M. Junajted – Čelsi 1:3 (0:1)

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA Kupa pobedom nad Mančester junajtedom – 3:1.

Fernandeš 85p - Žiru 45+10, Maunt 46, Megvajer 73ag
  MUN   CHE
  1 : 3
KRAJ! Pobeda Čelsija!
95+6 Dobra šansa za Čelsi
Hadson-Odoi šutirao je snažno preko gola.
90+6 Još šest minuta na Vembliju
85' Gol – Junajted iz penala smanjio zaostatak
Gol je postigao Bruno Fernandeš.
83' Čeka se samo kraj utakmice
Junajted deluje nezainteresovano, Čelsi samo čeka kraj utakmice i pitanje da li ćemo videti još uzbuđenja do kraja susreta.
79' Izmene u Junajtedu
Igalo je zamenio Rašforda.
73' Raspad Junajteda, Čelsi vodi 3:0!
U prvi mah se učinilo da je Ridiger postigao gol. Ipak, Megvajer je uspeo da ubaci loptu u svoju mrežu...

Očajna igra odbrane "crvenih đavola"
70' Čelsi se povukao, Junajted bezopasan
Igra se uglavnom na polovini Čelsija, ali to ništa ne donosi fudbalerima Junajteda.
66' Megvajer loše šutirao glavom
Bila je ovo dobra šansa, ali štoper Junajteda nije dobro zahvatio loptu glavom.
64' Ponovo sudar glavama
Grinvud i Ridiger.

Photo by Andy Rain/Pool via Getty Images)
57' Dobra šansa za Maunta
Centrirao je Vilijan, vezni fudbaler Čelsija bio je sam i šutirao je snažno preko gola.
55' Dupla promena u Junajtedu
Džejma je zamenio Grinvud, a Pogba je ušao umesto Freda.
58' Odlična odbrana De Hee
Pokušao je Žiru, on je blokiran, ali je lopta nastavila da ide ka golu i Španac je nekako uspeo da odbrani.
50' Opasan napad Čelsija
Dobro je centrirao Maunt, a Francut nije dobro prihvatio loptu. Junajted mora nešto da promeni u igri.
Gol Maunta
46' GOL! Novi gol Čelsija!
Velika greška Vilijamsa. Maunt je ukrao loptu i savladao De Heu.

Španac je očajno intervenisao i "plavci" vode 2:0.
46' Počelo je drugo poluvreme
45+13 Kraj prvog poluvremena!
Baš dugo je trajalo prvo poluvreme. Pre svega zbog povrede Erika Bajia koji se sudario sa Megvajerom.
Sudar zbog kojeg je Baji iznet na nosilima
45+10 GOL! Čelsi vodi 1:0!
Asistencija Aspilikuete i gol Žirua. Mogla je odbrana Junajteda mnogo bolje da reaguje.
45+9 Dobra intervencija golmana Čelsija
Lepa ideja Fernandeša. Kabaljero je na vreme izašao u stigao do lopte.
45+7 Marsijal dobio težak udarac
Nikako da se meč nastavi. Zuma je neoprezno udario Francuza po stopalu.
45+6 Utakmica je konačno nastavljena
Nemamo predstavu koliko bi trebalo da se igra. Verovatno još desetak minuta.
45+3 Utakmica još nije nastavljena
Baji će gotovo sigurno biti prebačen u bolnicu čim napusti teren.
45+2 Marsijal je ušao umesti Bajia
Menja se formacija Junajteda. Matić će verovatno na štopera.
45' Problem za Junajted
Megvajer i Baji su se sudarili i ukazuje im se pomoć. Spremaju se izmene.
42' Mnogo prekida u ovom delu meča
Dosta prekida u poslednjih nekoliko minuta. Uglavnom su to sudari igrača.

Photo by Alastair Grant/Pool via Getty Images
32' Dobar šut Fernandeša
Kabaljero je odbranio šut Portugalca.
30' Junajted nešto bolji
Prvi put od starta utakmice ekipa Olea Gunar Solskjera ima duže loptu u posedu.
24' Bruno dobio udarac, kratka pauza
Sudija Din je iskoristio da napravi kratku pauzu u trenutku kada se Brunu Fernandešu ukazivala pomoć.
Mnogo duela Žirua i Megvajera
Sudija Din dopušta igru rukama zbog čega se Francuz dosta žali.

19' Junajted pasivan
"Crveni đavoli" za sada se nalaze u potpunoj defanzivi. Čelsi ima više loptu u nogama, kontroliše tempo i bolji su protivnik u prvom delu prvog poluvremena.
15' Najbolja šansa za Čelsi
Aspilikueta je poslao odličnu loptu u kazneni prostor. Alonso je bio na drugoj stativi i iz dobre pozicije šutirao je glavom preko gola. Ovo je morao da bude gol.

Photo by Andy Rain/Pool via Getty Images
10' Odličan šut Risa Džejmsa
Talentovani fudbaler je šutirao sa nekih 25 metara. Bio je to snažan udarac koji je išao u De Heu. Španac je uspeo da odbrani.
5' Čelsi ima više loptu u nogama
"Plavci" za sada imaju više loptu u nogama, ali tek je početak meča i za sada nismo videli nijednu šansu na obe strane.