Premijer liga, 19. kolo: Liverpul – Mančester junajted 0:0

Fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda odigrali su bez golova na Enfildu u najvećem engleskom derbiju u okviru 19. kola Premijer lige.

LIV   MUN
  0 : 0
Kraj!
Liverpul i Mančester junajted odigrali su 0:0.

Igraće se još tri minuta
"Zakuvalo" se u finišu
U trenutku kada je utakmica klizila ka mirnom kraju, Junajted se probudio.

Dve velike šanse i opet je sve živnuo.

Ostalo je još pet minuta do kraja regularnog dela...
83' Pogba mogao da donese vođstvo!
Sve je imao u svojim nogama, neometan je bio, ali je loše gađao.

Pravo u Alisona, koji se opet dobro postavio.
78' Tijago – sjajni De Hea!
Španac je napravio nekoliko driblinga, šutirao sa distance, ali se njegov zemljak izvio i odbranio...
75' Najbolja šansa na meču!
Šta je sad promašio Bruno Fernandeš.

Proleteo je po levoj strani Šo, spakovao idealnu priliku Brunu, a ovaj slabo šutirao – pravo u Alisona.

Mogao (morao) je Junajted vrlo lako da povede.
72' Pogbin udarac glavom
Francuz je posle kornera pokušao, ali je to slabo bilo.

Alison je odbranio.
20 minuta do kraja
Usporen je tempo...
Tijago Alkantara aktivan
65' Pokušao je Fernandeš
Udarcem sa preko 20 metara i to pravo u Alisona.
63' Salah u šansi!
Najbolja u drugom delu.

Dobio je loptu među trojicom čuvara na samo šest, sedam metara, ali je opet Megvajer sprečio gol.
Pola sata do kraja
Uspavanka u ovom trenutku.

Firmino je bio u dobroj prilici, ali je Megvajer dobro intervenisao.

Kod Junajteda, Kavani ulazi umesto Marsijala.

55' Slab udarac Aleksander-Arnolda
Kružila je lopta oko kaznenog prostora gostiju, a desni bek Liverpula je bio na levoj strani i šutirao pravo u De Heu.

Bilo je to preslabo.
53' Bruno – dobar Fabinjo
Bio je to dobar napad Junajteda.

Lopta je odlično cirkulisala, došla do Marsijala, koji je uposlio Bruna, a Fabinjo uklizao u poslednjem momentu.

Budi se Junajted.
51' Sve vreme se igra pred De Heom
Kidišu igrači Liverpula na gol Junajteda, ali se gosti dobro brane.

Odolevaju i dalje...
48' Liverpul pritiska i u nastavku
Od starta jasan je cilj "crvenih" – brz gol.
Počelo je drugo poluvreme
Marsijal u centru pažnje
Opis 45 minuta
Nema golova, ali smo videli brz fudbal, sa očekivanim taktičkim zamislima sa obe strane.

Liverpul je bio ofanzivniji, promašivao, pre svih Firmino, dok se Mančester junajted opredelio za kontranapade.

Kada se podvuče crta, "crveni" su bili bolji i bliži vođstvu, ali ih je koštala dekoncentracija Firmina.

Sa druge strane, gosti sa Old Traforda su samo jednom bili blizu kada je Bruno Fernandeš iz slobodnog udarca za "dlaku" promašio.

Fale samo golovi. Nadamo se da će ih biti u nastavku.

Kraj prvog poluvremena
Minut do kraja prvog dela
35' Firmino opet!
Kakav tempo utakmice.

Liveprul je odmah bio u kontri preko Salaha, asistirao je Firminu, ali ovaj opet imao lošu završnicu.
34' Uh, blizu!
Bruno Fernandeš je gađao, ali zamalo preko gola...

Baš je bilo blizu.
33' Lepa šansa za Junajted
Šo je bio u naletu i oboren je na 20 metara od gola, za šta je Šaćiri dobio žuti karton.

Gosti sa Old Traforda imaju lepu priliku.
29' Junajted se malo oslobodio
Preneo je težište pred golmana Alisona, imao nekoliko solidnih prekida, ali osim gužve u petercu ništa se nije desilo bitno.

26' Junajted u problemu
Domaćin sve više napada sa svih strana.

Usledila je još jedna drama u odbrani "crvenih đavola", a potom je šutirao Šaćiri neprecizno.
22' Veliki pritisak Liverpula
Firmino i Mane su kombinovali, Brazilac je šutirao, a Salah naleteo na odbitak i prebacio gol.

Liverpul sve opasniji.
21' Pokušaj Šaćirija
Robertson je najaktivniji u početnih 20 minuta.

Sada je povukao akciju i uposlio Šaćirija, a ovaj izblokiran posle solidnog udarca.
18' Probudio se i Junajted
U naletu je bio Markus Rašford, ali je Hari Megvajer na snagu intervenisao u poslednjem trenutku.
16' Au, kakva šansa za Liverpul
Firmino je dobio odličnu loptu, odugovlačio i odlučio se za šut, prebacivši ceo gol.

Na drugoj strani je imao usamljenog Robertsona na ziceru.

Neverovatno da ga nije video.
14' Robertson opet u šansi
Firmino je odugovlačio sa pasom, na kraju šutirao i izblokiran, a lopta je pala u noge Robertsonu.

Ipak, loše ju je poklopio i prebacio gol iz dobre pozicije.
13' Liverpul nešto bolji u uvodu
Više ima loptu u nogama, Junajted preti iz kontri, ali se za sada ništa važno nije desilo.

Tempo utakmice je solidan, ako gledamo uvod...

9' Oštar početak
Nekoliko startova sa obe strane...
6' Pretio i Junajted
Rašford je dobio loptu na levom boku i centrirao, ali je Henderson otklonio opasnost.
3' Prvi opasan napad
Endrju Robertson je dobio loptu na sedam, osam metara iskosa od gola, ali je loše šutirao.