28. kolo Serije A, Milan - Roma 2:0

U derbiju 28. kola italijanske Serije A Milan je savladao Romu rezultatom 2:0 (0:0).

Dobrodošli!
Kraj!
Zaslužena pobeda Milana!
Siguran penal Čalhanoglua
89' GOOOOOL!
Siguran izvoðaè najstrože kazne bio je Hakan Èalhanoglu. Milan vodi 2:0!
88' Penal!
Teo Ernandes je oboren u kaznenom prostoru, kasnio je Kris Smoling i sudija je opravdano pokazao na "belu taèku".
Gol Antea Rebića
76' GOOOOOOL!
Konačno gol na "San Siru", a strelac je Ante Rebić!

Najpre je sam presekao loš pas Zapakoste na sredini terena i započeo polukontru.

Usledio je centaršut sa leve strane, na drugoj stativi loptu je vratio Ernades, a Rebić je posle nekoliko odbitaka zakucao loptu u mrežu!
70' Neočekivana dvostruka izmena
Paolo Fonseka je odlučio da iz igre izvede kapitena Edina Džeka i danas sasvim solidnog Henrika Mktarijana.

Umesto njih u igru su ušli Dijego Peroti i Nikola Kalinić.
67' Opet Mirante!
Sa distance je tukao Lukas Paketa, a još jednom je golman "vučice" bio na mestu i izbio je loptu u korner.
65' Opet Čalhanoglu propušta veliku priliku
Izuzetnu akciju su odigrali domaći igrači, Čalhanoglu izašao oči u oči sa Miranteom, ali je golman Rome iz tog duela izašao kao pobednik.
58' Milan preti
Igra se na polovini Rome, a u nekoliko navrata domaći su pokušali centaršutevima i udarcima sa distance.

Odbrana Rome uspešno je otklanjala opasnost.
53' Ništa se nije promenilo
I dalje se igra u sporom ritmu i bez preterano zanimljivog fudbala.
46' Počelo je drugo poluvreme
Nije bilo promena u sastavima dva tima.
Navijači se šale na račun ne preterano bogatog prvog dela

Photo by EPA-EFE/MATTEO BAZZI
Poluvreme!
Bez golova u prvih 45 minuta, sa po jednom velikom neiskorišćenom prilikom na obe strane.

Roma će žaliti za šansom Edina Džeka u 21. minutu, a Milanezi za 38. minutom i prilikom za Hakana Čalhanoglua.
43' Novo uzbuđenje pred golom Rome
Pao je Teo Ernandes posle duela sa Manćinijem u kaznenom prostoru gostiju, ali sudija nije želeo ni da konsultuje VAR.
38' Čalhanoglu "kratak" za vođstvo domaćina
Nije igra glavom najveća osobina Turčina, te zato u 38. minutu Milan nije poveo.

Najveća prilika za domaće do sada.
33' Pauza za osveženje
Deluje da je zbog velike vrućine definitivno bila potrebna igračima.
32' Mirante se poigravao
Golman Rome je driblao na samo par metara od svog gola i malo je nedostajalo da to kazni Ante Rebić.
30' Tvrd derbi, bez golova posle pola sata igre

27' Uzvraća Milan
Dobra kombinacija Rebića i Bonaventure, Hrvat mu je petom ostavio loptu, usledio je šut iz prve u punom trku, ali je lopta otišla visoko preko gola.
Džeko ni sam nije verovao šta je promašio
25' Roma kontroliše meč
Posle "uspavanke" na početku, Roma je taj tim koji je prvi ubrzao tempo.

Više preti Donarumi, mnogo je bliža njegovom golu, ali gola za sada nema.
21' Džeko promašio zicer
Prva velika šansa za Romu u 21. minutu.

Centaršut sa leve strane potpuno sam je na petercu dočekao Edin Džeko, ali je netipično za njega, promašio.
19' Prvo veće uzbuđenje
Sin Patrika Klajverta, mladi Džastin, najaktivniji je na startu ovog meča.

U 19. minutu je oštro centrirao sa desne strane, a golman domaćih Đanluiđi Donaruma loptu je krajnjim naporom izbio u korner.
Čak 33 stepena u Milanu, to može da bude problem za igrače
10' Opipavanje pulsa na startu
U prvih 10 minuta meča nije bilo nikakvih uzbuđenja.