9. kolo, Mančester Junajted – Liverpul 0:5 (0:4)

Fudbaler Liverpula ubedljivo su slavili na gostovanju protiv Mančester Junajteda (0:5) u derbiju devetog kola Premijer lige. <br /><br /> Fudbaleri Mančester Junajteda i Liverpula sastaju se na "Old Trafordu" u derbiju devetog kola Premijer lige.

Dobrodošli
Zajedno ćemo pratiti derbi meč devetog kola Premijer lige između Junajteda i Liverpula.
Kraj meča. Liverpul je slavio
Fudbaler Liverpula ubedljivo su slavili na gostovanju protiv Mančester Junajteda (0:5) u derbiju devetog kola Premijer lige.
90‘ Igraće se još tri minuta
84‘ Kavani pogađa prečku
Neverovatno šta je Urugvajac promašio. Nikada nije dao gol Liverpulu na osam mečeva.
79‘ Tempo utakmice je naglo opao
Isključenje Pola Pogbe označilo je i kraj pravog fudbala na ovom meču. Lopta ide od noge do noge igrača Liverpula koji je drže u svom posedu više od 80 odsto vremena.
76‘ Mane ulazi
Senegalac menja Bobija Firmina.
71‘ Fenomenalni De Hea
Neverovatno šta je odbranio Španac. Aleksander Arnold je pokupio loptu izvan protivničkog šesnaesterca i iskosa uputio snažan i precizan udarac koji De Hea brani prstima.

Spasao je De Hea najmanje dva čista gola.
"Reka" ljudi
Da li će Solskjer dobiti otkaz nakon meča?
64‘ Izgleda da je povreda Keite teže prirode
Na nosilima iznose vezistu, umesto njega na terenu Oksledj-Čembrlejn.
63‘ Kavani i Dalo u igru
Izlaze Fernandeš i Rašford.
Salah prvi protivnički igrač koji je postigao het-trik na "Old Trafordu"
Pre njega to je u Premijer ligi pošlo za rukom Dejvidu Bentliju, Dirku Kujtu, Samjuelu Etou i Romelu Lukakuu. Svi oni su to uradili kao igrači domaće ekipe.
60‘ Crveni karton za Pola Pogbu
Francuz je izdržao 15 minuta na terenu. Zasluženi crveno karton nakon oštrog starta koji je povredio Keitu.
52‘ Ronaldo postiže gol, ali...
Nakon VAR provere utvrđen je ofsajd, te je gol poništen. Svakako sjajan potez i udarac Portugalca u njegovom stilu.
47‘ Pogba menja Grinvuda
Slaba partija mladog napadača.
Osmeh na licu Dagliša i grimasa Fergusona
Dva televizijska kadra koja najbolje oslikavaju ovaj meč.
50‘ Het-trik Salaha!
Pogrešio je Pogba tek što je ušao u igru, a njegovu grešku je iskoristio Mohamed Salah koji je loptu samo "bocnuo" preko Davida De Hee.

Navijači Junajteda napuštaju tribine.
Klop pred obaranjem rekordom Dagliša
Ukoliko Liverpul trijumfuje biće to 200. sa Nemcem na klupi u 331 meču. Keni Daglišu je bilo neophodno dva meča više.
46‘ Počinje drugo poluvreme
Da li će Junajted uspeti da umanji prednost Liverpula?
Pol Skols je upozorio Junajted na ovakav ishod
Posle utakmice sa Atalantom u Ligi šampiona, u kojoj je Junajted slavio nakon preokreta, legendarni Pol Skols je rekao sledeće:

"Prvo poluvreme me je mnogo zabrinulo. Možda će neko reći da sam jadan, verovatno će se i navijači Mančester junajteda naljutiti na mene, ali gledao sam tu utakmicu razmišljajući o Liverpulu u nedelju. Ako budemo tako igrali biće tri ili četiri nula i više nema povratka. Jirgen Klop je kod kuće trljao ruke gledajući to naše prvo poluvreme."

Opširnije pročitajte ovde.
Neverovatna forma Egipćanina
Poluvreme
Fudbaleri Liverpula na pauzu odlaze od prednošću od četiri gola nakon neshvatljivog prvog poluvremena Junajteda.
45+4‘ Salah, još jedan!
Nova neshvatljiva greška odbrane Junajteda koju je realizovao Salah na asistenciju Žote. Blamaža Junajteda na sopstvenom stadionu.
45+1‘ Neshvatljiv potez Ronalda
Najpre je imao Portugalac veliku priliku, ali Alison čuva svoju mrežu. Potom je napravio faul nad Kertisom Džounsom, a potom nesportski udario po lopti još dva puta dok je mladi igrač Liverpula bio na zemlji.

Sankcionisan je žutim kartonom.
45‘ Igraće se još tri minuta
Još jedan rekord za Salaha
Najbolji Afrikanac u istoriji lige?
38‘ Salah!
Novi gol za Liverpul. Treći, a nije ni poluvreme. Salah se upisuje deseti put u nizu.

Najpre je njegov šut odbijen, ali lopta stiže do Nabija Keite. Kapiten Gvineje je vraća na peterac, gde se našao Salah koji verovatno stavlja tačku na pitanje pobednika.
32‘ De Hea čuva Junajted
Nova greška Solskjerove ekipe. Ovoga puta je Rašford loše vratio loptu unazad. Salah se spustio po strani ogromnom brzinom, ali njegov šut iskosa brani De Hea.

Fudbaleri Junajteda verovatno jedva čekaju poluvreme, promene su neophodne.
25‘ Povreda Milnera
Neće moći Liverpulov "univerzalac" da nastavi. Zameniće ga Kertis Džouns.

Ranije se na povredu požalio i Nabi Keita, ali je medicinsko osoblje Liverpula reklo da može da nastavi.
Liverpulov duo ide ka vrhu
22‘ Luk Šou sa distance
Zviždali su navijači Junajteda svojim igračima zbog pasivnog napada i svega pokazanog u dosadašnjem delu meča. Usledio je udarac Luka Šoa, ponajbolji do sada, koji je prošao blizu stative gola koji brani Alison.
Da li Junajted može do izjednačenja?
Tokom nedelje "crveni đavoli" su nako nešto manje od 30 minuta meča imali dva gola zaostatka protiv Atalante koji su, ne samo nadoknadili, nego i preokrenuli. Da li mogu ponovo do tog podviga?
14‘ Liverpul duplira prednost!
Konfuzija u odbrani Junajteda. Megvajer i Šou su se sudarili, lopta je stigla do Keite koji je odlaže na stranu do Arnolda. Desni bek je uputio oštru loptu po zemlji na koju je naleteo Žota i postigao gol. Činilo se da je Portugalac možda i u ofsajdu, ali je gol priznat.
Salah suvereno na vrhu
10‘ U međuvremenu po šansa na obe strane
Najpre je u kontri Salah bio sebičan i nije dodao Žoti. Umesto toga je uputio loš šut koji ni izbliza nije bio opasan po gol Junajteda.

U nastavku meča iz daljine je pokušao Markus Rašford, koja je prošla blizu leve stative.
Negativna serija se nastavlja
6‘ Nova prilika za Liverpui
Keita fenomenalno igra. Oduzeo je loptu igračima Junajteda koja stiže do Firmina. Strelac tri gola u prošlom kolu protiv Votforda izgleda da nije u istoj formi kao prošlog vikenda s obzirom na to da njegov šut ide direktno u protivničkog golmana.