Atletiko Madrid – Barselona 0:1

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju Atletiko Madrid sa 1:0, u derbiju 15. kola La Lige.

Dobrodošli!
Pratićemo derbi 15. kola španske La Lige između Atletiko Madrida i Barselone.
KRAJ – Barsa bolja od Atletika
Igraće se još tri minuta
Pobedonosni gol?
86' Gooooool – Vodi Barsa
U svom stilu Mesi se zaleteo ka golu Atletika, odigrao dupli pas sa Suaresom, a onda sjajnim udarcem savladao Jana Oblaka.

Barselona je veoma blizu pobede.

Photo by Denis Doyle/Getty Images
80' Zatišje pred buru?
Dugo već nema većih uzbuđenja. Uglavnom se igra na sredini terena i nijedna od ekipa ne uspeva da stvori šansu za gol, koji bi mogao da donese i pobedu u ovom duelu.
72' Novo uzbuđenje
Centrirao je Korea, Morata "petom" zavrnuo ka golu Ter-Štegena, međutim, Artur "čisti" situaciju iz svog peterca.
70' Nema crvenog kartona za Pikea
Sudija Lahoz je odlučio da ne dodeli crveni karton Pikeu, nakon starta nad Moratom.
69' Rasplamsala se borba
Nakon solidne akcije Atletika, Barselona je napravia kontranapad. Nisu uspeli igrači Atletika da "uhvate" Mesija, lopta je došla do Grizmana, koji je očajno šutirao visoko iznad prečke.
66' Prva promena
Dijego Simeone menja. Umesto Žoaa Feliksa na terenu je Vitolo.
63' Dobra kontra Barselone
Serhi Roberto je odlično povukao kontru, a zatim našao Suaresa na drugoj strani. Urugvajac je pokušao iz prve da savlada Oblaka, ali nije uspeo. Slovenac je ponovo siguran.
61' Preti Mesi
Bio je pokriven Oblak, Mesi je to pokušao da iskoristi. Ipak, Slovenac je oprezan i iz drugog pokušaja dolazi do lopte.
60' Nema većih uzbuđenja
Nakon fenomenalnih prvih 45 minuta, čini se da su se igrači malo umorili, pa je i ritam utakmice opao.

Još uvek nema izglednijih prilika za gol u II poluvremenu.

56' Mogao je Atletiko bolje...
Odlična kontra Atletika. Izneo je loptu Erera pored četvorice, odigrao do Partija, ali su Lengle i Rakitić spasili Ter-Štegena.
51' Žuti karton
Zaradio ga je Ivan Rakitić.
45' Poluvreme!
Sjajno, dinamično prvo poluvreme u kom nije bilo golova, ali je viđeno pregršt dobrih akcija, poteza i šansi.

Atletiko je dominirao tokom celog duela, ali nije uspeo da materijalizuje terensku nadmoć, dok je, čini se, Barselona bila bliža golu.

U retkim "izletima" u kazneni prostor protivnika fudbaleri katalonskog tima su pogodili prečku preko Pikea, dok je Ivan Rakitić propustio da iz "1 na 1" situacije matira Jana Oblaka.
42' Prečka!
Artur je izveo korner i pogodio Pikea "u trepavicu"!

Lopta je odskočila ispred Oblaka i udarila u prečku!
40' Ter Štegen spasava Barselonu!
Sjajno je skočio Morata posle centaršuta iz kornera, a nemački čuvar mreže je refleksnom reakcijom uspeo da sačuva svoju mrežu.
36' Prvi šut Suaresa!
Urugvajac je dobio loptu od Grizmana i šutirao "iz kolena", ali je lopta otišla pored gola.
32' Opet!
Fudbaleri Barselone ne mogu da iznesu loptu sa svoje polovine, ponovo je iz toga usledila šansa za Atletiko, ali Feliks nije dobro šutirao.
26' Gol-šansa za Barselonu!
Prvi put je ostvarena saradnja Suaresa i Mesija, Argentinac je ostavio loptu u Ivanu Rakitiću u šesnaestercu, ali se Hrvat okliznuo i nije uspeo da šutira kako je nameravao, pa je Jan Oblak lako reagovao.
25' Šut Erere!
Velika greška Artura je otvorila poziciju Ereri da oproba udarac, ali je lopta otišla pored gola.
23' Mesi je tu...
Najbolji fudbaler Barselone je tek u 23. minutu stigao do prilike da napadne gol protivnika, ali su čak četvorica fudbalera Atletika uspela da ga osujete u toj nameri.
20' Neverovatno!
Tri fenomenalna poteza u jednoj sekundi!

Žoao Feliks je divno asistirao Ermosu dugom loptom pravo na peterac, ali je šut pogodio Ter Štegena u stajnu nogu i odbio se u korner.
18' Korea izludeo Firpa!
Omaleni ofanzivac Atletika je iznudio prekršaj Firpa na ivici kaznenog prostora, 24 metara od gola Barselone.
16' Šansa za Atletiko!
Centaršut Tripijea iz slobodnog udarca sa desnog boka je stigao na glavu Felipeu, ali on nije uspeo najbolje da reaguje.
10' Morata pobegao odbrani Barse!
Napadač Atletika je stigao u šansu da šutira ka golu, ali je Pike uspeo da ga izblokira i pošalje loptu u korner.
7' Stativa!
Posle prvog kornera je lopta još dvaput uletela u kazneni prostor Barselone, a Mario Ermoso je šutirao loptom u nogu Žuniora Firpa, od koga se ona odbila u stativu gola katalonske ekipe.
5' Klizavo...
Padavine ometaju normalan tok utakmice, Anhel Korea se sa posledicama mokrog terena suočio u petom minutu kada nije uspeo da uputi centaršut, ali je bar iznudio prvi korner.
1' Počela je utakmica!
Barselona je prva krenula sa centra, a navijači Atletika od prve sekunde upućuju zvižduke Antoanu Grizmanu.