Milan – Inter 0:2 (0:0)

Fudbaleri Intera pobedili su Milan u derbiju četvrtog kola Serije A rezultatom 2:0.

Brozović 50, Lukaku 78
  MIL   INT
  0 : 2
Kraj, sigurna pobeda Intera!
Gol Lukakua
93' Lopta klizila po gol-liniji Milana
Kandreva je probio, lopta je zakačila Musakija i prevarila Donarumu, ali je ostala van gola iako je klizila po gol-liniji.
Čak pet minuta nadoknade
Ušao Rebić
Domaćin pojačava napad Hrvatom
86' Možda i najbolja prilika za Milan
Teo Ernandez je neometano prošao do Handanovića, ali je pogodio samo stativu sa par metara od gola.
80' Prečka Politana!
Fenomenalan udarac Politana, Donaruma je bio nemoćan...
78' Gol, Lukaku!
Odlično se snašao doskorašnjio napadač Junajteda. Varela je centrirao, a Lukaku "odneo" Romanjolija u duelu i savladao Donarumu. 0:2, 78. minut!
72' Izmene na obe strane
Kod Milana izašao je Rodriges, a ušao Ernandes. Na drugoj strani na terenu je Vesino, a van njega Sensi.
68' Gužva u kaznenom Milana
Inter je uspeo da dođe do kaznenog prostora Milana, ali ne i da opasnije ugrozi gol. Sensi je šutirao, ali je Donaruma bio na mestu.
64' Prva izmena na meču
Paketa je na terenu, izašao je Čalhanolu.
60' Inter bolji i posle vođstva
Milan ne uspeva da igra na nivou protivnika, iako gubi. Inter ima češće loptu u svojim nogama, ali ne napada istim intenzitetom kao pre postignutog gola.
Ovo bi moglo da se vodi i kao autogol
Gol važi, Inter vodi!
Odlična kombinacija Sensija i Brozovića. Hrvat nije najbolje šutirao, ali je njegov udarac promenio pravac jer je zakačio jednog od fudbalera Milana – 0:1, 50. minut!
49' Brozović doneo prednost Interu, čeka se VAR!
Prema onome što možemo da vidimo, gol bi trebalo da je regularan.
48' Prvi žuti karton na utakmici
Desni bek Milana Andrea Konti dobija prvi žuti karton na utakmici zbog neprijatnog starta nad Sensijem.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj I poluvremena
Tri minuta nadokande
44' Pjontek preko gola
Dobra prilika za Poljaka, koji je glavom šutirao preko gola.
"Derbi protiv rasizma"

Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images
40' Susoooooo...
Kakav je ovo bio prodor Susa. Pretrčao je skoro ceo teren, ali ostao sebičan i izgubio loptu.
35' Interu poništen gol zbog ofsajda!
Spektakularni Donaruma uspeo je da odbrani pokušaj D'Ambrozija. Lopta se odbila do Martinesa, koji je postigao gol, ali je dosuđen ofsajd.
Neverovatno
32' Milan se malo opustio
Igraju nešto opuštenije fudbaleri Milana, ali ne ulaze u prave šanse. Inter i dalje preti, i dalje je opasniji.
23' Poništen gol Pjonteka!
Prvi put na meču Milan je imao odličnu priliku. Poljak je zatresao mrežu Intera, ali se sudija već oglasio, što Pjontek nije čuo. Kesi je igrao rukom.
21' Nestvarna doza sreće za Milan!
Kakav je ovo bio promašaj! Neverovatno šta sada u gol nije pretvorio D'Ambrozio.
18' Odlična odbrana Donarume!
Mladi golman MIlana bio je na velikom zadatku. Lukaku je šutirao iz odlične pozicije unutar kaznenog, ali gola nije bilo.
16' Milan slabo izlazi iz kaznenog
Inter dominira u ovim trenucima, barem po posedu lopte i pritisku. Igraju visoki presing i konstantno prave problem domaćinu, koji nema rešenja. Ono što fali su prilike.
11' Skandalozna greška Rodrigeza
Levi bek MIlana je napravio ogromnu grešku. Dodao je loptu Donarumi tek toliko precizno da je Martines preseče. Na sreću po Milan Argentinac je pola sekunde zakasnio, pa je Donaruma uspeo da stane ispred njega i odbije loptu u korner.
8' Inter komplikuje
Početnu inicijativu Milana preuzeo je Inter. Ipak, formalni gosti na ovom meču previše komplikuju u situacijama kada bi verovatno trebalo da šutiraju.
4' Oštar start Lautara
Lautaro Martines istakao se oštrim startom. "Pokosio" je Musakija, koji je završio na travi, ali se ubrzo pridigao.