PL, 6. kolo: Čelsi – Mančester siti 0:1 (0:0)

Fudbaleri Mančester siti savladali su Čelsi na gostovanju 1:0 (0:0), u meču šestog kola engleske Premijer lige.

Dobrodošli!
Pratićemo meč šestog kola Premijer lige između Čelsija i Mančester sitija.

Utakmica počinje u 13:30.
Kraj utakmice
Pobeda Sitija u gostima protiv Čelsija – 1:0 (0:0).

Jedini gol postigao je Žesus u 53. minutu.
90+4' Čelsi traži penal
Aspilikueta u skoku sa Kanselom, pao je nezgodno, ali nema govora o faulu.
Ukazuje se pomoć Havercu
Biće malo veća nadoknada.
Nadoknada
Još četiri minuta.
87' Dve izmene
Fernandinjo i Sterling umesto Griliša i Fodena.
84' Žuti za Ridigera
Mahrez ga izbacuje fintom, pa ga Nemac ruši i dobija javnu opomenu.
81' Izlazi De Brujne
Ulazi Rijad Mahrez.
79' Zamalo Laport
Gađao je iz klizećeg starta sa osam metara, ali lopta ide pored gola.
78' Žuti i za Kristensena
Još jedan oštar start.
77' Žuti za Alonsa
Ruši Bernarda Silvu i seče kontru.
76' Ulazi Loftus Čik
Izlazi Žoržinjo.

EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga
71' Izblokiran Kovačić
Posle kontre gađa sa ivice kaznenog, ali je izblokiran.
66' Alonso u živi zid
Pogađa De Brujnea iz slobodnog udarca.
65' Žuti za Laporta
Ruši Lukakua na 20 metara od gola rvačkim zahvatom.
63' Poništen gol
Lukaku trese mrežu, ali je u začetku akcije u dubokom ofsajdu bio Haverc.
61' Tijago Silva skida loptu sa gol linije
Mendi je loše procenio loptu, skinuo je centaršut Kansela i praktično namestio loptu Žesusu na nogu, ali je njegov šut odbranio Tijago Silva i izvadio loptu iz gola.
60' Haverc u igri
Izašao je Ngolo Kante.
58' Mendi spašava Čelsi
Griliš je iskosa gađao u donji desni ugao, ali to vrhovima prstiju brani Mendi i lopta odlazi u korner.
53' GOOOL!
Gabrijel Žesus sa deset metara iz okreta pogađa donji levi ugao. Lopta je na putu ka golu pogodila Ridigera.

Vodi Mančester siti.
49' Griliš pored gola
Gađao je sa ivice kaznenog donji desni ugao, ali lopta odlazi pored gola.
46' Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena
Na poluvremenu 0:0.

Siti je imao 9 kornera i jedan udarac ka golu, nijedan u okvir.

Čelsi bez udarca u okvir takođe.
Nadoknada
Još dva minuta.
41' Žesus pored gola
Dobio je dugu loptu, primio je na penalu na grudi, gađao levom nogom, ali lopta odlazi pored gola.
35' Apsolutno ništa se ne dešava
Siti se dodaje na sredini, dođe do kaznenog i onda pokuša centaršut i lopta završi u korneru, od kog ne bude ništa, ili im Čelsi oduzme loptu i natera ih da krenu iz početka.

Čelsi igra svoju igru i čeka svoju šansu. Siti nije šutnuo u okvir gola u Premijer ligi 170 minuta.

Imali su osam kornera, ali ništa nisu uradili.
28' Tijago Silva u igri
Izašao je Ris Džejms.
27' Povredio se Ris Džejms
Mora da izađe desni spoljni Čelsija.

U igru će Čaloba ili Tijago Silva.
21' Poprilično nezanimljiva utakmica
Bez šanse i bez šuta u okvir gola.

Za sada i jedni i drugi previše oprezni.
12' Ista slika
Siti "plete mrežu", Čelsi čeka svoju šansu.

Za sada bez uzbuđenja.

6' Siti će imati više loptu u nogama
Tuhel će prepustiti posed Sitiju, kao što i radi u jačim utakmicama protiv jakih protivnika.

Čelsi će iz kontre i dugim loptama na Lukakua pokušavati da napadne Siti.
1' Počela je utakmica