Klipersi – Maveriksi 73:124

Košarkaši Dalas Maveriksa ubedjivo su slavili nad Los Anđeles Klipersima, rezultatom 124:73.

(37:13, 14:41, 27:30, 20:16)
  DAL   LAC
  124 : 73
KRAJ
Poslednja dva minuta
Uglavnom će biti bacanja i sporije igre, 122:73 vodi Dalas, a Marjanović pogađa za plus 51, 124:73
44' Kabengele za 3!
Posle dužeg vremena razlika pada ispod 50 poena, 120:71
43' Evo Bobanovih poena
Sa istekom vremena za napad je Marjanović pogodio sa desnog bloka, 120:63
41' Plus 53
Dalas povisio prednost preko Ivundua, 116:63
40' Klipersi jedva čekaju kraj
U ovom popularnom "garbage time" su svi sa klupe dobili priliku, a sada je Boban Marjanović iznudio dva slobodna bacanja i promašio oba, 112:63
Ulazi i Boban Marjanović
Na 47 razlike je srpski centar dobio priliku
37' Počela poslednja deonica
Odmah dva slobodna bacanja za Vili Koli Stajna
36' Kraj treće četvrtine
35' Opet je 50 razlike
Tim Hardavej Džunior je "zakopao" Kliperse. 102:52
32' Neće izbeći katastrofu
Dalas Maveriksi igraju utakmicu za pamćenje. Već su upisani u knjige kao tim sa najvećim vođstvom na poluvremenu ikada, a sada vode sa čak 46 razlike, 96:50
30' Klipersi 1/21 za tri
Ovo se stvarno ne viđa nikada. Batum i Džordž kao da igraju sami, 83:41 vodi Dalas. Potom Dončić pogađa uz faul, pa i Batum na drugoj strani i onda Maksi Kleber izvlači dva slobodna bacanja, 88:45
28' Spustila se razlika na 40
Pol Džordž je malo prodrmao ekipu, igra se dosta tečnije i dosta brže i serija 10:0 je rezultat svega toga, 77:37
25' Počelo je drugo poluvreme
Vezali su 4 poena Klipersi odmah na startu, 77:31
Verovali ili ne
Los Anđeles Klipersi već drže negativan rekord po broju poena na poluvremenu. Oni su 1999. godine protiv Los Anđeles Lejkersa postigli samo 19 poena u prvom poluvrmenu!
50 razlike!
Nezvanično, ovo je najubedljivije vođstvo ikada! 77:27
22' Dončić uz faul!
Komotno može Dončić i da ode kući posle ovog slobodnog bacanja. 70:23, on već ima 18 poena, ovo je neverovatno!
21' Osma trojka Dalasa
Džejlen Branson sa 45 stepeni cepa mrežicu! 65:20
19' Opet Pol Džordž
Da nema Pola Džordža, verovatno bi Klipersi bili na jednocifrenom broju poena, sada je 62:20
18' Haradavej zakucava
Ovo se nikada ne viđa. Posle kontre i zakucavanja Hardaveja, pa i koša Bransona rezultat je 62:18
16' Dalas ne promašuje
38 razlike za Dalas, 54:16, a sada je i Dorijan Fini Smit pogodio trojku, a on baš i nije poznat kao dobar šuter. Potom Džejlen Branson pogađa za 56:16
15' Vili Koli Stajn
Sada novi laki poeni na asistenciju Džejlena Bransona, prednost nastavlja da raste 45:13. Debakl Klipersa.

Evo prve trojke! Kenard pogađa prvu trojku za domaći sastav, a onda Hardavej vraća, 48:16
13' Neverovatno
Dalas je pregazio Kliperse! Već je 30 poena razlike, 43:13, pa šta se to dešava?!
12' Ričardson!
Nova trojka! 35:11
11' Ponovo Džordž
Na jednoj strani Dončić i Ričardson, na drugoj Džordž. Verovali ili ne, ali Dončić ima 11 poena koliko i ceo tim Klipersa, 9 ima "PG"
9' Šta se dešava sa Klipersima?
Ništa ne mogu da pogode, lopta im ispada iz ruku, dok sa druge strane Maveriksi pogađaju iz svih pozicija, sada su vezali i dve trojke za 26:5, a onda Pol Džordž donosi još dva poena sa penala, 28:7, jedine poene Klipersa postigao je Džordž
8' Raste prednost
Sada je Dončić fintom izbacio dva igrača, pa podelio pas ka Ričardsonu i ovaj lako poentira iz reketa, a onda sledi novi promašaj Klipersa i Dončić izvlači dva slobodna bacanja, 18:5
7' Kakva igra Dalasa
Dve trojke Dalasa, dok su Klipersi na 0 od 6... Već je 11 poena prednosti, 16:5 vode Maveriksi
4' Loš šut Klipersa
Na 2 od 8 su iz igre domaći, a jedina četiri poena je postigao Pol Džordž. Za sada Dalas bolje deluje, oseća se nedostatak Markusa Morisa i Kavaja Lenarda 10:4
3' Silovit start Dalasa
Već je 9:2 u korist gostujućeg tima. Maveriksi igraju odličnu odbranu na početku utakmice i na krilima odlične igre u tranziciji došli su do visoke prednosti i tajm aut morao je da zatraži Tajron Lu.
1' Počela je utakmica
Prvi posed imaju Klipersi i odmah Džordž pogađa prve poene, da bi to Dončić u narednom napadu vratio, 2:2
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti zanimljivu utakmicu između Los Anđeles Klipersa i Dalas Maveriksa.