Serija A, 31. kolo: Juventus – Inter 0:1 (0:1)

Fudbaleri Intera odneli su veliku pobedu iz Torina gde su slavili protiv Juventusa rezultatom 1:0 (1:0).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti najveći derbi italijanskog fudbala između Juventusa i Intera u kom ćemo ovog puta imati srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića.

Budite uz B92.net!
Kraj utakmice!
Velika pobeda Intera kojom nastavlja šampionsku trku, dok je Juventus ovim porazom iz nje, najverovatnije, definitivno ispao.
Igraće se još pet minuta nadoknade vremena.
90' Evo šanse za Juventus!
Paolo Dibala će izvesti slobodan udarac sa oko 23 metra od gola, taman za njegovu levu nogu.

Ali, loše i preko gola.
85' Juve pokušava jalovo, brani se Inter
Sve je manje vremena za "staru damu"...
80' Kako vreme odmiče, Inter se sve bolje brani
Linije tima gostiju sve su čvršće, a Juventus ne uspeva da organizuje pravi napad u poslednjih 15-ak minuta.
73' Stativa!
Denis Zakarija pogađa okvir gola, još jednom!

U nastavku akcije Vlahović nije uspeo da se "pokloni" i šalje loptu glavom preko prečke.

Neverovatno koliko nema sreće Juve ove večeri...
63' Majstorija Vlahovića, ali nema gola!
Prelepim lažnjakom je izbacio dvojicu igrača Intera, a onda desnom, slabijom nogom promašio za nekoliko centimetara.
57' Već je bila viđena lopta u golu Intera
Međutim, Bastoni je intervenisao u poslednjem momentu ispred Vlahovića!
55' Sada VAR procenjuje da li će biti penal za Juventus
Ipak je procenjeno da je faul D'Ambrozija bio van kaznenog prostora.
Na tribinama je prisutno 40.000 gledalaca
Juventus je od toga inkasirao oko 4.000.000 evra.
52' Pritisak Juventusa izazvao je grešku Handanovića
U nastavku je Morata proigrao Dibalu, a on nije uspeo da pronađe nekog od saigrača poslavši loptu pred prazan gol.
Nastavljena je utakmica
Bez promena u oba tabora.
Pogledajte reakciju Alegrija na ponovljeni penal za Inter:
Kraj prvog poluvremena!
Igralo se ukupno 55 minuta u prvom delu i videli smo pravu "ludnicu" u završnici koja nam je donela i jedini gol.

Inter vodi u Torinu, a posle svega viđenog, biće sigurno još mnogo uzbuđenja u nastavku.
45+8' Vlahović pokušava!
Dobra akcija, šutirao je kroz noge Škrinijara, Handanović je već bio savladan, ali je promašio dalji ugao.
45+5' GOOOOOL!
Čalhanolu je ponovo izveo penal i ovog puta savladao Šćensnog!
Na kraju – ponoviće se penal!
Sudija je odlučio da ponovi penal jer je De Liht ušao ranije u kazneni prostor!
45+1' Ščensni brani penal Čalhanoluu!
U nastavku akcije je Rabio ubacio loptu u sopstvenu mrežu, ali nakon što je prethodno bilo faula u napadu.

Zato je Masimilijano Irati poništio taj gol i ostaje 0:0 u završnici prvog poluvremena.

Kakva drama na "Alijanc stadionu" u Torinu!
Da, biće ovo penal!
Irati je dobio poziv iz VAR sobe, pogledao snimak i dodelio najstrožu kaznu za Inter.
43' Damfris je nagažen od strane Aleksa Sandra!
Da li će ovo biti penal?
41' Inter je uspeo da smiri ritam utakmice
Posle uraganskog početka Juventusa, to svakako odgovara aktuelnom šampionu.
34' Lokateli mora da izađe – u suzama
Povreda glave sa samog starta posle duela sa Lautarom Martinesom bila je prevelika.

U suzama je napustio teren, a umesto njega je ušao Denis Zakarija.
Zanimljiva "poruka" navijača Intera:

29' Još jedna velika prilika za Juventus
Kvadrado je sjajno prošao po desnoj strani, uputio prizeman pas po zemlji za Moratu, ali je Marcelo Brozović spasao gol Intera.
24' Zakuvala se atmosfera u Torinu
Nekoliko oštrih duela, pa i verbalnih sukoba između igrača na terenu.

Sve to je dodatno raspalilo publiku, budući da vlada velika tenzija kada igraju ova dva rivala.
16' I Morata u velikoj prilici
Lopta ide pored gola.

Sve veći pritisak "stare dame".
15' Tuče i Kvadrado sa distance
Handanović nekako boksuje loptu u polje.
11' Pokušao je Vlahović, ali je izblokiran
Potom i Dibala tuče sa 30 metara od gola, ali lopta ide malo preko prečke.
9' Prečka!
Zatresao se okvir gola Intera posle gužve u petercu Handanovića.
5' Dibala za Moratu
Lopta ide visoko preko gola posle udarca glavom Španca.
4' Nešto duži prekid zbog faula Martinesa nad Lokatelijem
Ukazuje se pomoć fudbaleru Juventusa, dok je igrač Intera već dobio žuti karton.
1' Prvi udarac upućuje Dušan Vlahović
U 43. sekundi je šutirao iskosa iz okreta posle pasa Danila, ali pravo u Handanovića.
I krećemo!
Juventus u crno-beloj opremi, Inter u plavo-crnoj.

Derbi je počeo!
Malo se odužio početak zbog pesme posvećene ratu u Ukrajini
Njom se poziva na prekid rata i šalje poruka mira.
Fantastična je atmosfera u Torinu
Igrači su izašli na teren, a dočekala ih je sjajna koreografija domaćih navijača.