LŠ, 1/8 finala: Čelsi – Atletiko 2:0, Bajern – Lacio 2:1

Fudbaleri Bajerna savladali su i u revanšu u Minhenu ekipu Lacija rezultatom 2:1 (1:0) i sa ukupnih 6:2 se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona.

Dobrodošli!
Čekamo još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona, a dobićemo ih u revanšima između Čelsija i Atletika, odnosno, Bajerna i Lacija.
Kraj oba susreta
Nije bilo puno neizvesnosti ove večeri u Ligi šampiona.

Sada znamo sve učesnike četvrtfinala elitnog takmičenja.
90+5' GOOOOOL!
Emerson postiže gol za Čelsi i rešava sve dileme na "Stamford bridžu".
U Londonu se igra još pet minuta.
U Minhenu će se igrati još četiri minuta.
81' Crveni karton za Stefana Savića!
Udario je laktom Ridigera i Orsato mu je pokazao put u svlačionicu.
82' GOOOOL!
Lacio se "upisao".

Strelac posle slobodnog udarca je Marko Parolo.

EPA-EFE/NEIL HALL

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS
73' GOOOOL!
Čupo-Moting rešava sve u Minhenu.

Lepa akcija Bajerna i pogodak koji definitivno otklanja pitanje ko će u četvrtfinale Lige šampiona.
72' Korea propušta veliku priliku za Lacio
Nibel ponovo brani
67' Stativa u Minhenu!
Levandovski je šutirao izuzetno snažno, ali je pogodio okvir gola.
62' Verner je ovog puta želeo sam da završi
Mogao je možda opet da proba da uposli Ziješa, ali je umesto toga loptu poslao pored gola.
52' Dobar udarac Ziješa, Oblak brani
Biće korner za Čelsi koji u potpunosti kontroliše dešavanja na terenu.
50' Atletiko Madrid bez energije na kakvu smo navikli
Ovakvom igrom nemaju "jorgandžije" čemu da se nadaju...
50' Ništa se posebno nije desilo u nastavku
Mirno i u Londonu i u Minhenu.
Nastavljena su oba susreta
U ekipi Atletika Mario Ermoso je zamenio Renana Lodija.
45' Dobar udarac Matea Kovačića
Prohujalo je kraj leve stative gola Jana Oblaka.

Kraj prvih poluvremena
Rezultati koji su na snazi ne garantuju nam zanimljiva druga poluvremena.

Posebno u Minhenu gde je već sve rešeno, a u Londonu bi Madriđani morali da zaigraju ofanzivnije da bi se bilo čemu nadali.
39' Dobar pokušaj Feliksa
Činilo se da je Portugalac uputio ozbiljan udarac, ali je Mendi sa lakoćom intervenisao.
34' GOOOOL!
Vodi i Čelsi!

Strelac je Hakim Ziješ.

Timo Verner ga je vrlo lepo uposlio u polukontri "plavaca".
Lacio je primio gol na 19. uzastopnoj utakmici.
33' GOOOOL!
Vrlo siguran sa 11 metara je bio Robert Levandovski.
31' Nema penala u Londonu, ali ima u Minhenu
Murići je oborio Gorecku i sudija Kovač je pokazao na "belu tačku".
Procenite sami:
27' Uh, da li je Atletiko oštećen za penal?
Naš je utisak da jeste.

Aspilikueta je stavio ruku na Karaska koji bi verovatno došao do lopte pre golmana Mendija.

Ali, sudija Danijele Orsato nije dobio signal iz VAR sobe

22' Opet Sergej u šansi
Ali, ni ovog puta nije savladao Nibela.
19' Verner je bio u prilici
Delovalo je da je Stefan Savić izblokirao njegov udarac, mada je sudija pokazao da će to biti gol-aut.
18' Mirno je i na "Alijanc areni" i na "Stamford bridžu"
Niko se nije zaleteo u uvodnim minutima oba susreta.
14' Sergej umalo doveo Lacio u vođstvo
Odlično je šutirao glavom, ali je rezervni golman Bajerna Aleksandar Nibel odbranio
SMS kapiten Lacija
Lepo je videti da je Sergej Milinković-Savić sa kapitenskom trakom na ruci u meču protiv aktuelnog šampiona Evrope.
4' Lep pokušaj Karaska
Tukao je iz prve, sa oko 20 metara, ali je Mendi lako intervenisao.