Mančester junajted – Čelsi 0:0

U derbiju 6. kola Premijer lige između Mančester junajteda i Čelsija nije bilo pobednika, a ni golova – 0:0.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti derbi meč 6. kola engleske Premijer lige između Mančester junajteda i Čelsija.
Kraj utakmice!
Sigurni smo da ćemo je brzo zaboraviti...
Igraće se još 4 minuta
90' Kakva odbrana Mendija!
Rašford je fantastično šutirao, ali je golman Čelsija još bolje intervenisao.
83' Superofanzivan Junajted
Makar po postavci, jer su u igri sada Kavani, Rašford i Grinvud.

Iza njih su Pogba, Fernandeš i Fred.
80' Pogba slabo šutira
Dobar prodor po desnoj strani imao je Lindelof, proigrao je Pogbu, ali je Francuz levom nogom loše uputio udarac.
77' Četiri igrača na travi za tri minuta
Pulišić, Maunt, Ejbraham, pa Mektominej.

Bolovi, grčevi, povrede...
72' Sve je manje izgleda da ćemo videti gol na ovom meču...
Igrači definitivno nisu raspoloženi za igru kao u prethodnim sedmicama.

Ili kao što smo očekivali...
64' Ponovo je Čelsi tražio penal zbog slične situacije
Ovog puta Lindelof rukama nije dozvolio Zumi da skoči u petercu domaćih, ali je Atkinson ponovo odbio da gleda snimak.
60' Odgovara Čelsi!
Centrirao je Ris Džejms sa desne strane, a ni Pulišić ni Verner nisu uspeli da dođu do lopte.

Bilo je jako blizu...
59' Odmah je Kavani mogao do debitantskog gola!
Centaršut je petom pokušao da uputi ka golu i loptu poslao tik pored leve stative.

U igri je proveo svega 15-ak sekundi, a centimetri su ga delili od prvog gola.

Kakav bi to debi bio!
58' Kavani debituje za Junajted!
Ušao je u igru zajedno sa Polom Pogbom.

Izašli su Mata i Džejms
53' Po šansa na obe strane
Zapravo, nije bilo pravog udarca ka golu, ali su i jedni i drugi zapretili u uvodnim minutima drugog poluvremena.
46' Nastavljen je meč
Nije bilo promena u sastavima dva tima.
Poluvreme!
Nadamo se i očekujemo mnogo više uzbuđenja i golove u nastavku.
40' Da li je Megvajer preterao?
Obgrlio je Aspilikuetu, ali je sudija Martin Etkinson ostao nem.

Kao i arbitri u VAR sobi.
Gledaće se VAR?!
Prilikom dodavanja Mati, Tijago Silva je zakačio Rašforda po peti, a VAR je nekoliko minuta proveravao da li je to dovoljno za penal.

Nije bilo, ali se Rašford i dalje žali na bol u stopalu.
41' Umalo da Mata zatrese mrežu bivšeg kluba
Prelepo je šutirao sa 20-ak metara levom nogom, ali je Mendi odbranio.

Photo by Michael Regan/Getty Images

35' Preti i Junajted
Odlična šansa za Rašforda, ali je Mendi izvrsno reagovao nogom i poslao loptu u korner.
34' Najopasnija situacija na meču
Pulišić je bio u prodoru, tukao je sa 20-ak metara, ali je lopta zakačila Lindelofa i odsela u korneru.
32' Rasplamsala se borba
Videli smo dva opasna udarca u okvir gola.

Na jednoj strani to je učinio Bruno Fernandeš, a na drugoj Kristijan Pulišić

Ipak, u oba slučaja lopta je išla pravo u golmana.
30' Au, šta je uradio golman Čelsija!
Mendi je nedavno zamenio Kepu Arizabalagu, a upravo je mogao sebe da promoviše u strelca najluđeg autogola u sezoni.

Možda i istoriji.

Pokušao je da prosledi loptu ka Aspilikueti, a zapravo je poslao u korner.

Tek koji metar pored sopstvenog gola.
26' Haverc ka Verneru – nije prošlo
Najzanimljiviji momenat dosadašnjeg toka meča je sukob Bruna Fernandeša i Žoržinja, gde je pala "ćuška", ali sve daleko od očiju sudije Martina Etkinsona.
20' Čelsi se ohrabrio
Nekoliko vezanih minuta inicijative za goste iz Londona.
16' Da čovek ne poveruje...
Lopta do sada gotovo da nije bila ni blizu nijednog kaznenog prostora.

Niko nije očekivao ovako loš početak od strane oba tima.
13' Sada Čelsi ima loptu
Ali, i dalje bez većeg uzbuđenja na "Old trafordu"...
7' Za sada nijedan tim nije krenuo napred
Junajted kontroliše loptu, ali iz pozicionog napada za sada nisu ni pokušali da ugroze gol "plavaca".