Četvrtfinale: Roma – Barselona (prvi meč 1:4)

Samo čudo može da spasi Romu eliminacije iz Lige šampiona, a upravo će Rimljanima biti potrebno jedno veliko čudo protiv Barselone. Katalonci su slavili 4:1 u prvom susretu, pa "vučica" mora da pobedi 3:0 na Olimpiku. U drugom meču igraju Mančester siti – Liverpul, a tok tog duela možete pratiti <a href="https://www.b92.net/sport/live/liga-sampiona/index.php?liveblog_id=2156" target="_blank"><strong>OVDE</strong></a>.

Džeko 6, De Rosi 58p, Manolas 82
  ROM BAR
  3 : 0
Heroj!

Photo by Catherine Ivill/Getty Images
90+4' Kraj utakmice – kakva senzacija na 'Olimpiku''!
Fudbaleri Rome izveli su jedan od najvećih preokreta u istoriji takmičenja i to protiv jedne od najboljih ekipa na svetu. Nakon 4:1 na 'Kamp Nou' izgarali su herojski, za razliku od kukavičke taktike Ernesta Valverdea. Roma je prvi put u istoriji u polufinalu, dok su Katalonci treći put uzastopno takmičenje završili u četvrtfinalu.
Delirijum u Rimu!
86' Velika šansa za Mesija!
Karambol u kaznenom prostoru, Argentinac ne uspeva da je zahvati pred Alisonom.
Roma vodi 3:0 protiv Barselone i ima rezultat za prolaz!
Nestvarne scene na 'Olimpiku' – Roma ruši veliku Barselonu posle 4:1 u Kataloniji. Korner je sa desne strane izveo Inder, Manolas je pobegao Semedu i glavom smestio loptu u suprotnu malu mrežu za velikih 3:0!

80' Barselona je bila na nekoliko centimetara od eliminacije
Sjajno je rezervista El Šaravi uhvatio centaršut na drugoj stativi – nije uspeo Semedo da je dohvati, ali Italijan jeste i ceo 'Olimpiko' je video loptu u golu. Međutim, Ter Stegen je nestvarno intervenisao i spasao svoj tim.
77' Još jedna napadačka izmena
Di Frančesko menja Naingolana i ubacuje El Šaravija.
74' Konačno dobar šut Barselone
Probao je Mesi sa 18 metara pošto se izborio za malo prostora – pravo u golmana Alisona.
72' Prva izmena u Romi
Umesto Patrika Šika ulazi Čengiz Inder.
69' Koliko sreće ima Barselona!
Ređaju se prilike pred nemačkim golmanom – De Rosi je na drugoj stativi odgurnuo Albu i nadskočio ga, šutirao glavom, zamalo pored stative.
68' Nova šansa za Romu
Još jedan udarac Naingolana iz kaznenog prostora, Ter Stegen lako hvata.
65' Barsa je u nokdaunu
Ne prestaje 'Vučica' da gazi, ne dozvoljava rivalu da priđe kaznenom prostoru i konstantno pokušava šutevima. Sada Strotman sa distance, daleko iznad gola.
58' Roma vodi 2:0 protiv Barselone!
Siguran izvođač najstrože kazne bio je De Rosi koji je pogodio donji desni ugao. Romi treba još jedan gol za prolaz dalje!

57' Penal za Romu!
Opravdano je sudija pokazao na belu tačku, pošto je Pike dugo vukao Džeka i oborio ga u kaznenom prostoru.
35 minuta razbijanja Barse. Moglo je 3:0 da bude.
49' Roma nastavlja sa napadima i u drugom poluvremenu
Opet je veoma aktivan Florenci, ali njegov centaršut nije pronašao napadače u petercu.
46' Počelo drugo poluvreme
Presing
Razlika

45' Poluvreme – Roma vodi na Olimpiku sa 1:0
Strelac jedinog pogotka bio je Edin Džeko u šestom minutu. Roma je bila mnogo bolja u prvih 45 minuta, ali i dalje zaostaje dva gola za Kataloncima.
42' Ponovo Mesi iz slobodnjaka
Ponovo preko gola.
Legenda!
34' Katalonci imaju mnogo sreće
Opet je Šik bio u prilici, uklizao je u petercu posle ubacivanja sa desne strane, sada Umtiti dobro uklizava.
29' Kakva šansa za Romu!
Fenomenalnu priliku propustio je Šik – Florenci je idealno centrirao sa desnog boka, napadač Rome neshvatljivo ostao usamljen na petercu, ali je glavom šutirao pored gola.
28' Mesi bez prave lopte
Mnogo je bolji kada ima loptu u nogama, a za sada ne uspeva da je prihvati u prostoru.
25' Ponovo Džeko!
Kako je samo lako okrenuo užasnog Pikea i stvorio prostor za udarac. Zategao je sa 20 metara, ali preko prečke.
20' Barsa nemoćna, Roma kontroliše ritam
Ne uspeva katalonski gigant da se sastavi, za sada je 'Vučica' bolja i potpuno zasluženo vodi.
16' Sada i Naingolan šutira
Raspoloženi su domaći igrači, posebno Džeko koji namešta volej Belgijancu, ali on ne uspeva da uputi dobar udarac.
14' 'Vučica' je mogla do drugog gola
Patrik Šik je bio veoma blizu da unese veliku dramu, bio je najviši u skoku nakon centaršuta sa desnog boka, ali nije dobro zahvatio loptu.
10' Mesi gađa iz slobodnog udarca
Pošto je oboren na nekih 20 metara, Argentinac je direktno šutirao, ali je lopta otišla daleko iznad prečke.
Kakvo dodavanje De Rosija...
6' Roma povela na 'Olimpiku'!
Roma ekspresno smanjuje vođstvo gostiju – De Rosi je idealnim dodavanjem pronašao Edina Džeka koji je pobegao Albi i Umtitiju i prevario golmana Ter Stegena za 1:0.

5' Kolarov pada u kaznenom prostoru
Bio je srpski reprezentativac u duelu sa Đerarom Pikeom, pao posle kontakta, ali je sudija odmahnuo rukom.
4' Barselona prva preti
Šutirao je Serði Roberto, ali je golman Alison lako intervenisao.