Košarkaši Sakramento Kingsa ubedljivo su poraženi od Orlando Medžika u drugom meču restarta NBA sezone.

Loš početak za Kingse
Orlando otvara meč serijom 7:0.
Kraj utakmice
Orlando je razbio Sakramento, koji je zabeležio i drugi poraz u drugom meču NBA "restarta" u "Dizni svetu".

Put do plej-ofa je postao izuzetno teži, maltene nemoguć za "srpske" Kingse.

Rezultat na kraju 132:116 za Orlando.
Izlgeda da su ligamenti kolena... Brz oporavak želimo Džonatanu Ajzaku

Kim Klement/Pool Photo via AP
Kraj za Srbe
Još jedan promašaj Bogdanovića, koji izlazi sa terena i meč završava sa 12 poena (4/13 iz igre). Bjelice nema već neko vreme, on će meč završiti sa 2 poena za 20 minuta igre.
Lepo
Tajm-aut Orlanda
Par loših napada Orlanda, lep potez Bogdana i asistencija za trojku Dekuana Džefrisa.

Sakramento smanjuje (94:121), pa Stiv Kliford zove tajm-aut.
Još jedna trojka Bogdanovića!
Njegova druga, ima ukupno 12 poena. Namešta ruku reprezentativac Srbije, ali prekasno. Orlando vodi 117:89 posle trojke Karter-Vilijamsa.
Ajzak je u februaru doživeo ozbiljnu povredu ovog istog kolena...
Evo Bogdana!
Pogađa Bogi treći šut iz 11. pokušaja. Sada ima devet poena, a Sakramento smanjuje na -30 (114:84).
Kraj III četvrtine
Sakramento je pokazao da uvek može gore. Ne zna se da li su "kraljevi" gori u napadu ili u odbranu, uz dužno poštovanje Orlandu koji izuzetno šutira, pogotovo za tri.

Medžik je na +35 (113:78).
Teško da može gore od ovoga za Kingse
Stručnjaci i komentatori Sakramenta više ni ne gledaju utakmicu, već analiziraju šta se to danas desilo. Sakramento, zanimljivo, ima 0 (NULA) poena iz kontranapada večeras, što je za ekipu koja voli tranziciju više nego išta drugo - skandalozno.

Sa druge strane, Orlando je sa 78 poena izjednačio drugo mesto po broju postignutih poena za prvo poluvreme u svojoj istoriji.
Prednost Orlanda dodatno porasla
Možda je neko očekivao da se Sakramento vrati u meč ili barem malo smanji razliku u trećoj četvrtini, ali se to neće desiti. Orlando vodi 103:68 - +35.

Vučević je za samo nekoliko minuta postigao 12 poena, uz dve pogođene trojke iz isto toliko pokušaja, i sada ima 23 poena i 11 skokova.

Gordon ima 22 poena, Ros 18, a najefikasniji igrač Sakramenta je Foks sa 13 poena.
Bjelica + Bogdanović = 3/13
Bjelica je dvaput pokušao za tri u trećoj četvrtini i oba puta promašio. On ima 2 poena, 3 skoka i 1 asistenciju, uz šut 1/4, za 15 minuta.

Bogdanović nastavlja da promašuje i sada je na 2/9 iz igre, sa 6 poena. Ima 3 skoka, 3 asistencije i 1 ukradenu loptu, za 22 minuta.
I dalje haotično
Promašaji Furnijea, Bogdanovića (2/7) i Simonsa na početku drugog poluvremena. To prekida Foks, koji iznuđuje faul i pogađa oba bacanja, a ubrzo uvraća i Furnije (56:80).
Počelo je drugo poluvreme
Ovo je sve što je zvanični profil Kingsa napisao za prvo poluvreme
Kraj II četvrtine
Ni na minut ne može da bude dobro po Kingse. Foks promašuje oba bacanja, a na četiri sekunde do kraja Vučević postiže svoj 11. poen.

Sakramento je bio očajan, a Orlando je to iskoristio pogodivši otvorene šuteve.

Na poluvremenu - 78:54 za Medžik.
Bjelica ne pogađa
Bjelica je "odapeo" još jednu trojku, ali nije pogodio. Njegov prvi promašaj večeras, dok Kingsi za tri šutiraju 3/15.

Gordon ima 19 poena sa šutem 7/10, a Orlando vodi 76:54.
"Zanimljiv" faul Bjelice
Bjelici je dosuđen faul, ali ne "običan", negog "daleko od akcije". To je jedno slobodno bacanje i lopta za protivnika.
Sakramento loš u napadu, ali još lošiji u odbrani
Rekli bismo da je Sakramento nikad gori, ali smo ga nažalost gledali više puta ove sezone.

Napadi su nepovezni, brzopleti, bezidejni... Odbranu ne možete analizirati jer je, jednostavno, nema.

Bjelica i Bogdanović retko da pipaju loptu. 72:52.
Odbrana, kažete?
Odbrana je misaona imenica za Kingse na ovoj utakmici.

Gordon pogađa otvorenu trojku, Džajls gubi loptu, pa Gordon pogađa još jednu. Otvorenu. Skroz.

10/16 je šut Orlanda za tri poena, koji vodi 67:44.
Ajzak je ponovo stajao pri intoniranju himne. Jedini u NBA ligi koji to radi.

Photo by Kim Klement-Pool/Getty Images
Bogdan na 2/6
Nova promašena trojka za Bogdanovića, ali potom pogođeno polaganje za njegov šesti poen.

Odbrane se u ovim trenucima ne igraju sa prevelikim intenzitetom, ali ni napadi nisu na nivou.

Sakramento 40 - Orlando 59
!
Orlando na +21
Sakramento pravi seriju 7:0 i smanjuje prednost protivnika, ali identičnom merom uzvraćaju i "magični".

Sjajne partije Ajzaka defanzivno i Fulca, koji ima 12 poena sa klupe, za sada.

Voltonva četa gubi 54:33, Bogdan i Bjelica odmaraju.
Kraj I četvrtine
Ništa nije pošlo za rukom Kingsima u prvoj četvrtini. Mnogo promašaja, neprimetna uloga Bjelica i Bogdanovića...

U poslednjem napadu Ajzak je ukrao loptu Džozefu i poentirao posle faula, Kingsi su odradili dobru akciju preko Bogdana i Hilda, ali je onda Fulc pogodio trojku iz "svlačionice".

26:44.
Fulc sa tri četvrtine terena!
Kakva četvrtina za Orlando - krunisana trojkom sa skoro tri četvrtine terena Markela Fulca!