PSŽ – Lion 6:5pp

Fudbaleri Paris Sen Žermena osvojili su Liga kup pošto su posle penala bili bolji od Liona.

1:1 – Di Marija pogađa.
1:2 – Navas je bio na lopti, ali Ekambi pogađa.
2:2 – Verati rutinski.
2:3 – Kakre je pogodio.
3:3 – Paredes vara Lopesa i izjednačava.
3:4 – Lion ponovo vodi.
4:4 – Erera precizan.
4:5 – Navas je bio na lopti, ali Aoar pogađa.
5:5 – Nejmar rutinski vara Lopesa.
5:5Navas brani šut Traoreu.
6:5 – Sarabija donosi trofej PSŽ-u!
121' Očajan šut Nejmara iz slobodnog udarca
Idemo na penale.
119' Crveni za Rafaela!
Faul je bio van kaznenog prostora.

Rafael je srušio Di Mariju i PSŽ će sada imati veliku šansu iz slobodnog udarca.
112' Velika šansa za Kornea
Fudbaler Liona bio je sâm na drugoj stativi. Loše je zahvatio loptu i propala je odlična šansa.
110' Idemo ka penalima
Nezanimljiv fudbal i u produžetku. Videćemo šta nam donosi poslednjih deset minuta.
106' Počeo je drugi produžetak
105' Kraj prvog produžetka
100' Žuti karton za Paredesa
Za PSŽ je dobro što Paredes dobio samo žuti karton jer bi se Traore verovatno našao u šansi za gol da ga nije srušio igrač Parižana.

Tanjug - AP Photo/Francois Mori
96' Sjajna odbrana Lopesa
Di Marija je snažno šutirao, a Lopes je uspeo da odbrani. Nekoliko sekundi kasnije prilika za Lion, Traore je šutirao pored gola.
91' Počeo je produžetak!
Nadamo se boljem fudbalu pošto smo tokom regularnog dela meča gledali lošu igru.
90+4 PRODUŽECI!
Bez golova, idemo u produžetke.
90' Još četiri minuta
87' Najbolja šansa za PSŽ
Erera je poslao loptu ka Nejmaru koji je odlično šutirao glavom. Lopes je još boljom intervencijom sprečio vođstvo Parižana.

Tanjug - (AP Photo/Francois Mori)
83' Solidan pokušaj Ekambija
Napadač Liona šutirao je pravo u golmana Paris Sen Žermena.
81' Odlična odbrana Navasa
Mendes je šutirao iz slobodnog udarca, a Navas je sjajnom intervencijom odbranio.
76' Šansa za Sarabiju
Marsal reagovao ispred fudbaleri PSŽ-a.
75' Nikoga u kaznenom
Sarabija je poslao loptu u kazneni Marseja, ali tamo nije bilo igrača koji će da prihvati loptu.

Tanjug/ AP Photo/Francois Mori
68' Loše dodavanje Kornea
Fudbaler Liona prevario je protivnika, ali kada je trebalo da pronađe saigrača u kaznenom prostoru poslao je lošu loptu. Erera se vratio i otklonio opasnost.
65' Jalovi napadi Pari Sen Žermena
Lion se odlično brani i PSŽ nije imao nijednu stopostotnu šansu u dosadašnjem delu meča.
58' Izmene u PSŽ-u
Erera je zamenio Gaja, a Sarabija je ušao umesto Ikardija.

53' Odlična intervencija Lopesa
Golman Liona odbranio je udarac Nejmara iz slobodnog udarca.
50' Verati umalo autogol
Depaj je šutirao, loptu je blokira Verati i završila je malo pored stative.
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Nisu ekipe oduševile u prvih 45 minuta.
45+1 Dobre prilike na obe strane
U roku od nekoliko sekundi zapretile su obe ekipe. Prvio je Lion propustio šansu, a onda je usledila kontra PSŽ-a iz koje Di Marija nije uspeo da dobro zahvati loptu.
45' Još tri minuta u prvom poluvremenu
43' Odličan šuta Gaja
Entoni Lopes još bolje je odbranio.

Photo by UEFA - Handout/UEFA via Getty Image
33' Solidan tempo
U ovim trenucima fudbaleri PSŽ imaju više loptu u nogama i kontrolišu tempo. Ipak, mreže za sada miruju.
26' Solidna prilika za PSŽ
Oar je pogrešio, Nejmar je došao do lopte i pokušao da pronađe Di Mariju. Loptu je presekao Marselo i otklonio opasnost.
24' Kratka pauza
Pauza za osveženje. Za sada gledamo prilično ujednačenu igru.
12' Dobar pokušaj Depaja
Holanđanin je šutirao snažno preko gola.
8' Odličan šut Nejmara
Nejmar je šutirao odlično u dalji ugao. Ali lopta je završila nekoliko centimetara pored stative.
5' Prvi pokušaj
Šutirao je Nejmar, a Lopes je bio na mestu i odbranio.
1' Počela je utakmica
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Pari Sen Žermena.