29. kolo: Mančester siti - Liverpul

Fudbaleri Mančester sitija dočekuju Liverpul u 29. kolu Premijer lige

Dobro došli
Pratićemo derbi utakmicu 29. kola Premijer lige, u kojoj će se sastati Mančester siti i Liverpul.
Gol Gundoana

90' Nadoknada
Još tri minuta do kraja meča.
89' Izmena
Uz salve aplauza igru napušta Džek Griliš, a na terenu će do kraja meča biti Kol Palmer.
87' Marez
Zaslužio je Rijad da postigne gol na ovom meču, bio je jedan od boljih igrača na terenu, ali mu se neda da to uradi. Sada je loptu primio u šesnestercu, šutirao iz dobre pozicije , ali mu je šut izblokiran.

83' Nove promene
Izlazi Gakpo, a na terenu je Milner koji je iako je igrao za Siti dočekan zvižducima.

Kod Sitija Bernardo Silva manja Rodrija.
Gol De Brujnea
74' GOOOOLLLL
Džek Griliš za 4:1

Primio je loptu u šesnestercu posle pasa Kevina De Brujnea, a onda je smireno loptu poslao u donji desni ugao gola Liverpula.
70' Izmene
Četvorostruka izmena kod Liverpula: Izlaze Žota, Robertson, Salah i Eliot, a u igri su sad, Cimikas, Firmino, Okslejd-Čembrlejn i Nunjez

65' Dobra odbrana
Salah je stigao do šesnesterca, ali je dobro intervenisala odbrana Sitija, čiji fudbaleri sada pokušavaju da spuste ritam meča.
60' Kakva odbrana
Istakao se Alison posle sjajnog šuta Džeka Griliša, opasan udarac je uputio krilo Sitija, ali se Brazilac ispružio koliko je visok i uspešno zaustavio šut Griliša.
55' Gakpo
Primio je loptu Holnađanin u šesnestercu i opalio po lopti, ali mu je udarac bio izblokiran, da je lopta prošla teško da bi golman to mogao da brani. Samo će biti korner
54' GOOOLLLL
Ilkaj Gundoan za 3:1

Celu akciju je lepo pratio Nemac i posle odbijene lopte nakon odbrane Alisona, ona stigla do Gundoana koji je poslao u mrežu.
50' Ofsajd
Krenuo je Liverpul u svoj napad, ali je on brzo zaustavljen jer se Kodi Gakpo našao u ofsajdu.

Mohamed Salah je snažno šutirao sa ivice šesnestrca, ali je lopta otišla deloko od gola.
46' GOOOLLLL
Tek je počelo drugo poluvreme, a Siti je stigao do preokreta.

Sada je kreator gola bio Rijad Marez koji je ušao u šesnesterac loptu je poslao u sredinu, a egzekutorje bio Kevin De Brujne.
45' Idemo dalje
Krenulo je drugo poluvreme
Gol Alvareza
Gol Salaha
45' Korner za Siti
Kevin De Brujne je izborio novi korner za svoju ekipu, koji je izveo Marez, sam je na drugoj stativi bio Dijaš koji nije dobro reagovao kada je lopta došla do njega.

42' Ofsajd
Sada je Mohamed Salah bio u ofsajdu, a linijski sudija beš nervira domaće navijače, jer je očigledan ofsajd nije digao na vreme, već je čekao da se akcija završi.
39' Novi faul
Sve pršti od duela na Etihadu, sada je faul napravio Aleksander-Arnold i to nad Grilišem, ali imao je sreće bek engleske reprezentacije, jer nije dobio žuti karton.
35' Traže crveni
Okružili su glavnog sudiju meča Sajmona Hupera fudbaleri Liverpula posle novog faula Rodrija, koji već ima žuti karton, pa su sada gosti tražili i drugi, ali nije svoju odluku promenuo arbitar.
33' Novi karton
Rodri je prvi koji je "požuteo" kod fudbalera Sitija
26' Kevin De Brujne
Još jednom je Belgijanac pokušao da podvali loptu iz leđa odbrane, ali su mu presekli pas gosti. Glavni sudija meča pokazuje na korner.
27' GOOOOLLL
Hulijan Alvares je na asistenciju Džeka Griliša izjednačio rezultat, samo deset minuta je trajalo vođstvo gostiju.

Haland na tribinama

22' Lepa šansa
Još jedan tečan napad Sitija, koji je započeo Kevin De Brujne, a završio ga na drugoj strani Rijad Marez šutem preko gola.
20' Žuti karton
Strelac gola za Liverpul Mohamed Salah je dobio i žuti karton
17' Vodi Liverpul
Mohamed Salah je iz kontranapada uspeo da pogodi mrežu Sitija i gosti vode od 17. minuta
15' Najbolja šansa
Dugo je trajao napad Sitija, koji se završio faulom nad De Brujenom. Slobodni udarac sa nekih 25 metara je izveo Marez, a njegova lopta je prošla blizu leve stative gola Alisona.
11' Šut Rodrija
Prvi put u okvri gola je uputio Rodri, ali je on ipao pravo u ruke Alisona.
9' Siti napada
Već je svima poznato kakav centaršut ima Kevin De Brujne, sada je to opet demonstrirao, na drugoj stativi je bio Ilkaj Gundoan koji je loptu poslao u sredinu, ali je tu bio spreman Alison.
5' Novi faul
Preuzeo je Siti loptu i kao što smo očekivali oni su ti koji kontrolišu dešavanja na terenu.

Posle pet minuta fudbala, Fabinjo je napravio već dva faula, i sigurno da će kod sledećeg Huper mu pokazati žuti karton.
3' Žestoko od starta
Da je ova utakmica više od fudbala vidi se od samog starta već smo videli dva duela posle kojih su fudbaleri ostajali na travi.