6. kolo: Zenit - Borusija (D) 1:2, Lacio - Klub Briž 2:2

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su na gostovanju Zenit sa 2:1, dok su Lacio i Klub Brižu u rimu odigrali nerešeno, 2:2 (1:1) u susretima 6. kola F grupe Lige šampiona.

90+4 Kraj mečeva!
Završeni su mečevi. Borusija Dortmund ide dalje iz Grupe F kao prva, Lacio posle 20 godina ide u nokaut fazu kao drugi na tabeli.
90+2' De Ketelare! Prečka!!!
Au, kakva šansa da BKlub Briž prođe dalje. De Ketelare je pogodio prečku, velika sreća za igrače Lacija!
90' Vreme za nadoknadu
Igra se sudijska nadoknada vremena na oba stadiona....
84' Finiš mečeva
Finiš na oba stadiona. Posebno je uzbudljivo u Rimu, tamo se vodi velika bitka.

Laciju odgovara ovih 2:2, ali Brižu bi gol značio plasman dalje... Videćemo šta će biti.
79' Gooooool! Borusija stiže do preoreta
Borusija vodi u Sankt Peterburgu. Aksel Vitsel je strelac. Udarac levom nogom po zemlji sa 17 metara, lopta je kraj leve stative završila u mreži.
Gol Piščeka
76' Gooooool! Klub Briž izjednačio!
Former je centrirao sa desne strane, idealno, pravo na glavu Hansa Vanakena koji je udarcem glavom sa pet metara pogodio za 2:2!
74' Velika šansa za Imobilea
Ćiro Imobile se sada nije pokazao. Luis Alberto ga je odlično proigrao, utrčao je Imobile i lobovao golmana, ali i gol Belgijanaca.

Bila je to poslednja prilika za Imobilea, jer ga je na terenu zamenio Kaisedo, a ušli su i Eskalante i Akpro.
68' Gooooool! Borusija izjednačila
Borusija Dorrtmund stiže do izjednačenja! Posle kornera i gužve koja se stvorila, Lukas Pišček je sa dva-tri metra uspeo da ubaci loptu u mrežu Zenita, 1:1.
67' Novi pokušaj SMS-a
Sergej Milinković-Savić se "lažnjakom" oslobodio protivničkog igrača, pokušao sa 17 metara levom nogom, ali bio je to mlak udarac i golman Klub Briža nije imao problema da je zaustavi.

Photo by Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images
64' Sebični Korea
NOva dobra akcija "nebeskoplavih", ali je Korea bio sebičan. Umesto da proigra nekog od saigrača, odlučio se na šut iz okreta sa 15 metara, šutirao po sredini gola, lak posao za Minjolea.
47' Pokušaj Kuzjejeva
Daler Kuzjejev je ozbiljno pripretio golu Borusije, malo je nedostajalo da Zenit povede sa 2:0 protiv Borusije.
54' Odličan šut Sergeja
Prekid za Lacio, pokušao je Sergej Milinković-Savić, ali je lopta za nekih 30 centimetara prešla preko prečke!
49' Sergej kao na tacni za Koreu, ali...
Odlično je Milinković-Savić proigrao Hoakina Koreu, ovaj je izašao pred golmana, šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane, ali je za malo bio neprecizan. Velika šansa da Lacio povede sa 3:1.
46' Počelo je drugo poluvreme na oba meča
Poluvremena na oba stadiona
Lacio vodi protiv Klub Briža sa 2:1 posle uzbudljivih 45 minuta u kojima smo videli tri gola i isključenje igrača belgijske ekipe, Eduarda Sobola. U Sankt Peterburgu, Zenit vodi protiv Borusije koja je u finišu mogla do izjednačenja, ali je ruski tim imao i sreće.
45' Šanse za Borusiju, Rojs pogodio stativu
Mogla je Borusija u finišu prvog dela da izjednači. Prvo je u 43. minutu šansu imao Džad Belingam, ali je njegov pokušaj glavoim bio za malo neprecizan.

U 45. minutu Marko Rojs je odlično šutirao, ali je stativa sprečila izjednačenje.
44' Opet šansa za Italijane...
Marušić je sjajno proigrao Hoakina Koreu, ušao je u kazneni prostor, ali je šutirao slabo i Simon Minjole je odbranio njegov udarac. Ostaje 2:1 za Lacio.
Ćiro rešeta u seriji
Gol Imobilea
40' Žestok pljusak u Rimu
Na meču u Rimu počela je da pada izuzetno jaka kiša. Prava provala oblaka.
39' Sobol "dolijao", sad je isključen
Novi loš start UKrajinca Eduarda Sobola, Čakir sad ne može da mu gleda kroz prste i usledilo je isključenje igrača Klub Briža!
35' Čakir progledao kroz prste Sobolu
Neverovatno je kako sada bek Klub Briža Sobol nije dobio drugi žuti karton posle zajasnelog starta nad Lacarijem. Džunejt Čakir mu je očigledno sada progledao kroz prste, lako je mogao da ga pošalje na tuširanje.

Zato nije oprostio Vesliju Hudu, koji je zaradio žuti karton.
33' Poništen gol Zenitu
Serdar Azmun je postigao gol, ali iz ofsajd pozicije, pa je sudija rešio da ga poništi.
32' Nova prilika za Belgijance
Greška Adama Marušića, usledio je centaršut sa strane, ali je u poslednji čas reagovao Vesli Hut ispred De Ketelara i tako otklonio opasnost.
27' Goooooool! Lacio poveo sa penala!
Ćiro Imobile je siguran egzekuter najstrože kazne. Precizan udarac u levi donji ugao i Lacio vodi sa 2:1.
26' Penal za Lacio!
Klinton Mata je sapleo Ćuru Imobilea, penal za Lacio.
Vodeći gol Zenita
19' Šansa za Belgijance
De Ketelare se odlučio na udarac sa 17 metara, šutirao je snažno, lopta je za koji centimetar prohujala kraj desne stative gola Reine. Umalo da Klub Briž dođe do potpunog preokreta.
Izjednačujući gol Klub Briža
Gol Lacija
16' Gooooool! Zenit vodi protiv Borusije
I Zenit je poveo u meču sa Borusijom. Sebastijan Druisi je posle sjajnog dodavanja šutirao u desni donji ugao gola Borusije. Ruski tim vodi, 1:0.
16' Gooooool! Briž izjednačio
Rud Former sjajno reaguje na odbijenu loptu i sprovodi je u mrežu Lacija, 1:1.
13' Ponovo prilika za Lacio
Hoakin Korea je još jednom mogao da zatrese mrežu. Šutirao je sa 16 metara, ali pravo u Minjolea.
12' Gooooool! Lacio vodi!
Luis Alberto je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Simon Minjole je odbio loptu ali je sve sjajno pratio Hoakin Korea, kojem je preostalo samo da loptu ubaci u mrežu.
10' Miran početak na oba stadiona
Za sada bez velikih prilika na oba meča. Utisak je da Lacio od početka igra ofanzivnije, ne žele ništa da prepuste slučaju, rani gol bi im omogućio da igraju daleko mirnije.
5' Prvi pokušaj Milinkovića-Savića
Srpski reprezentativac je od početka krenuo ofanzivno ka golu Briža. Centaršut Aćerbija sa leve strane, Sergej Milinković-Savić je visoko skočio, zahvatio loptu glavom, ali je golman Klub Briža uhvatio loptu.
Utakmice su počele
Počeli su mečevi u Sankt Peterburgu i Rimu.
Sve spremno za start na "Olimpiku"
Reina 176. put na golu
Na golu Lacija umesto Stakoše, koji ima koronavirus je iskusni Pepe Reina.

Špancu je ovo 176. nastup u elitnom takmičenju što ga svrstava na treće mesto večne liste iza Kristijana Ronalda i Ikera Kasiljasa.
Zenit i Dortmund u meču bez previše značaja
Sergej je spreman za novi izazov
Lacio ima sve u svojim rukama
Reklo bi se da je Lacio u odličnoj poziciji, jer mu je i bod dovoljan za plasman dalje. Ipak, u Ligi šampiona nikad nije gotovo dok se ne završi, pa Italijane svakako čeka ozbiljan posao.
Stanje u grupi
Dobrodošli!
Vreme je za mečeve 6. kola u F grupi Lige šampiona. Zenit je domaćin Borusiji Dortmund, a Lacio kod kuće igra sa Klub Brižom.