Liverpul – Mančester junajted 2:0 (1:0)

Fudbaleri Liverpula su rezultatom 2:0 pobedili Mančester junajted u utakmici 23. kola engleske Premijer lige.

van Dajk 14', Salah 90'3'
  LIV   MAN
  2 : 0
KRAJ
93' GOooooooooooooooooooool
Mo Salah stavlja tačku na ovaj derbi
90' Junajted steže obruč
Želi gost do boda, napadaju već duže vreme
89' Novi korner za Mančester
85' Matić na ivici crvenog kartona
Rizikovao je Matić, ali je ipak ostao sa "samo" jednim žutim kartonom
77' Firmino propustio veliku priliku
Akcija Liverpula išla je po desnom boku, a Mane je sjajno petom ostavio za Firmina, koji je oklevao, pa na kraju bio izblokira. Džejms je u nastavku loše centrirao i propala je velika šansa za izjednačenje
75' Mata i Grinvud u igri
66' Lalana menja Čemberlejna
Odmah po izvršenoj izmeni napao je Junajted, a udarac Marsijala lako je ukrotio Alison
57' Mančester junajted zapretio
Posle dužeg vremena smo videil opasan napad gostujućeg tima, a potom i divan dupli pas ali Marsijal šutira jako preko prečke
55' Firminov pokušaj izblokiran
Liverpul sjajno igra, konstantno napada, ali nikako da zatrese mrežu Junajteda u drugom delu. Đavoli se brane svim silama i za sada uspevaju da odbrane svoj gol
52' Liverpul traži penal, za sada ništa
Luka Šoa je pogodila lopta u ruku, ako pitamo Aleksander Arnolda, ali se sudija nije oglasio. Čemberlejn je ponovo zapretio, ali gola nije bilo. Vrlo opasni Liverpul
49' Henderson... stativa!
Kapiten Liverpula je tukao sa nekih 20 metara, odlično je šutirao i pogodio stativu! Potom je probao Salah, ali ga je izblokirao neko od defanzivaca Mančester junajteda
47' Veliki promašaj Salaha
Mohamed Salah je odlično utrčao, dobio loptu na nekih 6 metara od gola, de Hea je već pao, ali je Mo Salah promašio loptu, tj loše je zahvatio i ona odlazi pored desne stative u gol aut.
46' Počelo drugo poluvreme
44' Pereira ponovo preti
Novi solidan pokušaj Junajtedovog Brazilca, ali je Alison to lako ukrotio. Na drugoj strani je Mane imao 1 na 1 situaciju sa de Heom, koji je uspeo da odbrani taj njegov pokušaj.
41' Neverovatan promašaj!
Kakvu je samo priliku imao Pereirao posle asistencije van Bisake. Lopta je došla do peterca, ali je centimetar nedostajao Pereiri da donese svom timu izjednačenje
39' Komičmo – Sudar Pereire i Džejmsa u šesnaestercu
Pereira je krenuo brzo ka golu Liverpula, uspeo da uđe u šesnaesterac, ali se tamo sudario sa saigračem. Lopta se potom odbila do Marsijala koji je dobro šutirao, ali bio ipak neprecizan
30' Liverpul dominira
81% poseda lopte imaju u proteklih 10ak minuta, Mančester se generalno muči
Gledaće se VAR – nema gola
Igrači Mančester junajteda vrlo su besni i de Hea je zaradio žuti karton
25' Gol za Liverpul
Došlo je do kontakta između van Dajka i de Hee u petercu, pa je gol poništen
23' Mane u velikoj šansi, Šo interveniše
Lako je Mane stigao do lopte, ušao u šesnaesterac, ali je njemu lopta pobegla pa je Luk Šo imao sasvim dovoljno vremena da interveniše
18' Novi korner za Liverpul
Domaća ekipa igra nešto bolje, uspeli su da pored postignutog gola naprave još jednu odličnu priliku i ponovo imaju korner, ali je Pereira uspeo da interveniše. Zanimljivo, Liverpul ove sezone nije izgubio nijedan meč u kom je prvi postigao pogodak.
12' Mirno na Enfildu
Osim nekih polu šansi nismo previše videli na Liverpulovom stadionu danas. Najopasniji napad je imao upravo gost, kada je Matić pronašao Džejmsa, ali je van Dajk sjajno intervenisao.
5' Opasan i Liverpul
Posle brzog kontra napada preko Okslejd Čemberlejna, on je pronašao Manea, doduše nešto jači pas je to bio, ali su domaćini izvukli korner.
1' Utakmica je počela
Nemanja Matić je u startnoj postavi, a Mančester junajted igra agresivno od starta i u uvodnih da minuta ima inicijativu.
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti poslednju utakmicu 23. kola Premijer lige, a njeni akteri su Liverpul i Mančester junajted

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.