34. kolo: Arsenal - Mančester junajted 3:1 (2:1)

Fudbaleri Arsenala pobedili su Mančester junajted u 34. kolu Premijer lige sa 3:1 (2:1).

Dobrodošli!
Vreme je za stari derbi Premijer lige, Arsenal i Mančester junajted.
Kraj meča!
Velika, velika pobeda Arsenala od 3:1 (2:1).

Odličan, sadržajan meč sa mnogo uzbuđenja, na kraju zaslužena pobeda Arsenala koji je, za razliku od gostiju, svije šanse iskoristio.

Sada imaju šest bodova više od rivala i utakmicu manje, dakle sve je u njihovim rukama.
90+2 Žuti za Ronalda
I Kristijanovo ime se našlo u beležnici Krega Posona...
90+1 Izmena u Arsenalu
Umesto Sedrika Soareša u igri je Tomijasu.
90' Četiri minuta nadoknade
85' Izašao Bruno
Kraj meča za Fernandeša, u igri je u finišu meča Huan Mata.
83' Požuteo i Lindelof
Revija žutih kartona, sada je u beležnici Posona i Viktor Lindelof.
80' I Elneni u beležnici
Požuteo je i Mohamed Elneni.
78' Dve izmene u Junajtedu
Rangnik pokušava sa izmenama, izveo je Matića i Elangu, na terenu su Markus Rašford i Džesi Lingard.

Pre toga je požuteo nervozni Bruno Fernandeš.
74' Izmena u Arsenalu
Izašao je Saka, umesto njega u igri je Rob Holding.
Gol Džake
70' Gooooool!
Bomba Džake, Arsenal vodi sa 3:1!
68' Dva žuta za Arsenal
Granit Džaka i Nuno Tavareš su dobili žute kartone u razmaku od minuta.
63' Stativa spasla Arsenal
Velika šansa za Junajted, Dalo je šutirao, Ramsdejl vrhovima prstiju odbio loptu do stative!
Brunov promašaj sa penala
60' Ronaldov gol ne važi
Kristijano Ronaldo je postigao gol, ali je bio u ofsajdu....Centimetri su odlučivali.
59' Pokušaj Elange
Udarac Elange sa 18 metara, Ramsdejl je siguran!
57' Bruno pogađa stativu!
Brunovo poskakivanje kod penala, Portugalac je pogodio desnu stativu!
55' Penal za Junajted
Lopta je pogodila Tavareša u ruku, ali VAR gleda snimak....

VAR je potvrdio, Bruno Fernandeš je izvođač.
Podatak za Saku
Saka je sa 20 godina i 230 dana najmlađi u istoriji lige koji je postigao dva gola sa penala na uzastopnim mečevima.
Zanimljiv podatak za "penaldžiju" Saku
51' Pokušaj Nketije
Sjajna finta Edija Nketije, Dalo je proleteo u prazno, ali je usledio slab udarac igrača Arsenala iz izgledne pozicije.
50' Mirniji početak
Za razliku od prvih nekoliko minuta meča, u nastavku je na startu nešto mirnije.

Zatišje pred buru?
Počelo je drugo poluvreme!

40+5 Poluvreme
Kraj prvog dela igre!

Uzbudljivih 45 minuta, mnogo prilika na obe strane, neka tako bude i u nastavku!
45+3' De Hea odličan
Kontra Arsenala, sada je šutirao Edegor, ali je De Hea odlično reagovao!
45+2 - Šut Telesa!
Udarac Aleksa Telesa sa 18 metara, Ramsdejl je odbranio!
42' Ronaldov 100. gol u Premijer ligi
Jubilej Portugalca, postigao je stoti gol u Premijer ligi.
Gol Ronalda
Gol Sake sa penala
39' Saka - izblokiran!
Velika šansa za Arsenal, u gužvi je reagovao Saka, Dalo ga je izblokirao!
34' Gooooool!
Junajted je smanjio!

Matić je centrirao, lopta je došla do Ronalda na drugoj stativi, Portugalac je siguran, sada je 2:1!
30' Goooool!
Sada je gol, Bukajo Saka je sigran sa 11 metara, Arsenal vodi 2:0!
30' Penal za Arsenal!
Poson je gledao sam da li je bilo faula, pokazao je na belu tačku!
28' Proverava se gol...
Bio je ofsajd, ali da li je bio penal?

Teljes je bio u kontaktu sa Sakom...
27' Gooooool!
25' De Hea pravi čudo!
Kakva sada šansa za Arsenal, Nketija nije bio u ofsajdu, šutirao je sa desetak metara, De Hea je odbranio čudesno!
24' Prečka spasla Arsenal!
Odlilna akcija gostiju, šutirao je Diogo Dalo, sa nekih 18 metara, pogodio je prečku!
2'0 Prvi pokušaj Kristijana
Ronaldo je dobio loptu u kaznenom prostoru, šutirao je iskosa sa 13 metara, ali nije bio precizan.
19' Edegor neprecizan
Slobodan udarac za Arsenal na nekih 22 metra od gola Junajteda. Šutirao je Martin Edegor, visoko preko gola.
15' Sporna situacija, nema penala za Junajted
Elanga je bio u prodoru, povučen je za rame, ali sudija Kreg Poson je odmahnuo, nema penala.

I iz VAR studija je dobio sugestiju da nema prekršaja.
11' Veliki promašaj Bruna!
Velika greška Ramsdejla, poklonio je loptu Junajtedu, tačnije Mektominiju. On je dodao do Bruna Fernandeša, koji ne koristi to što je mreža ostala nebranjena, izblokiran je, od svega samo korner!
8' Ponovo podrška Ronaldu
Baš kao i nedavno na Enfildu, i na Emirejtsu su navijači Arsenala odali počast Kristijanu Ronaldu zbog teške porodične tragedije i gubitka sina.

Potez prve klase, bravo za navijače "tobdžija".
7' Pokušaj Mektominija
Posle kornera, najviši u skoku bio je Skot Mektomini, zahvatio je loptu glavom, ona je završila za malo kraj desne stative.
6' Šansa za Elangu!
Kontra Junajteda, lopta je došla do Elange, Tavareš mu je zatvorio ugao, usledio je šut, ali je Ramsjedl odbranio!

Uzbudljiv početak meča!
3' Gooooool!
Arsenal je poveo!

Strelac je Tavareš!

Prva ozbiljna akcija domaćina, katastrofalna greška Rafaela Varana, potom i Telesa, De Hea je odbio loptu posle udarca Sake, tu je bio Nuno Tavareš i nije mu bilo teško za zatrese mrežu.