PL, 27. kolo: Fulam – Arsenal 0:3 (0:3)

Fudbaleri Arsenala pobedili su na "Krejven kotidžu" Fulam sa 3:0 (3:0) u okviru 27. kola Premijer lige.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč između Fulama i Arsenala.

Utakmica počinje u 15.00 časova.
Kraj susreta!
Laka i zaslužena pobeda Arsenala!

Sav posao su završili u prvom poluvremenu, kada su postigli sva tri gola.

Drže pet bodova prednosti nad Sitijem u trci za titulu.

Fulam nešto bolji u nastavku, ali nedovoljno i za počasni gol iako nisu imali ni sreće.
85' Šansa za Žezusa!
Kakva prilika za Arsenal!

Fabio Vieira je poveo loptu, dodao Gabrijelu Žezusu, ali Leno brani nogom!

Ostaje Brazilac bez gola još od oktobra meseca.
80' Još jedna promena
Tomijasu menja Bena Vajta. To je izmena u timu Arsenala.
77' Četiri izmene
Po dve izmene u Fulamu u Arsenalu u istom minutu.

Kod domaćina izašli su Pereira i Solomon, a ušli su Hari Vilson i danijel Džejms.

Kod Arsenala, izašli su Trosar i Martineli, a ušli Žezus i Fabio Vieira.
75' Dobar nalet Fulama
Posle prekida, šansa za Fulam, ali je Ramsdejl odbranio, na odbijenu loptu natrčao je Tete, ali je šutirao visoko preko gola.
69' Prečka!
Aleksandar Mitrović je sve nadskoćio i zahvatio loptu glavom.

Nije imao sreće, pogodio je prečku!
69' Ramsdejl brani!
Dobar napad Fulama i prvi udarac u okvir gola!

Dekordoba Rid je šutirao iskosa sa 12 metara, sa desne strane, ali je Ramsdejl odbranio!

66' Nova prilika za goste
Sjajna kombinacija igrača Arsenala, Edegor, pa Džaka i Martineli.

Tete je uklizao u poslednji čas i blokirao udarac martinelija.

Od svega samo korner.
63' Arsenal miran
Lagan ritam u drugom delu. Igrači Arsenala ne moraju da žure, imaju veliku prednost iz prvog dela.
57' Mnogo grešaka
Lako greše igrači Fulama, a igrači Arsenala to lako kažnjavaju.

I sada je moglo da se dogodi da iskoriste to "tobdžije", ali je odbrana domaćina uspela da interveniše i uzme loptu Martineliju na ivici kaznenog prostora.
55' Nešto bolji Fulam
Period igre kada je Fulam opet imao nešto veći posed, ali bez konkretne završnice.
51' Pokušaj Trosara
Leandro Trosar je došao do lopte na ivici kaznenogprostora.

Šutirao je u desnu stranu, ali je Leno bio na pravom mestu.
46' Šansa za Pereiru!
Odmah na startu drugog dela šansa za Fulam.

U njoj je bio Andreas Pereira, ali je šutirao kraj gola.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Šampionski Arsenal
Nema šta, šampionsko izdanje tima sa Emirejtsa.

Tri gola, jedan poništen zbog ofsajda i još bar tri zicera.

Fulam može biti srećan što je na semaforu samo 0:3.
Gol Edegora za 0:3
45+2' Gooooool!
Arsenal vodi sa 3:0!

Centaršut Trosara, loptu je prihvatio Martin Edegor i rutinski poslao loptu u mrežu!
44' Leno spasao gol!
Nova šansa za goste, centaršut Bena Vajta sa desne strane, na drugoj stativi bio je sam Martineli.

Šutirao je traljavo, tako da je Leno uspeo da odbrani i spreči treći pogodak Arsenala.
41' Prva prilika za Fulam
Igrao se Aron Ramsdejl, poklonio loptu igračima Fulama, tačnije Andreasu Pereiri.

Brazilac je pokušao iz mrtvog ugla, ali loše je šutirao. Moglo je to da bude znatno opasnije po gol "tobdžija".

38' Promašaj Trosara!
Još jedan sjajan napad Arsenala, ispao je Robinson...

Trosar je bio u idealnoj prilici, ali je Trosar sa desetak metara šutirao pored leve stative.
36' Nestvaran promašaj Džake!
Kakva šansa za Arsenal!

Sjajno su iskombinovali, Džaka je izašao pred golmana i... dodao muj loptu!

Neshvatljivo, bilo je samo pitanje gde da pošalje loptu u nezaštićenu mrežu.
35' Ramsdejl lako sa Mitrovićem
Dule u skoku Mitrovića i golmana Arona Ramsdejla, ali je golman Arsenala lako izboksovao loptu.

Dugo je putovala, imao je vremena da se namesti...
33' Fulam pokušava
Domaći tim pokušava da dođe do prilike, ali svi igrači Arsenala su na svojoj polovini, odlično postavljeni.

Mogu mirno da čekaju grešku i da krenu u kontru.
Pogodak Martinelija
26' Gooooool!
Dva gola Arsenala u pet minuta, strelac je Gabrijel Martineli!

Centaršut Trosara, Martineli lagano spušta loptu glavom u mrežu domaćina, 0:2!
25' Solo akcija, pa šut Salibe
Štoper Arsenala je bio sada u dobroj poiziciji. Krenuo je u solo prodor, ali se odlučio na udarac sa distance, sa nekih 25 metara.

Lopta je otišla iznad prečke gola Fulama.
Gol Gabrijela za 0:1
21' Goooool!
Arsenal je poveo!

Posle kornera, najviši u skoku bio je Gabrijel, iz peterca je glavom poslao loptu u mrežu.

Njegov treći gol ove sezone.
18' VAR poništio gol
Za nijansu je Martineli bio u ofsajdu. VAR je proverio pažljivo snimak, u pitanju je minimalan ofsajd.

Peh za goste koji su iz prve prilike poveli, ali autogol Robinsona ipak nije priznat.
16' Gooooool
Robinson je postigao autogol....

Ali VAR proverava ofsajd...
14' Mitrović negoduje
Prva lopta prema Mitroviću u kaznenom prostoru Arsenala, ali je napravio faul.

Nije mu se dopala ta odluka sudije Dejvida Kuta, negoduie.
10' Arsenal ima posed...
... Ali bez konkretnijeg učinka pred golom Fulama.

Tim Marka Silve igra visok presing, dobro je organizovan na startu meča i igrači Arsenala nemaju mnogo prostora da kreiraju prilike.
8' Saka na meti
Dva prekršaja za minut nad Bukajom Sakom, jasno je na koga posebno motre igrači Fulama.

Moraće da budu oprezniji, posebno Robinson.