Napoli – Juventus 0:0, 4:2pp

Novi osvajač trofeja Kupa Italije je ekipa Napolija, koja je u finalu u Rimu bila bolja od Juventusa posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Dobrodošili!

Photo by EPA/ETTORE FERRARI
Veliko slavlje Napolitanaca u Rimu – zasluženo!
Ovo je Napolijev šesti trofej Kupa u istoriji kluba.
4:2 – Napoli je osvojio Kup Italije!
Remzi je sačuvao nadu Juventusa, ali je Milik vrlo sigurnim penalom doneo trofej ekipi Napolija!
3:1, Napoli je nadomak trofeja
Bonući je uz dosta sreće uspeo da postigne gol, ali je Nikola Maksimović bio izuzetno siguran za 3:1.
2:0 za Napoli
I drugi penal je promašio Juventus, Danilo je poslao loptu visoko preko gola.

Politano je povisio na 2:0, iako je Bufon bio na toj lopti
1:0 za Napoli posle prve serije
Prvi penal za Juventus promašio je Dibala, tačnije, odbranio je Meret.

Insinje je bio mnogo sigurniji i Napoli je poveo.
Kraj utakmice – gledaćemo penale!
Posle 90 minuta velikog finala nismo dobili pobednika.

Idemo u penal-seriju!
90+2' Maksimović imao šansu utakmice!
Posle kornera sa leve strane veliku šansu imao je Nikola Maksimović.

Tukao je glavom, Bufon odbranio, a na odbitak je natrčao Elmas. Posle dosta odbijana lopta je pogodila stativu.

Najbolja prilika na meču!
84' Insinje propušta dobru priliku
Lorenco Insinje se našao u dobroj situaciji. Istina, malo iskosa sa leve strane, šutirao je levom nogom, ali preko gola.
77' Sve smo bliži penalima
Kako vreme odmiče, sve je manje energije i agresivnosti u igračima.

Razlozi za to su nedovoljna fizička sprema posle duge pauze, ali i prioritet da se ne primi gol u završnici.
72' Milik mogao do gola
Samo pet minuta po ulasku u igru, Arkadijuš Milik se našao u šansi.

Dobro mu je loptu kroz noge propustio Insinje, ali je udarac Poljaka otišao preko prečke.

67' Prve izmene
U tim Napolija ušli su Politano i Milik umesto Kaljehona i Mertensa.

I Juventus je menjao, pa je umesto Koste na terenu Danilo.
65' "Monotoniju" je pokušao da prekine Bonući
Tempo je potpuno opao, pa je štoper Juventusa oprobao udaracsa gotovo 30 metara.

Ali, njegov šut otišao je pravo u ruke protivničkog golmana.
60' Bez šansi u nastavku
Posle prvog poluvremena u kom je Juventus imao više loptu u nogama, Napoli je u potpunosti preuzeo taj segment igre u nastavku.

Za 15 minuta drugog dela meča Napoli ima 61 odsto lopte u svom posedu
Nema produžetaka
U slučaju da rezultat bude izjednačen posle 90 minuta, odmah će se pristupiti izvođenju penala.

To je promena Fudbalskog saveza Italije koja je doneta nakon duge pauze u fudbalskoj sezoni zbog pandemije koronavirusa.
46' Nastavljen je meč
Nije bilo promena u sastavima u pauzi između dva poluvremena.

Photo by EPA/ ETTORE FERRARI
Bez golova u prvom poluvremenu
Nije bilo pogodaka u prvih 46 minuta finala, ali jeste dosta uzbuđenja.

Nadamo se i golovima u nastavku.
45' I Juventus tražio penal
Paolo Dibala je oboren u kaznenom prostoru Napolija, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

41' Odgovara Napoli, i to dva puta!
Dijego Deme se našao u sjajnoj prilici, ali je Bufon uspešno zaustavio udarac u bliži ugao.

Potom je sa distance tukao i Lorenco Insinje, ali je Bufon još jednom reagovao.

Istakao se 42-godišnji čuvar mreže.
39' Malo je nedostajalo da Juve povede
Odlična kontra "stare dame". Pokrenuo je Betankur, potom je Dibala pokušao da uposli Ronalda, ali je on zakasnio za delić sekunde da stigne do lopte pre Mereta.
35' Nešto sporiji ritam utakmice
Juventus ima veći posed lopte, ali to ne uspeva da materijalizuje i dođe makar do šanse.

Photo by EPA-EFE/ETTORE FERRARI
24' Stativa!
Fantastično je šutirao Lorenco Insinje iz slobodnog udarca, ali je pogodio stativu.

Bufon je imao mnogo sreće.
23' Evo šanse za Napoli
Dosuđen je slobodan udarac za formalnog domaćina na ovom meču.

Udaljenost je oko 20 metara od gola Đanluiđija Bufona.
20' Betankur "zagrejao dlanove" Mereta
Još jednom je Juve probao sa distance. Tukao je Rodrigo Betankur sa oko 25 metara, ali pravo u Aleksa Mereta.
14' Napolitanci tražili penal

Kao ni VAR tehnologija.
Mario Rui je pao u duelu sa Aleksom Sandrom, ali se sudija Danijele Doveri nije oglasio. Kao ni VAR tehnologija.
5' Prva veća šansa
Na isteku petog minuta otvorio se prostor za Paola Dibalu, on je proigrao Kristijana Ronalda, a Portugalac je tukao sa ivice kaznenog prostora.

Međutim, Meret je bio na mestu i odbio je loptu u polje.