LaLiga, 26. kolo: Barselona – Real Madrid 2:1 (1:1)

Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrid u El klasiku u okviru 26. kola španske LaLige rezultatom 2:1 (1:1).

Dobro došli!
Pred nama je još jedan El klasiko između Barselone i Real Madrida, ovog puta na stadionu "Kamp Nou".

Budite uz B92.net!
Kraj utakmice!
Kesijev gol u 90+2 je rešio ovaj El klasiko, kojim je Barselona stekla 12 bodova više u odnosu na Real Madrid.
90+2' GOOOOOOOOL!
Frank Kesi rešava sve u El klasiku!

Balde ga je proigrao sa leve strane, a Kesi pogodio prazan deo mreže za, najverovatnije, trijumf Barselone i 12 bodova više od Reala.
Igraće se još pet minuta nadoknade
Sve se otvorilo u završnici.
90' Real sve više pritiska
Mogu li gosti do pobedonosnog gola?
Evo koliko je delilo Real od vođstva:

81' GOOOOOOOL!
Marko Asensio donosi prednost Realu!

Ali, VAR pokazuje da je bio ofsajd.

Ostaje 1:1...
80' Benzema je šutirao, ali gola nema
Ukazala mu se prilika prilično iznenada, ali je Ter Štegen odbranio taj pokušaj.
74' Dupli pas Rafinje i Serđi Roberta
Na kraju je Brazilac šutirao iz koraka, ali je Kurtoa intervenisao i izbio loptu u korner.
67' Levandovski promašuje čitav fudbal.
Hvatao je volej negde oko peterca, bio u padu i nije uspeo da zahvati loptu.

Retko poljski napadač greši iz ovih pozicija.
63' Sjajna šansa za Rodriga
Minut nakon što je ušao u igru dobio je priliku da šutira sa ivice kaznenog prostora posle oduzete lopte Karvahala.

Međutim, usledio je veoma loš šut, daleko od okvira gola, iako je bila vrlo izgledna situacija.
61' Real bi morao u nekom momentu jače da napadne
Za sada Barselona kontroliše dešavanja na terenu i konkretnija je u poslednjoj trećini.
53' Sada Real pritiska
Smenjuju se timovi u inicijativi.

Ponovo je dobar ritam na početku poluvremena.
50' Ponovo Barselona nešto bolje otvara poluvreme
Igra se pred kaznenim prostorom "kraljeva", ali bez prave šanse za sada.
Nastavljena je utakmica
Krećemo ispočetka!
45' GOOOOOOOL!
Serđi Roberto donosi izjednačenje Barseloni.

Opsada gola Reala rezultovala je udarcem Roberta sa penaltika.

Kurtoa je bio nemoćan i u drugom poluvremenu krenućemo ispočetka.
44' Kunde spasava Barsu
Benzema je želeo da spusti loptu Vinisijusu, a Kunde je u poslednjem trenutku zakačio loptu i omeo svog sunarodnika.
34' Kurtoa niže odbrane
Sada posle šuta Rafinje.

Ušao je Brazilac sa desne strane unutra, namestio se na levu nogu, ali je belgijski golman izbio loptu u korner.
30' Opet Kristensen preti
Sada petom posle centaršuta sa desne strane, ali nedovoljno jako da bi se savladao Tibo Kurtoa.
24' Prilika za Kristensena
Rafinja je centrirao sa leve strane, a Danac glavom nije najbolje zahvatio loptu.
22' Real često probija po levoj strani
Odatle je i pao vodeći pogodak.

Barsu je napustio početan zalet i u podređenom je položaju.
15' Igra se u fenomenalnom ritmu
Real ne posustaje uprkos vođstvu.

Barsa je mogla da zapreti preko Levandovskog, ali je Karvahal sjajno intervenisao.
9' GOOOOOOL!
Tačnije, autogol, i to Arauha!

Vinisijus je centirao sa leve strane, a Arauho uz puno nesrećnih okolnosti matirao Ter Štegena gotovo iz mrtvog ugla.
8' Dobar tempo na početku El klasika
Sada je Real u većoj kontroli lopte i igra se na polovini Barselone.
5' Sjajna šansa za Rafinju
Kurtoa je na ozbiljnim mukama na početku, a sada mu je Brazilac zagrejao dlanove.

Barselona je ofanzivnije i bolje počela susret.