Četvrtfinale: Real Madrid – Juventus (prvi meč 3:0)

Real je već "viđen" među četiri najbolja tima u Evropi, razbio je italijanskog šampiona u Torinu 3:0, uz spektakularne "makazice" Kristijana Ronalda, i revanš je praktično čista formalnost za "kraljeve". Međutim, Roma je sinoć pokazala da ništa nije nemoguće kada su u pitanju Italijani. U drugom meču dana sastaju se Bajern – Sevilja, a duel možete pratiti <a href="https://www.b92.net/sport/live/liga-sampiona/index.php?liveblog_id=2158" target="_blank">OVDE</a>.

Ronaldo 97(p) - Mandžukić 2, 37, Matuidi 61
  RMA JUV
  1 : 3
Kraj – Kakav meč u Madridu!
Real se po ko zna koji put u svojoj istoriji izvukao, pa će imati šansu za het-trik u elitnom takmičenju.

Ipak, sigurno je da ćemo dugo slušati priče o tome da li je penala bilo ili ne.

Žreb za polufinala, gde su još Bajern, Liverpul i Roma, na programu je u petak u podne.
Ronaldo penalom u 97. minutu odveo Real u polufinale!
Na gol je stao Vojčeh Sčensni, loptu je na tačku, naravno, namestio Ronaldo i zakucao je u same rašlje za erupciju oduševljenja!

90+3 – Penal za Real i crveni za Bufona!
Kakva drama u poslednjim sekundama na Bernabeuu!

Ronaldo spušta loptu do Vaskesa na ivici peterca, Benatija ga ruši s leđa, a Oliver posle nekoliko sekundi oklevanja pokazuje na belu tačku.

Odluka engleskog arbitra toliko je razbesnela Đanluiđija Bufona da je u naletu besa odgurnuo sudiju telom, a ovaj mu pokazao direktan crveni karton!
90' – Oštar start Benatije
Šesti žuti za Juve, oštar i prljav start Benatije nad Iskom na sredini terena.
88' – Traje opsada gola Bufona
Nije prvak Evrope prestajao sa atacima ni u samom finišu. Ipak, i dalje bez previše uspeha...
86' – Novi pokušaj Ronalda
Umalo da domaćin stigne do gola na gotovo identičan način kao gost do prva dva pogotka.

Vaskes je centrirao sa levog krila, Ronaldo skočio na drugoj stativi, ali je lopta otišla među navijače.
83' – Tenzija raste, sve više grešaka
Uspeo je Juventus da smiri nalete Reala, posle čega smo videli nešto veću borbu, ali i veći broj grešaka na sredini terena.
80' – Umalo autogol!
Furiozni napadi Reala na ulasku u poslednjih deset minuta igre, a malo je nedostajalo da Kjelini neopreznom reakcijom pošalje loptu pod prečku sopstvenog gola.
79' – Velika šansa za Varana
Zaustavljaju Mehdi Benatija i Bufon zajedničkim snagama udarac Iska, dok su posle udarca iz ugla i udarca Varana imali dosta sreće.

Francuz je lepo nogom gađao dalji ugao, ali je lopta završila tik pored stative nemoćnog Bufona.
76' – Ništa od Benzeme
Zizu vrši i poslednji izmenu, ali ne šalje na teren Karima Benzemu, već Metea Kovačica umesto Luke Modrića.
73' – Sada Juventus čeka
Kako se ušlo u poslednjih 20 minuta, Real je dodatno pojačavao pritisak, dok je sada Juve mudro čekao priliku za završni udarac.
U međuvremenu u Minhenu...
69' – Loš pokušaj Asensija
Dobra prilika za domaće posle faula nad Vaskesom, dvadesetak metara iskosa udesno.

Asensio namešta loptu, prilazi i Ronaldo, ali ipa Španac šutira. Preko prečke.
66' – Neverica na Bernabeuu
Ne zna se ko je više bio u šoku, da li igrači ili navijači na stadionu Reala. Juve je to svakako nastavio znalački da koristi i da napada kada god je to moguće.
61' – Katastofalna greška Navasa, Juventus se vratio!
Činilo se da je Real otklonio opasnost, ali onda Navas pravi katastofalnu grešku i šampion Italije se potpuno vraća u borbu za polufinale!

Uhvatio je Kostarikanac centaršut Koste, ali samo na kratko pošto je ispustio u sledećoj sekundi, a Matuidi spremno čekao i samo je ćušnuo u praznu mrežu sa jedva više od metar – 0:3!

60' – Navas čuva prvaka Evrope
Posle nešto pasivnijeg perioda, Juventus preti posle velike greške i veoma lošeg dodavanja Luke Modrića.

Blez Matuidi proigrava Iguaina, ali Navas brani njegov šut sa ivice kaznenog.
58' – Bufon zaustavlja Ronalda
Pokušaj Portugalca iz prve sa ivice kaznenog, Bufon lako brani.

Photo by David Ramos/Getty Images
55' – Real presingom 'guši' Juventus
Nisu domaći dozvolili gostima da se razmašu i u drugom poluvremenu, pre svega zahvaljujući visokom presingu i jednostavnoj igri na sredini terena.
53' – Odgovara Ronaldo
Ronaldo pokušava da razmrda ekipu, izborio se za novi korner posle lepog solo prodora, ali Kjelini, u nastavku akcije, reaguje u poslednji čas na ivici peterca.

Ipak, Bufon samo nekoliko sekundi kasnije mora da reaguje i da intervencijom zaustavi centaršut Asensija.
50' – Juve želi treći gol
Jeste Real prvi napao u nastavku, ali je Juve ponvoo imao bolju šansu.

Kosta vara dvojicu čuvara i dolazi u dobru poziciju na nešto više od 25 metara, međutim – snažan udarac levom nogom završava preko gola.
46' – Zidan reagovao u poluvremenu
Počeo je drugi deo igre, a Zidan je reagovao uvođenjem Marka Asensija umesto Gareta Bejla, odnosno Lukasa Vaskesa umesto Kazemira.
Prvi put od 2000...
Poluvreme – Da li nam se sprema novo čudo?
Juve na odmor odlazi sa dva gola prednosti, iako bi svi u Torinu bili prezadovoljni da imaju i samo jedan gol viška.

Apsolutno zaslužena prednost gostiju i indeferentan pristup domaćina, koji za razliku od protivnika nije iskoristio svoje prilike i moraće i te kako da zapne u nastavku.
45+1 – Prečka Varana!
Poslednju šansu u prvih 45 minuta videli smo u drugom minutu nadoknade, posle faula Đorđa Kjelinija nad Ronaldom.

Kros je ovoga puta odlično centrirao, Rafael Varan još bolje skočio, a lopta se od prečke odbila nazad u polje.
44' – 'Duva' oko Marsela
Visoki presing i moranje Reala u ovoj situaciji iziskivali su da Marselo ide još više napred, a upravo je preko njegove, leve strane 'Stara dama' postigla oba pogotka.

Čini se da Italijani neće menjati pristup ni u drugom poluvremenu.
42' – Ronaldo besni, Oliver odmahuje
Isko posle trka od gotovo pedeset metara proigrava Ronalda u kaznenom prostoru, ovaj telom pokušava da prevari rivala, ali pada odmah posle prvog kontakta i širi ruke.

Oliver mu samo pokazuje da ustane.
40' – 'Kraljevići' u šoku
Naredio je Zidan visoki presing odmah po nastavku igre, kako bi pokušao da trgne ekipu iz šoka, ali je to ostavilo još više prostora timu Maksimilijana Alegrija za ubitačne kontre.
37' – Ponovo Mandžukić, Juve ima 2:0!
Delovalo je da je Real uspeo da odalji goste od Navasa, ali su ponovo tri poteza bila dovoljna za novi šok u Madridu.

Kombinovali su 'bjankoneri' u 37. minutu, da bi sada Lihtštajner poslao gotovo identičan centaršut kao Kosta na startu meča, a Mandžukić se fenomenalno snašao pored Karvahala i smestio loptu između Kostarikanca i stative – 0:2!

34' – Ponovo brani Bufon!
Bejl dijagonalom pronalazi Ronalda, a ovaj izbacuje Iska u situaciju '1 na 1' sa golmanom gostiju.

Deluje da je i ovoga puta Španac zamalo bio u ofsajdu, ali Bufon svakako pravovremeno izlazi i dodatno zatvara ugao, pa ga Isko pogađa u grudi.
33' – Real sve opasniji
'Kraljevići' su bivali sve opasniji kako se poluvreme bližilo kraju, ali Toni Kros ipak nije uspeo da pronađe put do mreže posle povratne lopte Iska, odnosno olako izgubljenog poseda od strane Kedire.

Već u sledećem napadu neprecizno šutira upravo Isko.
30' – Dobra ideja Marsela
Period nešto mirnije igre prekida Marselo odličnom idejom, odnosno pokušajem da pogodi same rašlje Điđijevog gola, ali se nije dovoljno 'nagnuo' na loptu i ona odlazi na tribine.
Neverovatni Zizu
Legendarni Zinedin Zidan ima najbolji start od kada postoji pozicija trenera u fudbalu, a u slučaju pobede nad šampionom Italije već bi stigao do svog 100. trijumfa u Madridu, na samo 139 mečeva.

23' – Otvorena igra na obe strane
Nastavilo se sa otvorenom igrom na obe strane, agilni Kosta nastavio je da pravi ogromne probleme Marselu, Dani Karvahal dobio je žuti zbog oštrog starta nad Mandžukićem, dok je Kedira lošim udarcem završio potencijalno opasan napad Juvea.

Photo by Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images
Mali, ali ipak ofsajd...
Da li ste saglasni sa koreografijom Madridista?
17' – Povreda De Šilja, žuti za Pjanića
U 17. minutu videli smo prvi žuti karton, za Miralema Pjanića posle povlačenja Iska s leđa u opasnoj kontri, ali i prvu izmenu.

Domenika de Šilja zamenio je Štefan Lihtštajner.
15' – Mnogo sreće za Real
Sada, logično, odgovor Juventusa – ponovo Mandžukić, i to dva puta. Na loptu koju je poslao u peterac niko nije stigao, dok on nije dobro odreagovao posle udarca iz ugla, dozvolivši da ga lopta pogodi u cevanicu na pet metara i ode pravo u ruke Kejlora Navasa.
13' – 'Ludački' tempo, probudio se Ronaldo
Usledio je nalet bolje igre domaćina. Najpre munjevita kontra, a potom i poništen gol Iska, opravdano, posle sjajne minijature i dobrog šuta Kristiana Ronalda.
10' – Uzvraća Real
Luka Modrić fenomenalnom dugom loptom kreira prvu veliku šansu za Real, ali Đanluiđi Bufon brani pokušaj Gareta Bejla.

Mogao je Velšanin posle odbitka da postigne evro gol petom, međutim pogodio je samo spoljni deo mreže.
Fudbal je jednostavna igra
Niko brži od Mandžukića
7' – Nova velika šansa za Juventus!
Idealan početak samo je dao krila gostima koji su još više pritisli pošto je lopta ponovo krenula sa centra, da bi već u sedmom minutu imali novu veliku priliku.

Ponovo je Kosta bio ključan faktor, ali Gonsalo Iguain nije najbolje reagovao na odbitakl, iako se nalazio na ivici peterca.
2' – Mandžukić šokirao Madrid!
Kao i juče u Mančesteru, velika greška dovela je do toga da vidimo gol posle nepunih sto sekundi igre!

Real je izgubio loptu u opasnoj zoni, Daglas Kosta je brzo prosledio dalje na desno krilo, a Sami Kedira poslao savršen centaršut na drugu stativu – odakle Mario Mandžukić glavom trese mrežu – 0:1!

1' – Počela je utakmica u Madridu
Majkl Oliver dao je znak sa polazak sa centra, a prvi su u napad krenuli domaći.
Ima li nade za 'Staru damu'?
Ekipa Zinedina Zidana izgubila je samo jedan od poslednjih 40 mečeva u Ligi šampiona kao domaćin, uz učinak od 34 pobede i pet remija.

Samo su Ćavi (151) i Kasiljas ispred (167)