3. kolo kvalifkacija, Omonija – Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Omonije posle penala 4:2 (1:1) u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona

Dobrodošli!
Omonija ide dalje!
I igraće protiv Olimpijakosa za Ligu šampiona!
PENALI!
"Bela tačka" će odlučiti o plasmanu u plej-of Lige šampiona.
Minut do kraja!
Toliko je sudija produžio
119' Slobodan udarac iz dobre pozicije
Fauliran je Ben iskosa na nešto više od 25 metara.

Dobra šansa da se "zakuva".
117' Borjan siguran
Probao je opet iz daljine Đordi Gomes...
Još pet minuta do kraja
112' Gavrić umalo!
Najbolja šansa u produžecima!

Željko Gavrić se izborio i poslao "kiflu", ali je prošla pored gola.

Baš je bilo blizu...
Problem za Zvezdu, Sanogo povređen
Izašao je sa terena posle neopreznog starta Senea i vratio se hramljajući.
106' Ko će pobediti umor?
Izmoreni su i jedni i drugi.

Kao da čekaju penale...
Poslednjih 15 minuta igre
Kraj prvog produžetka
104' Đordi Gomes gađa sa 35 metara
Snažno je to bilo, ali preko gola...

I to govori sa kakvim šutem raspolaže.

EPA-EFE/SAVVIDES PRESS
100' Velika borba
Za svaki pedalj na terenu, bez previše rizika.

Čeka se greška rivala.
Stanković digao glas
Govori Borjanu "da pusti momke da odmore malo" u trenutku kada je Omonija pretila.
95' Spor tempo
Oprezna igra Omonije i Crvene zvezde, što je i normalno u ovom periodu.
Krenuo je prvi produžetak

Starsport
Treći produžeci za Omoniju ovog leta!
Iz prethodna dva puta je legija stranaca sa Kipra uspela da prođe...

Bili su bolji od Ararata i Legije i to u gostima.
Kraj regularnog toka – produžeci!
Igraće se još najmanje pola sata.
90+2 Zvezda je pokušala posle kornera
Odbranili su se Kiprani...

Sve smo bliži produžecima.
Još tri minuta
89' Falčineli na terenu!
Umesto Vukanovića.

Adut Stankovića u nastavku,,,
88' Slab udarac Jovančića
Šutirao je iz daljine, ali jako slabo.
Pet minuta do kraja regularnog dela
Ritam utakmice je opao, kao da se igrači obe ekipe štede za produžetke.
83' Oštar start na Kangi
Iznervirao ga je Đordi Gomes grubim startom i zato je dobio žuti Španac.
79' I ponovo Ben!
I ponovo mu je bio otvoren put ka golu, ali je poslao loptu pored stative.

Treća velika šansa za Bena!

Starsport
Sve je otvoreno
Dobar ritam utakmice, iako se bliži kraj...

Oba tima žele gol.
75' Ben opet promašio!
Bio je na penalu, opet na asistenciju Rodića, ali se jedan defanzivac isprečio ispred gola Omonije.

Da nije, verovatno bi bio gol...

Velika prilika je otišla u nepovrat.
74' Omonija preti iz prekida
To je Kipranima glavno oružje u režiji Đordija Gomesa.

Praktično svako ubacivanje Španca je opasnost za prvaka Srbije.
70' Još jedna pauza za osveženje
67' Kakva odbrana Borjana!
Fantastično je intervenisao posle voleja Boteaka.

Francuski napadač već je video loptu u golu posle udarca, ali se Zvezdina "jedina" izvila i sprečila drugo vođstvo Omonije.
64' Kanga imao "slobodnjak"
Nešto kao Katai malo ranije, sa opasnog mesta.

Ipak, slabo je šutirao – pravo u Fabijana.
62' Papulis zamalo
Šutirao je sa ivice kaznenog prostora vrlo snažno, ali tik pored stative.

Igra se jako brzo, u naletima na obe strane.
61' Ivanić!
Još jedna velika šansa za crveno-bele.

Identična kao nekoliko minuta ranije, samo je sada Gobeljić "spakovao" priliku sa desne strane.

A Ivanić gađao i promašio zamalo.
59' Ben u velikoj šansi!
Rodić je prošao po strani i uputio dobru loptu u kazneni prostor, a Ben prebacio gol iz dobre pozicije na oko 10-ak metara od Fabijana.

Moglo je olako da bude 1:2.

Starsport
56' Botek u šansi
Opet iz kontre...

Botek je centrirao, zakačila je lopta Rodića i završila u korneru sa suprotne strane, leve.
52' Katai blizu!
Vukanović je izborio je faul i žuti karton za Hubočana u brzom naletu.

Bio je slobodan udarac na oko 25 metara, šutirao je Katai solidno, ali je Fabijano odbio loptu u korner.
52' Omonija opasna iz kontri
Posebno što Sanogo mora da se štedi zbog žutog kartona.

Izbegava jake duele kako ne bi bio isključen...
48' Zvezda preuzima inicijativu
Katai je šutirao sa leve strane, ali je Fabijano bio oprezan i dobro postavljen.
Počelo je drugo poluvreme
Pobednika ovog duela čeka Olimpijakos u predvorju Lige šampiona
Ivanić u zagrljaju Stankovića posle gola

Starsport

Opis prvog poluvremena
Crvena zvezda je bila bolji rival u prvom delu, ali je vrlo lako mogla na odmor sa minusom.

Stvarala je šanse i imala posed, za razliku od domaćina koji se opredelio za kontre i opasnost iz prekida.

Iz jednog takvog, posle tri kornera u nizu specijaliste Đordija Gomesa, došla do gola uz kiks Milana Borjana.

Ipak, u smiraj prvog poluvremena Ivanić je podigao crveno-bele i doneo psihološku prednost.

Biće velike borbe u nastavku...
Kraj prvog poluvremena
45' Ivanić – 1:1!
Brz odgovor Zvezde!

Zvezdina "četvorka" je glavom savladala Fabija i vratila sve na početak – 1:1.

Sjajno je centrirao sa desne strane El Fardu Ben.

Bitan trenutak, koji se najbolje ogleda u tome da je Stanković gol proslavio na kolenima.

39' Kanga po ko zna koji put
Ponovo je šutirao sa distance i bio najbliži golu, ali je lopta prošla malo pored stative.

I opet samo korner, jer je zakačila jednog igrača Omonije.
36' Crveno-beli žele da se vrate
Pokušavaju da izvrše pritisak na domaćina, ali za sada se dobro brani Omonija.
31' Zvezda gubi!
Velika greška Milana Borjana!

Omonija je izvela tri kornera u nizu i to preko Đordija Gomesa i na kraju povela 1:0.

Španac je gađao direktno u gol, Borjan slabo intervenisao, uz pomoć stative, a lopta se odbila na glavu Luftneru.
26' Opet Ben!
Sada je glavom pokušao iz dobre pozicije, ali nije bio precizan.

Crveno-beli traže brz gol i imaju ozbiljnu inicijativu.

Posle Bena šutirao je i Katai, ali je izblokiran.
24' Pauza
Britanski sudija Kavanag odlučio je da zbog velike vrućine pošalje igrače da se rashlade.
20' Zvezda želi gol!
Pritisak na odbranu Omonije traje već nekoliko minuta, ali se za sada Kiprani dobro brane...

Period bolje igre tima Dejana Stankovića.
19' Ben je probao "makazicama"
Stezala je Zvezda obruč oko gola Omonije, odugovlačili su sa šutem Katai i Ivanić, da bi usledio centaršut na Bena.

Ipak, napadač sa Komora je "makacizama" prebacio gol.
16' Problem za Zvezdu
Sanogo, čovek zadužen za defanzivu i "prljave" poslove, već je dobio žuti karton.

Ostao je usamljen kada je Kanga neodgovorno izgubio loptu u opasnoj zoni i usledila je kontra.

Ovo bi mogao da bude problem za Zvezdu do kraja utakmice...
 Luftner 31 – Ivanić 45
  OMO   CZV
 penali 4 (1) : 2 (1)
13' Ivanić!
Šutirao je vezista crveno-belih u naletu i to vrlo dobro, ali je Fabijano odbio u polje.

Zvezda sve bolja...
9' Igra se brzo
Već u sledećem napadu probao je iz daljine Kanga i dobio samo korner.

Visok tempo u uvodu utakmice.
8' Kakulis glavom – Borjan brani
Preslabo je to uradio, a Zvezdin kapiten je lako uhvatio loptu..
5' Katai u prodoru
Prošao je po desnoj strani, izdržao duel sa čuvarom, ali nije najbolje centrirao...

Intervenisao je golman Fabijano.
4' Sporna situacija
Defanzivac Omonije je dao "kratku" loptu svom golmanu, Ben je pokušao to da iskoristi i pao je posle kontakta.

Sudija Kavan se nije oglasio...

Da jeste Luftner bi bio isključen kao poslednji igrač odbrane.
3' Udarac Tijaga