Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su šampionsku titulu u prvenstvu Španije.

2 : 1
KRAJ
ATLETIKO MADRID JE ŠAMPION ŠPANIJE
90+2' Real vodi!
Luka Modrić pogađa za vođstvo Real Madrida. Kraljevski tim se sada moli da će Valjadolid doći do izjednačenja i doneti im titulu. Atletiko se trudi da do toga ne dođe
Nadoknada vremena!
87' Gol, ali uzalud
Real Madrid stiže do izjednačenja preko Benzeme
84' Atletiko sve bliži tituli
Nema dovoljno vremena za čudo Real Madrida kako se čini...
78' Ponovo je mirno
Atletiko Madrid ne želi ništa da rizikuje, imaju rezultat koji im odgovara i niko se ne zaleće. U Madridu Real nikako ne može da slomi Viljareal, nema promene na semaforu

EPA-EFE/Joaquin Rivas

EPA-EFE/Ballesteros
68' Goooooooooooool
Luis Suares izbija sam ispred golmana Masije i nije imao težak zadatak. Luis Suares verovatno donosi titulu madridskom Atletiku!
62' Vajsman!
Sa 6 metara glavom na nebranjeni deo mreže, Oblak ostaje na zemlji nakon dobre odbrane, ali lopta ipak ide preko gola. Ostaje 1:1 i Atletiko ide ka tituli!
Kakva ludnica
Prvo je objavljeno izjednačenje Real Madrida preko Benzeme, ali je VAR to gledao jer je situacija bila sumnjiva. Za to vreme Korea postiže gol za Atletiko Madrid i donosi poravnanje, pa je sada 3 boda razlike između gradskih rivala.

Ludnica!
57' Gooooooooool
Koooooreeeeeeaaaaaaaaaaa! Atletiko izjednačio, Realu poništen gol!
50' Korner za Atletiko
Himenes! Kakva šansa odlazi u nepovrat... Glavom je pokušao iz peterca, ali lopta odlazi malo iznad prečke
Atletiko Madrid propušta ogromnu priliku
Čim je počelo drugo poluvreme, Madriđani su svim silama krenuli po desnom boku i imali opasan napad zahvaljujući Ljorenteu, a Suares nije mogao bolje glavom sa penala. Ljorente je udaren nakon poslatog pasa i sudije nisu zaustavile igru
46' Počinje drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
44' Sve je manje vremena
Bliži nam se kraj prvog poluvremena, ali nismo videli mnogo toga. Real i Atletiko Madrid gube, po trenutnom rezultatu bi Atletiko postao šampion u ovom neubedljivom poslednjem kolu.

Ko bi rekao?

Valjadolid vodi, ali vodi i Elče, što znači da oni svakako ispadaju iz lige po ovom rezultatu
39' Atletiko opet propušta priliku
Suares se sada nije razumeo sa saigračima i vrlo opasna kontra odlazi u nepovrat.
32' Kakva šansa...
Luis Suares je bio u sjajnoj prilici, zalomio defanzivca i šutirao u gornji levi ugao, ali je bio neprecizan. Ovo je bila ogromna prilika...
25' Viljareal preti iz kontri
Domaćin se trudi da iz kontra napada ugrozi i ide im dobro. Atletiko pomalo i paniči i to im nikako ne ide u korist. Atletiko ipak ima inicijativu i dalje, videćemo šta će biti.
GOOOOOOL
Šta se dešava?

Atletiko Madrid gubi od Valjadolida, a Real Madrid od Viljareala!

Potpuna ludnica
17' Dominacija Reala i Atletika
Real pritiska Viljareal od prvog minuta, baš kao i Atletiko Valjadolid. Bilo je par solidnih šansi, ali nije bilo golova. Ni u ostalim utakmicama nije bilo uzbudljivosti.
11' Propala nova šansa za Atletiko
Luis Suares je opasan u kaznenom prostoru, a sada je malo nedostajalo da dođe do gola za Atletiko, ali ostaje 0:0
7' Mirno svuda
Nema golova za sada. Pogotovo je malo uzbudljivosti na ovim bitnim utakmicama na kojima se rešava pitanje šampiona.
2' Suares pada, ali ofsajd
Sapleten je Luis Suares, čini se da je povredio skočni zglob Jamino koji je čuvao Suaresa u ovom napadu...
1' Počele su utakmice