13. kolo, LaLiga: Real Madrid – Atletiko Madrid 2:0 (1:0)

Real Madrid je u potpunosti nadigrao velikog gradskog rivala Atletiko Madrid i savladao ga sa 2:0 (1:0) u 13. kolu španske LaLige.

Dobrodošli!
Pred nama je 226. "El Madrilenjo" između Reala i Atletika.
Kraj!
Real madrid je apsolutno zasluženo savladao Atletiko i u narednih nekoliko meseci će "vladati" glavnim gradom Španije.
Igraće se još četiri minuta.
90' Vaskes u šansi
Odlično je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Oblak bio na mestu.

Korner za Real.
83' Pokušao je i Lemar
Tačno sa 16 metara je šutirao za malo preko prečke.
81' Prvi šut u okvir gola Atletika
Markos Ljorente je dočekao loptu na drugoj stativi i šutirao glavom sa pet metara, ali pravo u Kurtou.

Photo by Angel Martinez/Getty Images
79' Prve izmene u Realu
Ulaze Marko Asensio i Rodrigo, a izlaze Vinisijus i Karvahal.

Na mesto desnog beka će verovatno Lukas Vaskes.
76' Pokušaj Saula Nigesa, ali veoma neprecizan
I dalje su gosti bez šuta u okvir gola Reala...
75' Zinedin Zidan još uvek nije napravio nijednu izmenu.
73' Čudna izmena Simeonea, ništa od Šaponjića
Izveo je jedinog pravog napadača Luisa Suaresa, a uveo zadnjeg veznog Džofrija Kondogbiju.

Na klupi je ostao Ivan Šaponjić i on neće dobiti priliku u ovom "Madrilenju".
71' Atletiko se baš muči u napadu
"Jorgandžije" deluju bezidejno...
Šteta što ovo neće biti gol Karvahala, već autogol Oblaka
63' GOOOOOL!
Kakav pogodak Danija Karvahala!

Zapravo, ovo će se pisati kao autogol Jana Oblaka, ali sve lovorike idu desnom beku Reala.
60' Probaće Simeone i sa Saulom Nigezom
Iz igre izlazi večeras neprimetni Žoao Feliks.
55' Velika prilika za Lemara!
Prvi šut ka golu Reala imao je Tomas Lemar.

Dočekao je loptu na drugoj stativi, šutirao u bliži ugao i promašio.

Velika šansa odlazi u nepovrat.
50' "Požuteo" je i Anhel Korea
Učinak Simeoneovih izmena u drugom poluvremenu – dva žuta kartona za pet minuta.

Korea je oborio Krosa na 16,1 metara od gola.

Tražili su iz Reala penal, ali je Lahos odmah sprejem obeležio mesto tik uz liniju kaznenog prostora.

Ramos je izveo slobodan udarac i bio izblokiran.
Nastavljena je utakmica!
I odmah je Tomas Lemar dobio žuti karton!

Neverovatno, na terenu je proveo samo 13 sekundi...
Trostruka izmena u ekipi Atletika!
U igru će Anhel Korea, Renan Lodi i Tomas Lemar.

Izašli su Ektor Erera, Felipe i Janik Karasko.

Poluvreme i frka pred odlazak na odmor!
Sudija Lahos nije produžio prvo poluvreme i odsvirao je kraj, a koji sekund kasnije je Koke napucao loptom Vinisijusa.

Naravno, odmah je došlo do komešanja i ulaska na teren igrača sa klupe, te opšte gužve na terenu.

Ipak, sve se nekako brzo smirilo i igrači su otišli u svlačionicu.
40' Može li Atletiko da uzvrati?
35' Oštar start Kasemira nad Feliksom
Strelac jedinog gola do sada prvi je upisan u beležnicu Lahosa.

Zbog toga će propustiti sledeću utakmicu protiv Atletik Bilbaa.
27' Real kao da je "povukao ručnu"
U prvih 15 minuta je domaći tim imao 4 šuta, 70 odsto poseda lopte i postigao je gol, a onda se težište igre preselilo na njegovu polovinu terena.

25' Zapretio je i Atletiko
Prvo šut, a onda i korner posle kog je Kurtoa nešto teže intervenisao.
19' Real ima 70 odsto posed lopte
Potpuna inicijativa "kraljevskog kluba" na startu derbija.
15' GOOOOOOL!
Kasemiro donosi vođstvo Realu.

Bio je zaboravljen na petercu posle kornera sa desne strane i efektno pogodio metu.
Benzema je postao igrač sa najviše utakmica u dresu Reala 👏
10' Puče stativa Atletikovog gola!
Strašan udarac Karima Benzeme i, čini se, odbrana Jana Oblaka koji je loptu sproveo do stative.

Da, usporeni snimak je pokazao fantastičan refleks slovenačkog golmana posle topovskog šuta Benzeme.
4' Zidan naredio visoki presing
Real je odlučio da napadne poslednju liniju odbrane Atletika.
6' Prvi pokušaj uputio je Luka Modrić
Šutirao je Hrvat sa preko 20 metara, ali pored leve stative.