Arsenal – Mančester siti 0:3 (0:3)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju Arsenal 3:0, u 17. kolu Premijer lige.

De Brujne 2, 40, Sterling 16
  ARS   MCY
  0 : 3
Kraj utakmice!
90+1 Siti propustio šansu za 0:4
Šutirao je Rahim Sterling, ali malo pored gola.
86' Još nekoliko minuta do kraja utakmice
Videćemo da li će ovo biti i konačan rezultat.
80' Toreiru menja Vilok
Danas bez Lakazeta.
75' Siti pred rutinskom pobedom
Fudbaleri Arsenala pomirili su se sa porazom. Kao da svi čekaju da sudija svira kraj.

Photo by Julian Finney/Getty Images
66' Opao ritam utakmice
Siti rutinski održava prednost i ne zanima ih mnogo da napadaju. Sa druge strane svi napadi Arsenala su jalovi.

60' Prilično nezanimljivo u drugom poluvremenu
U prvih 15 minuta videli smo dva gola, a u periodu od 45. do 60. gotovo ništa.

56' B. Silva zamenio Fodena
52' Loš šut Žezusa
Arsenal je pogrešio, lopta je došla do Žezusa koji je šutirao iz prve, preko gola.
50' "Tobdžije" agresivne
Silno motivisani ušli su domaći fudbaleri u drugo poluvreme. Igra se na polovini Sitija, a videćemo da li će Arsenal uspeti da unese neizvesnost u meč.
48' Solidan pokušaj Arsenala
Obamejang je šutirao glavom, ali malo pored gola.
46' Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena!
KDB!
43' Spektakularna odbrana Lena!
Šutirao je sjajno De Brujne, ali je još boljom intervencijom Leno sprečio het-trik Belgijanca.
40' Gooool – De Brujne – ponovo!
Sjajna utakmica Belgijanca. De Brujne je šutirao levom nogom u donji desni ugao. Leno nije imao šanse.
37' Kolašinac se povredio
Ljunberg će morati da menja. Kolašinca će zameniti Saka.
Momenat kada Sterling postiže gol

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
32' Solidna igra "tobdžija"
Arsenal je odlučan da dođe do gola i tako se vrati u utakmicu. U ovim trenucima uglavnom se igra na polovini Sitija.
27' Arsenal pritiska!
Domaći fudbaleri igraju dobro u ovim trenucima. Pokušali su Kolašinac i Genduzi, a odbrana Sitija uspela je da se spasi i otkloni opasnost.

Genduzi je i pao u kaznenom prostoru, ali Tirni nije pokazao na belu tačku.
Dominacija

22' Siti kontroliše ritam utakmice
Gostujući fudbaleri igraju odlično i zasluženo vode sa dva gola razlike posle dvadesetak minuta-
Pogodak Sterlinga
15' Gooool – Siti vodi 2:0!
Sjajna akcija Sitija. De Brujne je odlično pronašao Sterlinga, ovaj je bio sam na drugoj stativi i neometan je poslao loptu iza leđa Lena.
8' Dobar napad Arsenala
Pokušao je ponovo Martineli. Ederson je izbio loptu, ona se odbila do Pepea koji je šutirao snažno, ali i neprecizno.
7' Siti pritiska
Visoki presing gostujućih fudbalera. Slabo se snalaze igrači Arsenala i brzo gube loptu.
KDB!
2' Gooool – Kevin de Brejne!
Žezus je sjajno pronašao Belgijanca koji je snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu Arsenala.

Samo nekoliko sekundi ranije Arsenal je imao šansu preko Martinelija, a Ederson je sjajnom reakcijom odbranio.
1' Utakmica je počela
Prvi napad imaju fudbaler Mančester sitija.