12. kolo, Serija A: Inter – Juventus 2:0 (1:0)

U velikom Derbiju Italije fudbaleri Intera su rezultatom 2:0 (1:0) savladali devetostrukog uzastopnog šampiona, ekipu Juventusa, u 18. kolu Serije A.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti veliki Derbi Italije između Intera i Juventusa.
Kraj!
Apsolutno zaslužena pobeda Intera nad Juventusom.
Igraće se još pet minuta nadoknade
Ništa, ništa, ništa...
Juventus se "nije pojavio" na večerašnjem "Derbiju Italije".
87' Konačno velika prilika za Juventus!
Federiko Kijeza je šutirao, ali je još bolje Handanović odbranio taj pokušaj sa ivice kaznenog prostora.
82' Praktično ništa od Juventusa nismo videli
I dalje crno-beli iz Torina bez bilo kakve reakcije.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI
72' Lautaro Martines u odličnoj prilici
Za malo je bio neprecizan.
70' Juventus deluje potpuno letargično
Ništa ne nagoveštava da bi šampion mogao da se vrati u ovom meču.

Do kraja je ostalo još 20 minuta...
65' Opet Juve preti posle kornera
Ovog puta probao je Alvaro Morata, ali ponovo bez opasnosti po Handanovića.
60' Slab pokušaj Mekenija
Skočio je Amerikanac posle kornera sa leve strane, ali glavom tukao pravo u Samira Handanovića.
52' GOOOOL!
Inter vodi 2:0!

Neshvatljivo je potpuno sam ostao Nikolo Barela posle duge lopte Bastonija. Štopera Juventusa nije bilo nigde...

Naravno da je iskoristio veliki poklon i zakucao loptu u mrežu.
50' Isti ritam utakmice i u drugom poluvremenu
To, svakako, više odgovara domaćem timu.
Nastavljen je meč!
Bez promena u postavama oba tima.

Kraj prvog poluvremena
Inter sasvim zasluženo vodi, a Juventus za sada ne liči na šampionski tim.
Vidal ljubio grb Juventusa pre meča – a onda mu dao gol
41' Ponovo Inter preti!
Lukaku je namučio Ščešnjeg da interveniše, izađe sa gol-linije i ostavi praznu mrežu, a onda Bastoni nije uspeo da ga ugrozi.
Juventus će morati nešto da menja
Gotovo bez prave šanse su gosti, a Inter je mnogo opasniji iz kontre i time bliži drugom golu.
38' Nova velika prilika za Inter
Ovog puta Romelu Lukaku!

Šuplje deluje odbrana Juventusa, veliki je razmak između linija i to je u ovoj situaciji iskoristio Nikolo Barela.

Probio je po desnoj strani, ušao u sredinu, proigrao Lukakua, ali Belgijanac nije najbolje zahvatio loptu i Ščešnji je odbranio.
Sada Juve kontroliše loptu
Inter se povukao i čeka šansu iz kontranapada.

Ali gosti ne uspevaju da priđu golu, pa je Ronaldo morao da proba levom nogom sa preko 30 metara.

Preko gola.
Inter već ima 7 šuteva ka golu Juventusa
Od toga su tri išla u okvir gola.

"Stara dama" ima samo jedan pokušaj za sada.
Kakav promašaj Lautara Martinesa!
Odbijenu loptu posle šuta Lukakua nije sproveo u potpuno praznu mrežu!
21' Škriniar ispred Morate
U poslednjem momentu je intervenisao defanzivac domaćih.
15' Nova šansa za Vidala!
Posle centaršuta Hakimija, Martines je promašio loptu, a Vidal šutirao preko prečke.
GOOOOOL!
Inter je poveo u 13. minutu golom Artura Vidala!

Netipično za omalenog Čileanca, nadvisio je Danila i glavom zatresao mrežu bivšeg kluba.
Gol Ronalda, ali je poništen!
Sudija je podigao zastavicu, ali ne zbog Ronalda, već zbog Kijeze koji je prethodno bio u ofsajdu.
Inter vrši visok presing na poslednju liniju Juventusa
I to gotovo u kaznenom prostoru rivala.
7' Prvi pokušaj
Pokušao je Marselo Brozović iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali neprecizno.
Počela je utakmica!
I to velikim vatrometom izvan tribina stadiona koji je na nekoliko minuta odložio start.

I traje i dalje, čak i nakon što se lopta zakotrljala na "Đuzepe Meaci".