika - jedan uz mnogo sreće, a drugi uz mnogo znanja - 14:17.
Izjednačenje!
Nemaju odgovor Ukrajinci na taktičke servise našeg tehničara! Prvo je poentirao Kovačević, a zatim Lisinac - 14:14.
Greši Uroš
Još jedno loše dizanje Jovovića, Uroš nije prošao iz teške situacije - 11:14.
Iereščenko je nezaustavljiv
Iereščenko "bije" iz sve snage, kada god može, i donosi poen za poenom Ukrajincima - 11:13.

Dobar servis, ali...
Odlično je odservirao Atanasijević, Ukrajince je sačekao trojni blok, ali su se sjajno snašli - 9:11.
Lisinac!
Bravo, Srećko! As našeg blokera - 8:9!
Greše Ukrajinci
Konačno dva poena u nizu za Srbiju, posle greške protivnika - 7:9.
Treći as Ukrajine
Loše su se postavili naši na primanju servisa - 5:9.
Petrić izblokiran u kontri
"Orlovi" odličnom odbranom dolaze do kontre, ali Terjamenko blokira Petrića - 5:8.
Jovović spasava stvar
Moglo je da bude +4 za Ukrajince, posle lošeg napada Ivovića, ali je Jovović odlično blokirao - 4:6.
Loš start drugog seta
Naši odbojkaši su lošu igru s kraja prvog perioda igre preneli na drugi. Ukrajina igra sjajno i vodi na početku drugog seta, 1:5.
Kraj I seta, Ukrajina vodi
Srbija je doživela totalni kolaps u završnici prvog seta. Bilo je 21:21, ali je onda Ukrajina vezala četiri poena. Verovatno najveći problem izabranika selektora Kovača je bio prijem - 21:25.
Nova bomba, tri set lopte
Ukrajinci imaju tri vezane set lopte da završe prvi set - 21:24.
Ukrajina predo svajanjem prvog seta
Jovović je bio požrtvovan, oborio kamermana pored terena, ali nije stigao do lopte... U narednom poenu Srbija je imala dobru poziciju, ali je došlo do greške pri smeču Atanasijevića - 21:23.
Tri vezana poena Ukrajine, tajm-aut Kovač
Užasan prijem, Srbija gubi - 20:21.
Nestala prednost
Srbija se dobro odbranila ali ostala bez poena, a u narednom je pogrešio Atanasijević posle lošeg dizanja Jovovića - 20:20.
Majstorski poen i još bolja reakcija Kovačevića!
Srbija se u nekoliko navrata fenomenalno odbranila, a onda je Kovačević, u svom stilu, prošao iz nestvarno teške pozicije - 20:18.
Pravi trenutak da se "slomi" protivnik
Podraščaninova lopta je iz servisa završila par centimetara u autu, pa nije bilo asa, ali je onda prošao Uroš - 19:18.
Ide blok!
Dvojni blok Kovačevića i Podraščanina - nema prolaza! Srbija vezuje dva poena, ponovo je nerešeno - 16:16.
Često pada koncentracija "orlova"
Nastavlja se slaba igra izabranika Slobodana Kovača. Dosta grešaka, loš prijem... Ukrajinci su ušli u ovaj meč motivisanije - 14:16.
Konačno!
Konačno brejk poen, posle greške Ukrajinaca. Posle dugo vremena "orlovi" vode - 13:12.
Ukrajincima bolji prijem
Odlično radi prijem Ukrajinaca, za razliku od Srbije koja do poena mora iz nešto težih pozicija. Ipak, i dalje se igra poen za poen, i dalje je nerešeno - 12:12.
Dosta grešaka na obe strane, pre svega iz servisa - 9:9.
Sjajni Lisinac, ponovo nerešeno
Srbija se maestralno odbranila, odlično je odreagovao Atanasijević, a onda iz teške pozicije poentirao Lisinac - 6:6.
Nema odgovora za Polnitskog
Sjajni Ukrajinac vraća prednost Ukrajincima odličnim servisima - 4:5.
Uroš Kovačević fenomenalno servira i Srbija dolazi do dva laka poena - 4:2.
Prvi brejk ide Ukrajincima
Prvi brejk poen uzimaju Ukrajinci, a onda Atanasijević napada i poentira za 2:2.