5. kolo: Liverpul – Ajaks 1:0 (0:0)

U jednom od derbija 5. kola Lige šampiona Liverpul je savladao Ajaks na "Enfildu" rezultatom 1:0 (0:0).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč 5. kola Lige šampiona u kom se sastaju Liverpul i Ajaks na "Enfildu".
Kraj!
Liverpul je "minimalcem" pobedio Ajaks – 1:0 (0:0), a Atalanta i Mitjiland su podelili bodove – 1:1 (0:1).
Igraće se još četiri minuta na "Enfildu"
85' Nova velika prilika za Liverpul
Ovog puta Salah je mogao da donese 2:0, ali je jako loše šutirao iz izgledne pozicije.
84' Onana se iskupio, "skinuo" zicer Firminu
Ako je moguće iskupiti se za onakav kiks... Gol je bio već viđen, ali je Onana pokazao kvalitet u ovoj situaciji.
83' Nema potrebnog pritiska Ajaksa
Do kraja je ostalo još ukupno desetak minuta.
79' Atalanta izjednačuje
Romero donosi poravnanje u Bergamu.
71' Liverpul usporio Ajaks
Ponovo gledamo miran tok meča, bez većih uzbuđenja.

Ajaks ne vrši možda očekivan pritisak, mada, kako god se završila ova utakmica u poslednjem kolu će imati "meč-loptu" protiv Atalante na "Johan Krojf areni".
64' Rasplamsala se borba
Šteta što prvi gol nije postignut ranije, kako bi se utakmica ranije "otvorila".
58' GOOOOOL!
Kakva je to greška bila Andrea Onane!

Golman Ajaksa je katastrofalno pogrešio i očajno procenio loptu.

Džons ju je sačekao i sproveo u praznu mrežu.
57' Stativu pogađa Neres!
Mazraui je šutirao, Keleher odbio loptu, a Neres iz ne baš idealnog ugla pogodio stativu.
54' Neres je bio u prilici, ali je pogodio spoljni deo mreže
Ipak, utisak je da bi VAR pokazao da je bio u nedozvoljenoj poziciji.
50' Izuzetna prilika za Ajaks
Neres je centrirao sa leve strane, "pogodio u glavu" Dejvia Klasena, ali je on šutirao pored gola.
48' Utisak je da bi jedan gol na "Enfildu" sve promenio
Nastavljena je utakmica na "Enfildu"
Nije bilo promena u sastavima.

Photo by EPA-EFE/Peter Byrne
Kraj prvog poluvremena
Obeležili su ga stativa Kurtisa Džonsa na početku i nešto kasnije prelepa odbrana mladog irskog golmana Liverpula, Kejomina Kelehera.

Nadamo se bogatijem drugom delu susreta.
45' Minut nadoknade na "Enfildu"
38' Očekivalo se više od sudara Liverpula i Ajaksa
Bilo je dinamično u uvodnih 15 minuta, a potom je sve ušlo u miran tok na koji od ovih ekipa nismo navikli.
32' Izuzetan udarac Mazrauija i još bolja odbrana Kelehera
Istakao se mladi irski golman!
25' Ajaks ima kontrolu lopte
Čak 151 dodavanje su do sada razmenili gostujući igrači, a domaći "samo" 83 u prvih 25 minuta.
21' Tadić je napravio probleme odbrani Liverpula
Na levoj strani muči mladog Vilijamsa.

Centrirao je, ali za malo Klasen kasni na tu loptu.
Za Liverpul će braniti mladi Irac Keleher
Alison Beker nije mogao da nastupi zbog blaže povrede, a interesantno, Klop je na klupi ostavio Adrijana, a u "vatru" bacio 22-godišnjeg anonimnog golmana.
14' Šok u Bergamu, Mitljiland vodi!
Šolc je doveo Dance u prednost.
6' Stativa!
Ponovo je Kurtis Džons šutirao posle povratne lopte, ovog puta Salaha i pogodio je stativu.
2' Odmah šansa za Liverpul
Dobro je išla polukontra, Žota je odložio sa Džonsa, a on je šutirao pravo u Onanu.
Nemac Stiler je dao znak da krene lopta na "Enfildu"